IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 27th January 2008, 17:35
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране

Ох, то било дълга и широка с този тест, благодаря ти.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 27th January 2008, 19:15
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Дааааа
Отговори с цитат
  #33  
Стар 27th January 2008, 20:18
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Препоръката на производителя на Artecoll е да се направи тест за чувствителност към волския колаген (какъвто е в продукта) 14-21 дни преди инжектирането.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 27th January 2008, 20:19
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mena
Препоръката на производителя на Artecoll е да се направи тест за чувствителност към волския колаген (какъвто е в продукта) 14-21 дни преди инжектирането.
Да и точно така правят в Канада, например. Но вероятността за проява на чувствителност е твърде малка. 0.1%, ако не се лъжа
Отговори с цитат
  #35  
Стар 27th January 2008, 20:46
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Авче, до някъде си права.
Всъщност през януари 1998г. производителят заявява, че е провел мултицентрово изследване в 36 клиники в 6 държави, при което изследване е стигнал до извода, че само 0,1% от пациентите са проявили алергична реакция към техния европейски колаген.
Същественото в случая е, че производителят не посочва върху колко пациента е извършено изследването!
Още повече, че в действителност алергична реакция към колагена се проявява при 3% от човечеството.
И никой не би искал да бъде в тези проценти, нали?
Artecoll освен това не трябва да се инжектира въру хора с автоимунни заболявания.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 29th January 2008, 08:38
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Бях чела мнения,че няма одобрен постоянен филър по простата причина,че е инжекционен не може да бъде изваден.Не ми се вярва Артекол-а да е официално разрешен.
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #37  
Стар 31st January 2008, 15:28
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Не намерих за Артекола,но това е много подобно:
Radiance FN (Radiesse, Radiance): (technically: calcium hydroxylapatite, (CaHA) microspheres suspended in an aqueous, polysaccharide gel) Radiance, also known as "Radiesse" is not FDA approved as of yet for cosmetic applications, but is approved for Radiographic Tissue Marking
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #38  
Стар 31st January 2008, 15:45
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране

Може би, защото артекол не е точно постоянен, нали издържа от 3-5г. Поне аз така разбрах, че само 20% от него остават завинаги, което си е нищо ако не си прекалил в началото. Не съм много наясно де.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 31st January 2008, 15:48
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Да, Артеколът също не е разреен от комисията по храните и лекарствата в ЩАТИТЕ, но тук явно е. Може би същото е и с този Radiance.

Ние в случая гледаме в Бг какво е разрешено. А за Америка май четох, че Артекола, предстоял да бъде одобрен или нещо такова ми се мярна сякаш

Обаче нелогично скъп е този Артекол..Идея има ли някой на какво отгоре е тази цена, все пак?!
Отговори с цитат
  #40  
Стар 31st January 2008, 15:54
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Аз да ти кажа това не го приемам-Артекола до колкото разбрах е съставен от два елемента:синтетичен /неразградим/ и разградим.Вторият се абсорбира за месец,два,а синтетичните частици си остават завинаги.Тогава за какви 3~5 години става дума.... Това според мен е чисто рекламен трик,защото повечето жени биха искали да си сложат точно такъв продукт-хем да издържи няколко години,хем да не е за два месеца,като временните филъри.
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Artecoll
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:40.