IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 14th June 2007, 12:16
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

тез научните доказателства да си ги заврат не знам къде. а и всеки месец излизат нови научни доказателства, оборващи предишните. аз вярвам само на очите си. виждам колко са здрави децата около мен, и знам кое колко е кърмено и кое не.
моята мисъл пък беше друга - кой е егоист и кой не, кой как си гледа детето не е работа на останалите. като чуя пък тва "лоша майка" и направо зле ми става никой няма право да дава такива оценки.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 14th June 2007, 12:20
ANTIGONA ANTIGONA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 24
По подразбиране

мен пък ми става зле като чуя:"имам кърма ,ама ще си я спирам с медикаменти,защото ще ми виснат циците!"Въпрос на мнение
__________________
Понасяй с достойнство онова,което не можеш да промениш! Сенека
Отговори с цитат
  #13  
Стар 14th June 2007, 12:31
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ANTIGONA
мен пък ми става зле като чуя:"имам кърма ,ама ще си я спирам с медикаменти,защото ще ми виснат циците!"Въпрос на мнение
A пък моите виснаха и без да съм кърмила няма гаранция, дали ще виснат или не. Явно ANTIGONA, не е тук мястото да пропагандираш подобна тема. Моите деца не са кърмени - вече са големи и мога да твърдя здрави и какво на финала - хем не съм ги кърмила, хем се сдобих с две печени чушки.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 14th June 2007, 12:35
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Съгласна съм с авторката. Не и с тона и...
Hе се правя на Г... и не казвам коя майка е добра и коя лоша, нямам това право. Дали тези жени са егоистки? Дефиницията на егоизъма е да мислиш за себе си, преди да помислиш за другите, респективно за детето си. Значи излиза че са.

За мен спирането на млякото поради естетични причини в никакъв случай не е опция. Харесвам гърдите си много, но ако трябва да избирам - кърма или не... не бих се замислила и секунда! Но както вече казаха и другите - всеки си решава сам.

p.s: бимби, и аз не вярвам на тези които днес откриват едно, утре го оборват с друго. Но простичкото ми мнение в случая е, че както природата го е измислила, така е най-правилно. Разбира се мое мнение.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 14th June 2007, 13:00
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Katie, !
Простичко, ясничко лично мнение, без да бъде натрапвано на другите и без да обижда никого!!!
katie
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #16  
Стар 14th June 2007, 13:29
ANTIGONA ANTIGONA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 24
По подразбиране

е,добре!тона ми кофти,съжалявам !пропаганди чак силно казано !
а дали е мястото тук или не, си има модератори за тая работа!ако решат нека да ми изтрият изказването!тва е лично мое мнение по въпроса

п.п.И още нещо:НЕ ИСКАМ ДА КАЖА ,ЧЕ МАЙКА ,КОЯТО НЕ СИ КЪРМИ ДЕТЕТО НЕ СИ ГО ОБИЧА!!!НИТО СЪМ УПОТРЕБИЛА НЯКЪДЕ ФРАЗИ ОТ ТИПА НА "ЛОШИ РОДИТЕЛИ ИЛИ ЛОША МАЙКА".Тва че някои съфорумци си тълкуват по свой начин написаното от мен е техен проблем!
__________________
Понасяй с достойнство онова,което не можеш да промениш! Сенека
Отговори с цитат
  #17  
Стар 14th June 2007, 13:30
Lady Marmalade Lady Marmalade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2004
Град: Plovdiv
Мнения: 195
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез MSN до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез Yahoo до Lady Marmalade
По подразбиране

Аз съм за кърменето. Това е най- добрата храна за бебето и нищо не може да я замести.
Бюстът не увисва от кърменето, той се увеличава доста още по време на бременността и ако има предразположеност /зависи от големина, форма, тип кожа/ ще увисне и без да се кърми. Другият момент при увисването е рязкото спиране на кърмата, с хапчета или каквото и да е там, когато гърдите се изпразват наведнъж, като не се дава възможност на кожата да се прибере постепенно. Неносенето на сутиен, мисля също се отразява зле.
Моят бюст не се промени след близо 6 мес. кърмене. Кърмата ми спря постепенно, не съм пила хапчета и др.
Иначе всеки решава за себе си, не държа сметка на другите защо не са кърмили.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 14th June 2007, 13:40
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ANTIGONA
И това ми били майки...
Цитирай:
Първоначално написано от ANTIGONA
НИТО СЪМ УПОТРЕБИЛА НЯКЪДЕ ФРАЗИ ОТ ТИПА НА "ЛОШИ РОДИТЕЛИ ИЛИ ЛОША МАЙКА".
сори ама тва точно на тая мисъл навежда
Отговори с цитат
  #19  
Стар 14th June 2007, 13:48
Pretty Pretty не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: софия
Мнения: 824
По подразбиране

Аз също съм за кърменето , нищо не може да се сравнява с кърмата и ползата и за бебето , аз съм давала кърма на детето ми почти 4 месеца и вообще не ме е интересувало за гърдите ми как ще изглеждат след това , а имах страхотен бюст Дъщеря ми се роди месец по-рано със секцио в болницата я хранеха с шише и тя не пожела да сучи , просто беше свикнала да не си дава зор ,а направо да гълта и така започнах да се изцеждам и я хранех , а ако не и стигнеше я дохранвах и така 4 месеца докато сама ми спря кърмата
Отговори с цитат
  #20  
Стар 14th June 2007, 14:06
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ми мен можете да ме линчувате- аз съм от тези, дето биха си спряли кърмата, ако знам, че това ще ми запази гърдите. Ама както Тони каза, и това не е гаранция
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗАПРОТИВКЪРМЕНЕТО
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:46.