IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 2nd August 2009, 16:32
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Пък по мои наблюдения спецовете обикновено гледат да те прекарат колкото може по- бързо с всякакви възможни методи... просто щото например не им се занимава със жена, решила да ражда природно и без да й се дава зор 24 часа. За едно безпроблемно раждане много по- важно е спокойствието на майката, отколкото спокойствието на доктора.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 3rd August 2009, 09:40
Аватара на snobkata
snobkata snobkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 125
По подразбиране

Апо, първо искам да ти пожелая безпроблемно раждане независимо от метода , който си избралаИ второ да ти кажа , че ако имаш съмнения относно квалификацията и морала на лекаря е добре да смениш лекарят Ако принципно всеки разбираше от всичко, щеше да е супер, но засега аз лично като ме заболи зъб примерно отивам на стоматолог, а не заставам пред огледалото с клещи в ръка...
__________________
Пустоща за едни е увеселителен парк за други!
Отговори с цитат
  #53  
Стар 3rd August 2009, 10:57
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Мерси
О, не, в никакъв случай нямам това предвид, макар много да ми се иска да я имам опцията "раждане вкъщи", бих я избрала, да. Но мисля, че правиш едно несравнимо сравнение-болен зъб не е като бременна жена- бременността не е болестно състояние Имам предвид, че в нормалните държави всяка бременна жена си прави сама план на раждането, с който доктора се съобразява максимално, не обратното. Когато една жена е убедена, че може да роди нормално, в 90% от случаите наистина е така. И ако нещо се обърка, то е заради например насилствено пукане на мехура, слагане на система, ей такива работи, странична (излишна) намеса. Но ще спра дотук, за да не подбуждам спорове, естественото раждане е една все още непозната почва на нашите доктори
Отговори с цитат
  #54  
Стар 3rd August 2009, 13:12
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

На мен сестричката ми чака бебе, вече е в 8ми месец, и е решила със секцио да ражда, така и е препоръчала лекарката, защото е много страхлива и ако я е страх, тя и е казала,че се сковават мускулите и по-трудно ще роди нормално. Не знам дали е така, но и да не е аз си мисля,че секциото е по-добрия избор. Най-малкото, две мои приятелки раждаха по едно и също време едната секцио, едната нормално. Тази с нормалното раждане не можете да говори после толкова беше зле. Изписали са я сега, но не може да си седне на задника и още и е ужасно гадно. Другата е още в болница, но пък 15мин след операцията се обади и звучеше много весела и свежа. Каза,че не я боляло и всичко минало добре. Относно естественото раждане, има вкякакви мнения, от някакви луди маниячки по естественото -раждане , кърмене и т.н., до пълните им противници. Мисля,че сестричката ми е направила правилния избор, пък ако бебето реши да се роди по-рано, ще си го роди естествено и толкоз.
__________________
Forgive me my nonsense, as I also forgive the nonsense of those that think they talk sense.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 3rd August 2009, 13:14
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

оо забравих да напиша, че и тя ще роди в частна клиника (най-малкото е по-чисто и повече внимание ще получи)
__________________
Forgive me my nonsense, as I also forgive the nonsense of those that think they talk sense.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 3rd August 2009, 13:35
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Сигурно е правилния избор, щом я кара да се чувства по- спокойна. И да, права е докторката, спокойствието и увереността в самата себе си са много важни- ако ги няма, много по- голяма е и вероятността от усложнения.
Отговори с цитат
  #57  
Стар 4th August 2009, 06:10
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Много късмет ви желая милички и повече спокойствие Знам какво чувствате и знам колко е важно да сте спокойни , доколкото е възможно
Отговори с цитат
  #58  
Стар 4th August 2009, 14:16
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

Ами да, пък то бебока ще си дойде и в частна клиника и в държавна болница- няма да -пита
__________________
Forgive me my nonsense, as I also forgive the nonsense of those that think they talk sense.
Отговори с цитат
  #59  
Стар 8th August 2009, 17:00
ппра ппра не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: София
Мнения: 16
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Patety
оо забравих да напиша, че и тя ще роди в частна клиника (най-малкото е по-чисто и повече внимание ще получи)
За чистичко, чистичко е, имайте предвид, обаче, че частните клиники нямат реанимация за бебета. И недай си боже нещо да стане, викат линейка и - в педиатрията. Може да се окаже късно. Частните клиники държат преди всичко на обстановката. Всяка една друга болница, обаче има ВИП стаи, които в никакъв случай не са по-лоши, а пък на разположение са всякъкви екипи лекари за всякакви случаи
Отговори с цитат
  #60  
Стар 9th August 2009, 08:38
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

Аз не съм много сигурна, че в тази нямат реанимация за бебета. То аз пиша киника, но всъщност си е частна болница.
__________________
Forgive me my nonsense, as I also forgive the nonsense of those that think they talk sense.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ражданечастнаклиника
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:57.