IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 11th October 2006, 16:52
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diastemma
Не знам, Яворе, според мен всякакви шини и обтуратори не помагат при обструктивна сънна апнея. Именно за това е темата, а не за бруксизъм.
Ok
Само че не всеки ,който хърка има сънна апнеа...
И освен увулата,много често се отстанява и част от Pallatum molle и
Arcus palatoglosus,тъй като хипертрофират...
Отговори с цитат
  #12  
Стар 11th October 2006, 18:29
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Така де, няма "клинически изявена" апнея Нарушеното дишане не се отразява на общото състояние.
Аз изобщо не претендирам, че съм специалист. Но преди време ме попитаха, кой в Пловдив най-добре оперира от хъркане! Струва ми се важно да се подчертае, че причините за хъркането са по-сериозни.

(А може би си в течение, поради каква причина хипертрофират мекото небце и аркусите (сигурно само лигавицата им)? И какви са операциите за отстраняване на част от мекото небце и небно-езичната дъга?
Ако ти се стори, че въпросите са извън темата, пиши ми ЛС.)
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #13  
Стар 11th October 2006, 18:45
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

http://www.doctorhoffman.com/wwuppp.htm

Звучи достоверно.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #14  
Стар 11th October 2006, 22:57
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ами...преди време гледах един филм за подобни проблеми,имам предвид със апнеата ..и там имаше един пич,който хъркаше ужасно,ама ужасно силно..Та при него откриха апнеа,монтираха му един апарат,забравил съм как се казваше, с който спа една нощ и отчете апноични паузи..
След това хирурга каза (след като му погледнаха в устата) ,че при подобни случаи с такава хипертрофия отстраняват и споменатите "части" от лигавицата..Неговата увула беше с големина на половин показалец!Просто има обтуриране на дихателните пътища от разрастналите тъкани и хъркането беше не описуемо...
Та от там ги научих тия работи..Дадоха и други случаи,ама тоя беше най-манифестен!Като младеж каза,че съквартирантът му го ударил с касетофон за да спре да хърка..
п.с.другият момент е килограмите..по-дебелите хора имат по-често такива проблеми...
това е,което знам...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 12th October 2006, 07:45
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Благодаря
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #16  
Стар 13th October 2006, 08:36
sesito_man sesito_man не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 24
Изпратете съобщение чрез ICQ до sesito_man
По подразбиране

Bлагодаря Ви Yavor и Diastemma за полезното за мен включване в темата. Предплагам че сте лекари. Имате ли някаква представа къде изобщо може да се направят направят необходимите изледвания и прегледи. Казаха ми да отида в Белодробната клиника към МА, ама ми казаха, че съм се объркал, да хода в съседната Инфекциозна, там имало такъв кабинет. В инфекциозната, естествено, ме гледаха като гръмнати и трябваше да обяснявам какво е апнея. Дали пък нетрябваше да отскоча до съседната Неврологична клиника?
__________________
мижи, да те лажем
Отговори с цитат
  #17  
Стар 13th October 2006, 09:54
sesito_man sesito_man не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 24
Изпратете съобщение чрез ICQ до sesito_man
По подразбиране

http://www.unihosp.com/structure1.html

КЛИНИКА ПО УШНО-НОСНО-ГЪРЛЕНИ БОЛЕСТИ
Клиниката по ушно-носно-гърлени болести е основана през 1945 г. Разположена е на 3-ти етаж в Хирургическия блок на бул. Пещерско шосе и разполага с 40 легла. Хирургичната дейност се извършва в три операционни зали, а ендоскопичните манипулации и интервенции в ендоскопичен кабинет.
Лекарският състав е от 15 лекари със специалност по оториноларингология, а един от тях и с втора специалност по онкология. Хабилитираните лица са две ( доцинти ), петима са доктори по медицина.
За своето съществуване клиниката по оториноларингология се е утвърдила като най-високо квалифицирано оториноларингологично заведение в Южна България, в което ежегодно специализират голам брой лекари. Клиниката е база за обучение на студенти по медицина и стоматология от Медицински университет – Пловдив.
Като лечебно звено клиниката по УНГ-болести обслужва със специализирана оториноларингологична помощ в планов и спешен порядък населението на областите Пловдив, Смолян, Кърджали, Пазарджик и Хасково, на които оказва и методична помощ.
Извършват се различни по обем онкологични операции при пациенти с карциноми на ларинкса и хипофаринкса. Разработват се нови оперативни методики за функционална хирургия на ларинкса при тези пациенти.
Онкологичната дейност на клиниката е свързана и с много оперативна дейност при болни с тумори на слюнчените жлези, щитовидната жлеза, носа и околоносните кухини и други тумори на главата и шията.
Извършва се и хирургично лечение на обструктивната сънна апнея, на хроничните опити и техните усложнения, ендоназална микроскопска хирургия на носа и околоносните кухини, функционална и естетична хирургия на носа.

Ръководител – доц. д-р Спас Консулов, дм
тел: 032/44170 вътрешен: 327



Това намерих в Пловдив. Мисля че може да е полезно за тези които се интересуват от проблема.
__________________
мижи, да те лажем
Отговори с цитат
  #18  
Стар 13th October 2006, 10:46
sesito_man sesito_man не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 24
Изпратете съобщение чрез ICQ до sesito_man
По подразбиране

http://www.svnaum.com/bot_3amb_dkb.htm

Кабинет по полисомнография , видео-ЕЕГ – провеждат изследвания за диагностицирана на нарушенията на съня, видео-ЕЕГ и мониториране с прилагане на ЕЕГ-холтер за 24 часово изследване на епилептично болни и пациенти с нарушения на съня.


Изседването струва 300 лева за 2 вечери.
__________________
мижи, да те лажем
Отговори с цитат
  #19  
Стар 13th October 2006, 15:55
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

В клиниката по УНГ в Пловдив мисля че нямат твърдо становище по проблема.

Значи все пак има място, където правят полисомнографии! Но линкът нещо не ми се отваря... Това е първата страница :
http://www.svnaum.com/
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #20  
Стар 16th October 2006, 09:00
sesito_man sesito_man не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 24
Изпратете съобщение чрез ICQ до sesito_man
По подразбиране

Какво значи да нямат становище по проблема? Доколкото разбрах в разговор с ... забравих името на докторката, при тях се правят само операции. Отказа обаче да ми каже каква е цената на опреацията.
__________________
мижи, да те лажем
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Помощсрещухъркането
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:12.