IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th April 2006, 15:42
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране чували ли сте за процедурата Микродермабразио?

ако някой е и има опит нека ми пише защото мног ми я прехвалиха но не познвам някой който вече да се е подлагал
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th April 2006, 18:23
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

http://www.mvmcosmetics.com/content/view/19/26/

Микродермабразио
Микродермабразиото е механичен метод на пилинг, при който се използва високоразвита техника. При него с помощта на изключително бързо въртящи се полиращи глави с диамантено покритие или с много фини стоманени четки се свалят най-горните кожни слоеве. Тъй като процедурата е болезнена, преди да се пристъпи към изпълнението й, върху кожните участъци предварително трябва да се приложи упойка.

Третирането трябва да се извършва само от кожен лекар, който има опит в тази област. Ако се отстрани твърде голяма част от кожата, могат да останат грозни белези. Обикновено обаче този метод се увенчава с успех.

Микродермабразиото се оказа подходящо преди всичко за дълбоките бръчки около устата, за хипертрофирали мастни жлези и белези от акне. Кожната структура като цяло става по-фина, а бръчиците стават по-невидими. Поддържащите средства могат да проникват по-лесно в кожата. Осъществяването на многократни абразивни процедури през значителни интервали от време води до стабилизиране и подобряване на ефекта
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th April 2006, 08:27
MaDaLeNa MaDaLeNa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 163
По подразбиране

Има един крем на Есте Лаудер, мисля, че беше микроидеалист или нещо подобно, но пак с ефикт на микродермабразио. Или поне така пише по рекламите. Някой ползвал ли е?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th April 2006, 09:49
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

а има ли някой койте се е подлагал на такива процедури, защотот чувам че били доста болезнени.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th April 2006, 10:46
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MaDaLeNa
Има един крем на Есте Лаудер, мисля, че беше микроидеалист или нещо подобно, но пак с ефикт на микродермабразио. Или поне така пише по рекламите. Някой ползвал ли е?
Ами аз опит от дерматолози и техните процедури нямам, никога не съм ходила по козметични салони, но за сметка на това пък съм опитвала много различни кремове.

Ползвала съм Идеалист на Есте Лаудер. Той не е за дермабразио, а за изчистване на малки несъвършенства по кожата. Серията Идеалист се състои от ексфолииращо измиващо средство, което, когато е смесено с вода, се нагрява върху кожата и така по-добре я прочиства, и течен серум, който се слага след измиването, под крема за лице. Серията е добра, по-чиста и гладка става кожата наистина, но не толкова, колкото би могло да се очаква от рекламата. Трябва да се има предвид, че топлината от измиващото средство при някои хора може да причини малки разширени капилярчета върху кожата.

Средство за дермабразио в домашни условия правят Ланком. Казва се Resurface - C (Microdermabrasion). Състои се от полиращ крем с алуминиеви частици за почистване (с който се прави самото дермабразио, с масажни движения върху кожата), след което се нанася серумът с витамин С, от същия комплект. Боли съвсем леко, почти не. По-гладка става кожата, особено ако се прави редовно, 2-3 пъти седмично, както препоръчват. Но тук също не мога да твърдя, че е имало чудеса. Домашните комплекти обаче по принцип са по-меки от тези по салоните, с цел да бъдат по-безопасни. Освен това, моята кожа е добра и сигурно затова също ми е по-трудно да говоря за големи разлики.

ROC наскоро също пуснаха комплект за дермабразио с машинка, може би вече се е появил в БГ. Него не съм ползвала, но техните продукти по принцип са качествени.

Всички тези средства са добри като допълнение към поддържането, но не могат да заменят редовните грижи. Но както казах, аз по козметични салони никога не съм ходила и затова не мога да направя сравнение доколко процедурите там са по-силни от тези, които са предназначени за домашни условия.

Нещата, които за себе си съм установила като най-важни за кожата на лицето са (извинявам се, ако казвам тривиални неща, но това е истината за мен )
*много витамини и антиоксиданти
*много сурова растителна храна, вода, билкови чаеве и фреш
*без цигари и почти без алкохол
*много сън и малко кафе
*сауна
*редовно поддържане на кожата, а не от време на време
*редовен масаж под душа с меко измиващо средство и специална ексфолиираща гъбичка за лице
*много любов )

Е, май това е моят опит по въпроса...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th April 2006, 12:53
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Truth
*много любов )
абе оттука трябваше да почнеш
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27th April 2006, 12:57
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Права си...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 27th April 2006, 13:27
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27th April 2006, 13:49
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Ами поотделно нито едно средство за разхубавяване не е достатъчно, но когато са в комбинация всяко помага с малко на другите...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 8th May 2006, 15:48
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Момичета, видях, че и Лореал са пуснали комплект за микродермабразио за ползване у дома. Казва се ReFinish. Подобен е на този на Ланком на пръв поглед, в смисъл, че се състои от абразивен крем с кристали алуминиев окис и подхранващ крем за след процедурата.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: чувалилистезапроцедуратаМикродермабразио
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:50.