IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 9th November 2007, 13:59
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Не съм професионално лице.за да ти кажа дали ще ти помогне или не,но мога да ти кажа какво наблюдавам при моята кожа след лазерния пилинг.Кожата ми също е много мазна и продължава да си е такава и след процедурата,дори забелязвам,че повече се омазнява.Може би това е някаква защитна реакция,незнам.Това е много драстичен метод,и ако нямаш сериозни оплаквания все пак,не се подлагай на него,преди консултация със специалист.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 9th November 2007, 16:21
пилето пилето не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: Spain
Мнения: 66
По подразбиране

благодаря зандалее ,ефекта значи е както при някои кремове за мазна-колкото повече го третира6 да не се мазни,толкова тя,кожата се защитава и прави обратното.питах 1 козметичка тук какво да направя,по точно я питах за дълбок пилинг/медицински/,но се прави в клиники,не в салони,и незнам дали не става на въпрос точно за лазерен пилинг ,но пък тя редложи естетически ,който се прави 3 пъти/на седмица по 1/,като за всяка се плаща тридесет евро Ако разбере6 от твоята козметичка,кое е най ефикасно за на6ите/мазни/кожи,п и6и
Отговори с цитат
  #43  
Стар 11th December 2007, 10:14
Milva Milva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 20
По подразбиране

Здравей,
аз си направих лазерен пилинг вчера, 10.12., при Катя Паскова.
На мен ми излезе доста солено, но това не е най-важното.
Притеснявам се да не ми останат петна или различна кожа, тъй като правих само на бузките и челото (носа и брадата не са засегнати).
Ти на цялото лице ли си прави?
Стана ли ти кафява кожата? Антибиотик пи ли? (на мен ми изписаха).
Доста съм притеснена, че по празниците ще приличам на маймуна
Ако знаех каква е процедурата, едва ли бих се подложила

Благодаря за отговора предварително

Цитирай:
Първоначално написано от Levee
Около седмица преди процедурата ти изписват ацикловир- това е профилактично срещу херпеси. Освен това и антибиотик, ако имаш някакви активизирани възпаления - пъпки и други гадости. нещо локално за мазане - например имекс.
В деня на процедурата е добре да си осигуриш кой да те откара до вкъщи. Първо ти вкарват упойка - множество убождания под повърхността на кожата. Упойката е зъболекарска. Неприятно е, но се търпи. Мажат и с някакъв лидокаинов крем. Трябва да мине известно време докато хване упойката, но честно казано не разчитай много на нея....
Подготовката трае някъде около час, може и малко повечеНе знам точно какво представлява самия апарат зда пилинг, но усещането е доста неприятно. Едната лекарка извършва самия пилинг - това е изгаряне на най-горния слой на кожата, а другата обдухва мястото със сешоар, но със студен въздух. Мирише гадно на опърлено кожа. Продължава около 40 минути, но това зависи от зоната, която се обработва. Отначало се търпи, но на края аз една издържах.
Веднага след процедурата те намазват много дебело с лекарство - забравих му името, но е противовъзпалително, срещу изгаряния - те ще ти кажат да си го купиш преддварително и те превързват. Гледката не е много приятна
Болката минава след около 2 часа, спах съвсем спокойно първата нощ.
На следващия ден трябва да ти махнат превръзките.
На мен ми тече много лимфа, казаха, че било нормално.
Като махнат превръзките се мажеш дебело с въпросния крем 3 дни. Никакво миене. Приготви си стари калъфки за възглавница. Това е най-неприятната част - където се опреш цапаш, а ако си избършеш крема във възглавницата почва да опъва изгорялата кожа.
На 3-тия ден вече можеш да се миеш - заедно с първия душ пада и изгорената кожа. Отдолу кожата е розова като на бебешко дупе
Не боли, от време на време посърбява, но е поносимо.
Лекарите ще ти напишат схема точно на кой ден и час с какво трябва да се мажеш.
По принцип ако не се притесняваш от червенинта може да излизаш още на 4-5 ден. Аз изчаках 7 дни, че имаше много слънце навън.
Пилинга го направих в четвъртък вечерта. На работа отидох в понеделник следващата седмица. Тези, които не знаеха за процедурата ме питаха дали не съм била на ски. Т.е. червенината е напълно поносима, но може и да позамажеш с малко фон дьо тен.
После още месеци наред си се мазотиш с указаните от лекарите кремове. Червеното изчезва постепенно, като сле 2 месеца вече няма и следа от него.
Мисля, че не съм пропуснала нещо важно, ако има въпроси - питайте
Отговори с цитат
  #44  
Стар 11th December 2007, 10:39
Milva Milva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 20
По подразбиране Re: лазерен пилинг?

Здрасти, Били,

аз вчера си направих лазерен пилинг в Дерма Вита, при Катя Паскова.
Днес ми е 2-ри ден и не знам какъв е ефекта, защото той ще проличи след 10-ина и може би повече дни.
За процедурата: около час преди самият пилинг те мажат с някакъв обезболяващ крем, който е вид упойка. Самият пилинг трае около 30-40 мин., в зависимост от проблема и засегнатите места. Аз правих на чело и бузи. Принципно, имам проблемна кожа, мазна, с белези от акне, но не много тежки. Кожата винаги ми е била комплекс и съм правила около 5-6 хим. пилинги + няколко пъти микродермообразио.
РЕших веднъж за винаги да сложа край на гадните белези и пори.
Честно да ти кажа, ако знаех на какво се подлагам, щях да избягам.
Пилингът е изграряне на кожата, като при първото минаване се търпи, но при следвашите, т.е. при по-голяма дълбочина болката е огромна, аз едва издържах. Просто ми идваше да скоча от кушетката и да избягам През целия ден вчера ми гореше лицето. Излезнах като нинджа, цялата с превръзки, които ще сваля днес вечерта, т.е. на 2-рия ден. През 2 часа редувам мазене с кремове, които ти предписват, което също е болезнено. Не знам дали някога ще повторя процедурата, ако от тази няма ефект.
Важно е да знаеш, че преди манипулацията, те карат да подпишеш декларация, че си запозната с всички негативи, които могат да се появат след процедурата и които могат да бъдат за цял живот, но това ти го дават да го подпишеш след като са те намазали с крема-упойка, т.е. почти никакъв избор. А информацията за този лазерен ресърфинг е доста плашешта. Те се застраховат за всичко, а отговорността си я поемаш ти. Не знам какъв ти е проблема, но ако не е отчайващо тежък, по-добре прави химически пилинги през месец, отколкото лазерен.
Ще пиша след няколко дни на какво приличам

Всичко най-....
Цитирай:
Първоначално написано от bily
Здравейте момичета и момчета
Много бих се радвал ако някои който си е правил лазерен пилинг сподели впечатления.Интересува ме дали наистина помага за белези от акне, моите не са много дълбоки, но все пак микродермабразиото не ми помогна въобще.Ако някой си го е правил нека каже как е, дали боли много след това, за колко време се възстановява, при кой си го е правил и дали наистина д-р Мая Тачева е добра в премахването на белези?
Благодаря ви предарително
Отговори с цитат
  #45  
Стар 11th December 2007, 15:37
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране

Пиле, аз си правих този естетически пилинг за 30евро и веднага ти казвам - НЕ си давай парите. Това са пълни глупости!!! Мацотят те с глупости, малко масажче, парна баня и чао. Същото можеш да си направиш и ти в къщи. Опитай кремчето на La Roche "ЕFFACLAR" 15 евро в аптеките и си купи сапуна на ЛОРЕАЛ за мазна кожа.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 12th December 2007, 15:03
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Били сигурно отдавна си е разрешила проблема,така че ако мога аз да помогна с нещо.
Аз предварително бях изчела всичко като информация в нета и знаех много добре на какво се подлагам и какво да очаквам ,тъй че го преживях сравнително по-леко,но процедурата и възстановяването след това са наистина много тежки.
Milva,доста процедури си правила преди лазера, те неможаха ли да ти помогнат, а казваш че белезите ти не са много тежки.Болката от лазера е наистина много голяма и на мен ми идеше да скоча.Свалиха ми превръзките още на другия ден и на третия ден едва,си измих лицето,тогава ще ти олекне.За съжаление обаче за празниците няма да може да се оправиш.Трябвало е да изчакаш след това.На мене още ми личи,макар че минаха 2 месеца.
Все пак не е толкова страшно,но ефекта се забелязва чак след 2-ия месец,така че се въоръжи с адско търпение и запомни - Не излизай навън без слънцезащитен крем с възможно по-голям фактор,дори и да е облачно.
Дано всичко мине добре
Отговори с цитат
  #47  
Стар 12th December 2007, 21:58
Milva Milva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 20
По подразбиране

Благодаря за изчерпателния отговор, ZANDALEE, днес ми е 3-ти ден и съм по-спокойна, започнах да се беля тук-таме. Болката съвсем изчезна. Аз също се бях информирала и знаех за тежкото възстановяване, но смятах, че при мен лазерът ще дълбае по-малко и ще се лиша от дългия и болезнен период. Грешала съм
Каквото и да опявам - фактът си е факт.
А истината е, че не ми беше толкова лоша кожата, но ми е комплекс, и нали знаеш? - само там са ти очите. Химическите пилинги не вършат работа за дълго, ако целиш затваряне на порите (това беше моятра причина).Смятам празниците да ги изкарам с фон дьо тен + фактор 60, такива дълги престои вкъщи ще ме съсипят психически. Все трябва да има начин да си замаскирам маймунския вид.
Ти на кой ден си сложи грим?

Благодаря ти и всичко най-...)

Цитирай:
Първоначално написано от ZANDALEE
Били сигурно отдавна си е разрешила проблема,така че ако мога аз да помогна с нещо.
Аз предварително бях изчела всичко като информация в нета и знаех много добре на какво се подлагам и какво да очаквам ,тъй че го преживях сравнително по-леко,но процедурата и възстановяването след това са наистина много тежки.
Milva,доста процедури си правила преди лазера, те неможаха ли да ти помогнат, а казваш че белезите ти не са много тежки.Болката от лазера е наистина много голяма и на мен ми идеше да скоча.Свалиха ми превръзките още на другия ден и на третия ден едва,си измих лицето,тогава ще ти олекне.За съжаление обаче за празниците няма да може да се оправиш.Трябвало е да изчакаш след това.На мене още ми личи,макар че минаха 2 месеца.
Все пак не е толкова страшно,но ефекта се забелязва чак след 2-ия месец,така че се въоръжи с адско търпение и запомни - Не излизай навън без слънцезащитен крем с възможно по-голям фактор,дори и да е облачно.
Дано всичко мине добре
Отговори с цитат
  #48  
Стар 13th December 2007, 05:52
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Аз неисках да си слагам грим,за да оставя кожата ми да "диша",но докторката като ме видя на 5-я ден и ми се скара,че ходя като мумия.И започнах да го слагам от 6-я нататък.
Ползвам фон-дьо-тена на Виши за мазна кожа ,не е лош и хидратира.И си взех някакво кремче с вит.C ,но чак след 2-я месец.Приемай и вътрешно таблетки,някъде бях чела ,че вит.C помагал за образуването на колагена,а сега точно това ти трябва,ако не се лъжа.
Ако не е тайна каква цена плати?И не се притеснявай да им досаждаш с въпроси по телефона за най-малкото нещо.Това е доста сериозна и рискова процедура,така че да не бягат от отговорност!
Отговори с цитат
  #49  
Стар 13th December 2007, 09:03
Milva Milva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 20
По подразбиране

Здрасти, ZANDALEE (акво значи това?),
платих 800 евро на Катя Паскова, въпреки че проучих и цените в други клиники, където сумата беше драстично по-малка, но реших, че качеството се определя и от цената, а в Дерма Вита съм правила и други процедури (махане на капиляри) и съм била доволна. Отказвали са ми и процедури, с което съвсем ме спечелиха, в смисъл -че не са машина за пари в безпардонния смисъл.
Мъжът ми като ме видя искаше да я пребие и без пари , толкова се вбеси и притесни!
Днес ми се обели цялото чело и половината от бузите, вече съм доста наперена - ще се живее по празниците Утре съм на преглед в клиниката и смятам да започна да влизам в естесвения си ритъм - грим и показване (по тъмно) навън, че откачих!
Много благодаря за отговорите, наистина си е друго, когато има съпричастност, а и когато някой е минал по този път, информацията е достоверна. Омръзна ми да ме гледат домашните със съжаление

Колко време ти стоя червенината на лицето? месец? два?
Ако имаш ти някакви въпроси за лице или каквото и да е - аз съм почти енциклопедия, толкова много и различни неща съм правила, че май съм се вманиачила неусетно))

Хубав ден

Цитирай:
Първоначално написано от ZANDALEE
Аз неисках да си слагам грим,за да оставя кожата ми да "диша",но докторката като ме видя на 5-я ден и ми се скара,че ходя като мумия.И започнах да го слагам от 6-я нататък.
Ползвам фон-дьо-тена на Виши за мазна кожа ,не е лош и хидратира.И си взех някакво кремче с вит.C ,но чак след 2-я месец.Приемай и вътрешно таблетки,някъде бях чела ,че вит.C помагал за образуването на колагена,а сега точно това ти трябва,ако не се лъжа.
Ако не е тайна каква цена плати?И не се притеснявай да им досаждаш с въпроси по телефона за най-малкото нещо.Това е доста сериозна и рискова процедура,така че да не бягат от отговорност!
Отговори с цитат
  #50  
Стар 14th December 2007, 03:00
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Milva
Мъжът ми като ме видя искаше да я пребие и без пари , толкова се вбеси и притесни!
Колко време ти стоя червенината на лицето? месец? два?
Ако имаш ти някакви въпроси за лице или каквото и да е - аз съм почти енциклопедия, толкова много и различни неща съм правила, че май съм се вманиачила неусетно))
Моят мъж също беше подготвен и много ми помагаше през трудния период,даже ме глезеше и припкаше до магазина.
През първия месец лицето ми беше по-зачервено,а през 2-я избледня до леко кафеникаво.
С какъв крем се мажеш преди да си измиеш лицето и след това.
Аз след една седмица съм на билков пилинг.Знаеш ли за него възстановяването колко време е.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: лазеренпилинг
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:20.