IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1141  
Стар 2nd January 2009, 12:02
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Според мен менюто ти е идеално.

Аз се захранвах много по - неблагоразумно.

Ако продължаваш по същия начин, много скоро ще спреш да качваш килограми. Тялото ти ще достигне оптималното тегло и ще кротне
Отговори с цитат
  #1142  
Стар 2nd January 2009, 12:04
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Сега ми направи впечатление студеният чай - всечки, които се продават на пазара, са или със захар, или с вредни подсладители.

Защо не си правиш сама чай и да го подслаждаш с мед или стевия например ?
Отговори с цитат
  #1143  
Стар 2nd January 2009, 15:09
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Ох, дано да си права, защото иначе направо ще се побъркам. Но в никакъв случай няма да се предам- твърдо съм мотивирана да оздравея, ще продължавам да хапвам разумно(надявам се), няма да се ограничавам от нищо, пък ще видим. Дано това рязко покачване да отшуми скоро, много ми е кофти така, ужасно е!
Иначе пия чайове с разни подсладители, но не повече от 200 мл. на ден примерно. Иначе гледам да наблягам на домашните, слагам им мед, не ги правя със захар, по принцип гледам да я избягвам.
Отговори с цитат
  #1144  
Стар 2nd January 2009, 15:33
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

При мен килограмите могат да варират с 2 кг в рамките на един ден - сутрин съм 2 кг по-тежка отколкото следобяд. Недей да се теглиш постоянно, а 1 път в седмицата при точно определени условия (напр.сутрин на гладно или след WC), за да виждаш само движението в теглото. Килограмите не са показател за красиво тяло!!!

Освен нормалното хранене, бих те посъветвала и да започнеш да спортуваш - така качената маса ще бъде мускулна и ще се разпределя красиво по тялото. Традиционният модел на отслабване при жените е отгоре-надолу, а на пълнеене - отдолу-нагоре.
В залите съм виждала момичета с твоя проблем и спортът наистина помага много.Това ще ти създаде и една нова социална среда, която може би ще те радва. Анорексията до голяма степен си е и психически проблем и не е лошо освен с храна, да "лекуваш" и мозъка/душата

Не се тормози ежедневно с някакви си килограми!!! Важното е, че си осъзнала проблема си и имаш волята да се бориш с него!!!
Отговори с цитат
  #1145  
Стар 2nd January 2009, 18:13
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Както вече споменах засега няма да мога да се движа много, защото имам контузия и само мога да обикалям у нас- от едната стая в другата. Не се тормозя за самите кг, а за скоростта с която ги качвам- знам че трябва да кача, но това рязко вариране не е ли опасно?
А иначе според вас трябва ли да увеличавам течностите и въобще колко приблизително трябва да са те? Дали те спомагат или пречат на задържането?
Отговори с цитат
  #1146  
Стар 2nd January 2009, 18:15
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Предложението на aniK е отлично - фитнесът ще ти позволи да скулптурираш тялото си. Само се пази от едно - да не замениш зависимостта от гладуването със зависимост от спорта.

Хранителните разстройства често прерастват в нещо друго, свързано с фигурата и външния вид - пристрастеност към физически упражнения, пазаруване, козметични процедури и т.н.

Когато аз се възстановявах, мисля че много добре ми се отразяваше да се глезя с някой любим скъп плод, с нови обувки, дрехи и козметика. Хубаво е да правиш много неща за себе си, да си правиш подаръци, без това да се превръща в мания и зависимост.

Успех, много се радвам, че се възстановяваш толкова разумно
Отговори с цитат
  #1147  
Стар 2nd January 2009, 18:18
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Относно течностите - колкото повече, толкова по - добре. Изобщо не ги ограничавай, няма начин да ти навредят.

Скоростта на качване на килограми в момента е почти неизбежна, но това няма да продължи дълго, особено с твоето умерено хранене. А и не всичко, което регистрираш като покачване на килограми е мастна тъкан - основното е задържане на течности, увеличаване обема на кръвта, възстановяване на вътрешната течна среда в организма.
Отговори с цитат
  #1148  
Стар 2nd January 2009, 18:29
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Хиляди благодарности за бързите и точни отговори! Мисля си да започна да споделям хранителния си режим тук, във форума, пък вие, когато можете да давате съвети, да критикувате и т.н. Става ли? Аз по принцип отскоро си водя хран. дневник, записвам кога, какво и колко ям, та смятам да го направя и тук. Какво ще кажете?
Отговори с цитат
  #1149  
Стар 2nd January 2009, 20:12
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Miss_Murderer
Хиляди благодарности за бързите и точни отговори! Мисля си да започна да споделям хранителния си режим тук, във форума, пък вие, когато можете да давате съвети, да критикувате и т.н. Става ли? Аз по принцип отскоро си водя хран. дневник, записвам кога, какво и колко ям, та смятам да го направя и тук. Какво ще кажете?
Супер
Още едно момиче ще се разписва в Дневника на отслабващите
Отговори с цитат
  #1150  
Стар 3rd January 2009, 15:04
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Имам и още един въпрос-о принцип се стремя да не броя калории и т.н.(още един гаден навик от болестта), но можете ли да ми кажете приблизително по колко калории трябва да приемам дневно? Също и за течностите- трябва ли да се стремя към повече ит 1,5 л. например?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросивсякаквизасемкибонбонкикалориивсичко
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:58.