IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1221  
Стар 16th April 2009, 22:18
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от daliq
работила съм година и половина в детска градина , като учител, върху децата има наблюдения и то доста пространни
на всички има даваме едно и също и няма едно с едно да го изяждат с една и съща лекота така че ....... до голяма степен е заложено , никой не се ражда любител на пържени картофи , но злоядите деца са си злояди това е
Злоядите деца са съвсем отделна тема За жалост, това злоядство не ходи по нас, възрастните.

По отношение на вродения вкус - привърженик съм на теорията за метаболитните типове, т.е. че има някои хора организмът е генетично предразположен да предпочита храна от растителен произход, при други - месо, при трети - млечни продукти и т.н. Но единствено в рамките на онези видове храни, които присъстват в менюто на човека от много поколения.

За вродена любов към пържените картофи и чипса и дума не може да става, това е въпрос точно на културата на хранене, за която alica спомена.

По темата за сладкото мнението ми е размито. Мен лично никога никакви сладкиши не са ме привличали особено силно, което неминуемо променя гледната ми точка. Но ми прави впечатление, че при жените е много разпространена една стръв към сладкишите, доближаваща се до физиологична зависимост от тях. Имам приятелки, които явно без шоколад просто не могат. Сякаш това не е въпрос само на каприз, сякаш са зависими от тоя шоколад.
Отговори с цитат
  #1222  
Стар 20th June 2009, 10:00
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Имам много спешен въпрос кои плодове и зеленчуци са богати на целулоза?
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #1223  
Стар 20th June 2009, 10:37
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от swe3tynka
Имам много спешен въпрос кои плодове и зеленчуци са богати на целулоза?
За да ти отговоря по-пълно, пуснах Google, най-добре си почети сама, няма смисъл да ти пействам линкове. Предполагам, че питаш заради подутия стомах Надявам се намериш подходящата храна
Отговори с цитат
  #1224  
Стар 20th June 2009, 16:23
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
Цитирай:
Първоначално написано от swe3tynka
Имам много спешен въпрос кои плодове и зеленчуци са богати на целулоза?
За да ти отговоря по-пълно, пуснах Google, най-добре си почети сама, няма смисъл да ти пействам линкове. Предполагам, че питаш заради подутия стомах Надявам се намериш подходящата храна
Да, заради стомаха питам, понеже май ще се се окаже, че си имам точно колит Абсолютно всички симптоми са на лице..
Аз погледнах в Гугъл, обаче не видях изброени храни,богати на целулоза..затова реших да ви питам и вас.
Пак ще погледна
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #1225  
Стар 2nd August 2009, 22:15
LoVeLy LoVeLy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 25
По подразбиране

Предварително се извинявам ако повтарям нечий въпрос, но темата е доста дълга и нямам време да я изчета цялата...
Последно време чета доста за млякото и млечните продукти и попадам на адски противоречиви мнения- едни казват, че е абсолютно забранено за НВД и сваляне на килограми (заради лактозата); други пък пишат, че помага много ако искаш да изчистиш мазнините и вече не знам на какво да вярвам. Аз често си хапвам прясно и кисело мляко (домашни), сирене, извара ... В момента целя да сваля около 2-3 килограма при интензивни тренировки, но по-скоро се стремя да се храня здравословно, отколкото диетично.
Отговори с цитат
  #1226  
Стар 3rd August 2009, 09:17
Аватара на kokodidi
kokodidi kokodidi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 1 107
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LoVeLy
Предварително се извинявам ако повтарям нечий въпрос, но темата е доста дълга и нямам време да я изчета цялата...
Последно време чета доста за млякото и млечните продукти и попадам на адски противоречиви мнения- едни казват, че е абсолютно забранено за НВД и сваляне на килограми (заради лактозата); други пък пишат, че помага много ако искаш да изчистиш мазнините и вече не знам на какво да вярвам. Аз често си хапвам прясно и кисело мляко (домашни), сирене, извара ... В момента целя да сваля около 2-3 килограма при интензивни тренировки, но по-скоро се стремя да се храня здравословно, отколкото диетично.
аз лично за НВД не препоръчвам млечните
но ако искаш да се храниш здравословно а не да спазваш НВД си хапвай млечни - що не
Отговори с цитат
  #1227  
Стар 3rd August 2009, 13:32
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Мненията за млечните наистина са противоречиви. Някои при НВД не свалят, докато ядат млечни, при други хора няма проблем. Ако сваляш докато ядеш млечни, значи- в твоя случай, всичко е ок. На мен не ми влияят негативно и ги ям. Други задържат вода при консумация на млечни продукти, това не означава, че не отслабват. Но относно изварата и в единия и в другия случай няма проблем, освен ако не си на хранене тип Аткинс и то начална фаза. Кашкавалът и сиренето се ограничават при нискомазнинното НВД и заради мазнините, при ВМ-НВД: няма проблем. Относно киселото мляко, особено домашното, има много писано и при ВМ-НВД се вписва чудесно, тъй като бактериите, при млечнокиселата ферментация, се"хранят" с въглехидратите (т.е. реалното количество на въглехидрати в него е доста редуцирано). Бързо се усвоява прясното мляко, него трябва да ограничаваш при НВД и ако го пиеш, трябва да внимаваш за общото количество въглехидрати за деня. Също така то трябва да е с по-нисък % мазнини, за разлика от киселото, защото- както знаеш, комбинацията мазнини +лактоза- лепи..........
Има хора, които спазват вегитарианско НВД и те консумират основно яйца, млечни и зеленчуци, така че всичко е индивидуално.
И все пак за един разумен дългосрочен план, като НВД, е важно неговото разнообразие. Според мен, освен та, трябва да консумираш млечни, дори и да доведат до евентуално слабо забавяне на свалянето на килограми.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #1228  
Стар 3rd August 2009, 20:52
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Liana, много изчерпателно и добре казано

Действително, с млечните нещата са много индивидуални, явно наистина хората реагират по различен начин на лактозата. От тази гледна точка изварата е "безопасна", тя почти не съдържа лактоза.

Единствено бих допълнила, че много често проблемът не е в самите млечни, а в добавките ( упоменати или не на етикета ): сол, нишесте, растителни мазнини, консерванти ( особено водозадържащи агенти ), захар ...
Отговори с цитат
  #1229  
Стар 3rd August 2009, 22:27
maika maika не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 129
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LoVeLy
Предварително се извинявам ако повтарям нечий въпрос, но темата е доста дълга и нямам време да я изчета цялата...
Последно време чета доста за млякото и млечните продукти и попадам на адски противоречиви мнения- едни казват, че е абсолютно забранено за НВД и сваляне на килограми (заради лактозата); други пък пишат, че помага много ако искаш да изчистиш мазнините и вече не знам на какво да вярвам. Аз често си хапвам прясно и кисело мляко (домашни), сирене, извара ... В момента целя да сваля около 2-3 килограма при интензивни тренировки, но по-скоро се стремя да се храня здравословно, отколкото диетично.
Щом имаш да сваляш само 2-3 килограма, по-добре махни млечните. После си ги включи. Колкото по-малко кг има за сваляне толкова повече неща пречат, иначе млечните за НВД са си напълно режимни.
Отговори с цитат
  #1230  
Стар 4th August 2009, 07:54
LoVeLy LoVeLy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 25
По подразбиране

Мерси за изчерпателните отговори Действително и аз се притеснявам от добавките (предимно в сиренето, защото само него купувам от магазина) и смятам да заместя сирене с извара. Скоро си мерих см (бедра, ханш...) и общо взето остава да намаля обиколката на бедрата, а знам че те се оформят мнооого трудно и най вероятно ще се наложи да изключа млечните за известно време и после постепенно и в малко количество да ги добавя пак. Хич не ми се иска да се отказвам от млечните (много ги обичам )
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросивсякаквизасемкибонбонкикалориивсичко
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:10.