IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #531  
Стар 26th March 2010, 19:10
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

trigers, отиди на лекар да те види. Когато е прясна може да мине много по-леко - с мазилца и правилно хранене. После става по-лошо и трябва операция, така че потърси си добър лекар около тебе и върви да го види какво е. Първо да знаеш какво лекуваш!
Не е толкова страшно.
Отговори с цитат
  #532  
Стар 10th April 2010, 16:02
ZHUZHA ZHUZHA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 7
По подразбиране

Здравейте!
Благодарение на хемороидите отслабнах с 18кг. за 1 година. Промених си храненто.
Бях на проктолог - д-р Желязков - той ми постави диагноза хемороиди 1-ва гр., Слава Богу!. Като болките са идвали от многобройни рагади по дебелото черво, като доктора описа болката при дефекация като, че ли изхождаш малки стъкълца. Имах и възпаление на дебелото черво и фисура. Това всичко се е активирало по време на раждането. Има вероятност фисурата да е получена от клизмата, която се прави като се постъпи в родилното. Посъветва ме да отида на добър гастроентеролог - още не съм ходила при такъв
Бях в още един център по гладолечение и природна медицина и ми казаха, че хемороидите се получават и при дизбактериоза. И пих доста време ентеросан (това са милиарди лактобацили е 1 таблетка). И от там имам един мехлем При стрес, лечение с антибиотици добрите лактобацили умират в дебелото черво и се увеличават патологичните бактерии. Все още се мажа с кремчета, като при дефекация използвам лидокаин-маз за смазка. Защо е така насилствено раждането в Бг?
Много важна причина за лошото ни здраве е и индустриалната храна - (която е термично - обработена, с подобрители, с химикали - далеч от това, от което имаме нужда, т.е. тази храна често е "мъртва"). Лесно посягаме към лъскавите опаковки и в тялото ни започва да тече токсична храна - консерванти, оцветители, сол, набухватели. Смесването на храната води също до токсичност - съответно до болести. Аз например винаги съм пиела вода по време на хранене - оказа се, че не е правилно и т.н.
Добих един уникален опит от болките, които изтърпях
Отговори с цитат
  #533  
Стар 11th April 2010, 19:06
vlado_pl vlado_pl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Пловдив
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте,

Преди 3 седмици разбрах колко е отвратително човек да има проблемни хемороиди. Преди това само бях чувал че е много неприятно - никога преди това не съм имал подувания около ануса или болки или кървене при изхождане. При мен се появи един външен хемороид с размерите на сплескан лешник и непоносима болка (впоследствие след предглед при списиалист разбрах че е тромбозирал) - неможех да стоя прав, беше гадно когато се движа, дори като легна неможех да си намеря място, а е излищно да казжам каква болка изпитвах когато съм седнал или ми се наложи да слизам по стълби.

Мъките ми започнаха от много силна диария. Първата вечер когато "гадината" е започнала да расте усещах парене и сърбеж (тъй като до тогава не съм имал проблеми с хемороиди си мислех че съм се престарал с бърсането с тоалетна хартия или стомашните сокове от разстройсвото са били много силни). Паренето и сърбежа не изчезнаха дори и след старателно измиване - друг път след диария като измия и се успокояваше. На следващата сутрин вече имаш подутина с размр на грахово зърно и болка която си мислех че няма как да стане по-силна Работата ми е пред бюро и едва изкарах половината ден.

Преглътнах срама и на лекар. Посещението при личната лекарка завърши с думите "Добре дошъл в клуба", без преглед и без да ме изпрати при специалист! Каза че щом до сега не съм имал подобни проблеми не било страшно и само щяло да се прибере след няколко дни. Изписа ми гел прокто гливенол да мажа за успокоение и да пия детралекс по схемата от описанието на лекарството за да се приберат кравоносните съдове. По нейни думи щом нямало кървене изобщо не било притеснително. Два дни вкъщи, болките не намаляха, а гадината достигана размер на сплескан лешник. Втория ден мазах с матсан-дойч и май беше по-поносимо. През това време изчетох каквото намерих за хемороиди (като научни статии) - причини за появянето им, видове профилактика и лечение. Също и няколко форума четох, но най-много споделен опит намерих тук и затова реших и аз да пиша.

Искам да благодаря на всички вас защото благодарение на вас се пресрамих пак да отида при личната лекарка за направлвние вместо да се измъчвам със самолечение. А и благодарение на споделения опит се бях насочил къде да ходя Търсех мнение за лекар в Пловдив и препоръката на личната ми лекарка и мнението изразено тук съвпаднаха.

При първа възможност (следващата сутрин в 08:00) бях при д-р Тодоров (само хубави думи мога да кажа за лекаря). Доктора ме изслуша, прегледа ме и най-подробно ми обясни какво ми е състоянието. Оказа се че съм имал и 2-ра степен вътрешни хемориди за който дори не подозирах. Доктора също ми обясни и за видовете лечения които могат да се приложат. Лекаря ми обясни че в моето състояние с кремчета и билки е възможно след няколко седмици да се успокои проблемния хемороид и че е възможно малко да намали размера си, обясни ми че при мен не е подходящо да се прилага лигиране и по-добрия вариант е да има хирургична намеса. Малко бях притеснен защото това е първата ми операция, а също и че при първия ми "досег" с хемороди ще трябва да ме оперират, но щом специалиста препоръча оперативния метод аз се съгласих - за здравето си предпочитам най-доброто. Преди опрецията ми направиха необходимите изследвания и всичко (преглед, изследвания и операция) ми струваше 4.80лв – това било за 1 ден престой в болничното заведение.
Операцията беше същия ден по обяд в медицински център "Тримонциум" и май продължи около 40 мин. немога да кажа с точност - обиновено се правила с местна упойка, но анестезиолога (много приятен човек, но не му запомних името ) и хирурга (д-р Тодоров) прецениха да ми сложат пълна упойка - и аз предпочитах с пълна упойка. Премахнали външния и вътрешния прилежащ хемориди.
Около 2 часа след операцията започнах да усещам болка (бяха ме информирали че по това време ще започне да намаля действието на първото обезболяващо) - сложиха ми друго обезболяващо от което силната болка изчезна. Малко по-късно ми донесоха храна - като за начало това беше супа. За следващите хранения ми препоръчаха богата и разнообразна храна за да се избегне запек. Лекаря препоръча движение, но да не се прекелява. Можех сам да ставам от леглото и да се обслужвам.
Първата вечер беше доста неприятна – имаше болки и фалшиви позивни за ходене до тоалетната по голяма нужда. Ходенето по малка нужда също беше малко трудно. Нямаше болка, но уж пускам кранчето, а със за къснение започваше и имах чувството че не всичко излиза, но на другия ден нямаше никави проблеми с ходенето по малка нужда. Бях запознат че е възножно да се случи нещо такова и не се притеснявах.
На следващия ден се прибрах вкъщи. Като медикаменти ми изписаха мехлем който с марля да се слага върху операцията сутрин и вечер, Олинт сутрин и вечер за болката и да правя промивки с тетра(смрадлика) и лайка. При мен разреза е само отвън и не съм слагал лекарства на вътре. Първия ден болките са доста силни, но после започват да намаляват. На втория ден беше и първата дефикация – нормално нито рядко нито запечено. Беше около половин час след като бях пил Олинт, но изпитах доста силна болка и имаше малко кръв, но това било нормално. Флашивите позивни продължиха и следващите 2 дни. А и да си призная ме беше страх да отида до толаетна по голяма нужда заради болката, но това беше ГОЛЯМЯ ГРЕШКА. На четвртия ден бях със запек. Преполагам, че запека беше заради несигурносшта ми кога е подходящ момент. През живота си винги съм имал меки - нормални фекалии, и на пръстите на едната ми ръка се броят случаите когато изпражненията ми са били твърди. Винаги съм пил много вода. Без да се наливам на ден си пия по 3-4 литра вода, а сега (след операцията си правя 5-6 на ден), хапвах и разообразна храна, но разхлабителни несмеех да жзема за да не ме обърне пак на разстройство. Докато избутам тапата беше голяма мъка и болка, но не съм напъвал и за моя радост на прегледа лекаря каза че не са се получили усложнения. Сега ми е 12-ти ден след операцията и повече проблеми със запек не съм имал, но си хапвам по веднъж на ден мусли и сини сливи – купивам си сушени и ги накисвам няколко часа във вода. Движа се малксимално като внимавам да не се претоваря. От петия ден спрях обезболяващите – това не означава че болката беше изчезнала, но беше поносима. На шестия ден се нахраних спокойно седнал – преди това сядах за малко.
Към момента (12-ти ден) изпитвам много лека болка само при изхождане и се старая да си осигурявам малсимално движение и почивка само в легнало положение. След изхождане продължавам да си правя бани с тетра и лайка и вече по голяма нужда само в клекнала позиция.

P.S.: Опитах се да бъда максимално детайлен защото аз лично се чувствам по-спокоен когато съм „запознат с проблема”. Далеч съм от мисълта да правя реклама или да търся съчувствие, само се надявам да споделения ми опит да е от полза.

Още веднъж искам да благодаря на всички сподели лечението си и на всички споделии как са се справили с проблемните хемороиди.
Отговори с цитат
  #534  
Стар 12th April 2010, 11:27
Аватара на whiff
whiff whiff не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 4
По подразбиране

Искам да споделя и моя опит и дано с това помогна на някой! Това е едно от нещата които аз съм ползвала, но е за хора които имат запекСлед като отидете до тоалетнато намокряте си двата пръта на ръката с която се миете и ги потапяте в сода за хляб/бикарбонат/ леко обтривате хемороидите и плакнете със студена вода. Содата дизинфекцира и омекотява. Хемороидите се намазват с чист зехтин/ много добре действа зехтин с невен/ Пие се и флажил 500мг, за да се изчисти стомашно чревния тракт./виж.листовката, но не бълг./Флажила пих 14 дни. Печен лук поне 2 глави. Никакво хранене навън.Ябълка 2 сутрин и вечер, след нея нищо не се яде.
Рецепта:
30гр волски език
20гр жълт кантарион
10гр червен кантарион
30гр синя тинтява
20гр смрадлика
В тенджера с 1 л.студена вода се слагат 11 супени лъж. от билковата смес. Ври 15 мин. и се оставя да истине, след това се прецежда и се съхранява в стъклена бутилка в хладилника.Пие се по 50 гр. сутрин и вечер.
На билката калоферче листата могат да се ядът сурови , но само от хора които са с диария.
Отговори с цитат
  #535  
Стар 12th April 2010, 21:53
Аватара на whiff
whiff whiff не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 4
По подразбиране

Ако наистина сте в началото с промяна на хранителния режим и билки може да се отървете от тях без драма. Но знайте има ли външни хемороиди то имате и вътрешни.
Ако хемороидите са получени от запечен и нередовен стомах е добре да се взима 1 ч.л. зехтин с невен /слага се пресени цветове от невен в буркан с чист зехтин за 14 дни на слънце, ако са сушени зехтина се загрява умерено и се потапят цветовете/ Мотилиума помага на редовната дефекацията. Никакъв алкохол,черен пипер и люто. ХРЯНА е билка и подправка която е люта, но спира кравотечението и отбъбва възпалението - приема се настърган със супа /телешко варено или зеленчукова супа/ Неказвам нищо за цигари, защото аз пуша много. Другото което в момента може да се направи/като първа помощ/ е да се изпият 2 аспирина, долопрокт, измиване с ледена вода и сода, на легло в удобна поза.
И последно: за всеки е индивидуално. Ореха,здравеца,шипка и др. помагат при диария.Първото при диария е ЕНТЕРОЛ - които изчиства стомаха и червата. Ако някой има въпроси, ще споделя моите преживявания!!!
Отговори с цитат
  #536  
Стар 1st May 2010, 19:51
baba Gicka baba Gicka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 74
По подразбиране

Здравейте, приятели!
Отдавна не бях влизала в този форум, забравих за старите си болежки и все по рядко се сещам за този проблем. Който е от доста време във форума, или чете всички постове - знае през какво съм минала и аз, но да чукам на дърво - това е един лош спомен за мен. От известно време мъжа ми започна да се оплаква от болки в дупето и не спирам да го агитирам да отиде на проктолог, защото каквито и свещички или мазила да ползва - няма как да разбере какъв е проблема му.
Учудих се, че ....май беше pacienta не спира да хвали и прави реклама на Он клиник. Няма ли кой да го нарита този човек, е то бива бива, ама.....на всяка втора дума - Он клиник, та Он клиник. Дори малоумник би разбрал евтината му реклама. На всички събратя по неволя пожелавам да са живи и здрави и по малко проблеми хемороидите. Моя съвет е - доверете се на добър проктолог и няма да имате проблеми .
Отговори с цитат
  #537  
Стар 4th May 2010, 11:01
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Бабо Гицке, много се радвам за тебе!
Цитирай:
Първоначално написано от baba Gicka
От известно време мъжа ми започна да се оплаква от болки в дупето и не спирам да го агитирам да отиде на проктолог, защото каквито и свещички или мазила да ползва - няма как да разбере какъв е проблема му.
Оффф, то с мъжете е къде по-трудно верно. То нали "онова" място се пази особено много, все едно лекаря полов контакт ще осъществява с тях....
Ама дано да успееш да го предумаш все пак да иде на лекар де.
Отговори с цитат
  #538  
Стар 4th May 2010, 12:10
sisi72 sisi72 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 6
По подразбиране

Имам приятелка, която също като мен започна да пие млади житни стъбла заради проблем с хемероиди. Аз ги пия заради витамините в тях и заради анемията ми, но тя сподели, че действали много добре. не пречи да опиташ. Ако се интересуваш, ще ти пратя сайта на лични.
Отговори с цитат
  #539  
Стар 8th June 2010, 08:39
doria doria не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 72
По подразбиране

Знам много успешен препарат за лечение на хемороиди и фисури. Казва се Хемоклин. Няма го у нас. Близки ми го доставят от чужбина (Германия, Австрия). С него моят мъж си излекува дългогодишните хемороиди и спряха да му излизат нови. Освен това може да се ползва по време на бременност. Потърсете го. Струва около 20-25 Евро, но си заслужава.
Отговори с цитат
  #540  
Стар 24th July 2010, 11:29
master77 master77 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Sofia
Мнения: 92
По подразбиране

Нв знам кой каква реклама прави, обаче баща ми само в Он клиник успяха да го оправят. Беше ходил къде ли не, обаче там е истината, година и половина не съм го чул да се оплаква, само препоръчва клиниката.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хемороиди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:13.