IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1311  
Стар 23rd July 2013, 23:31
diliana_mihaylov diliana_mihaylov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 59
По подразбиране

Рими, наистина ти съчувствам и аз, не искам да ме разбираш погрешно. Идеята ми е, че ти трябва да търсиш обезщетение от Енчев и съответно да се реоперираш безплатно при Авшар. Някой знае ли дали има закони за елективната хирургия. Ако проблемът е естетически, а не здравословен може ли лекар да се осъди?
Отговори с цитат
  #1312  
Стар 23rd July 2013, 23:39
Elly Stefanov Elly Stefanov не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 204
По подразбиране

Нелка ми беше казала, че можеш да съдиш хирурга, само ако е увредил функцията на органа и тогава се свиква лекарска комисия, което си е загубена кауза. Незнам в Турция как седят нещата.

Рими, ти склонна ли си да чакаш и да видиш какво ще стане? Защо не помолиш Авшар д ти обясни по-подробно как ще се запълни там с тъкан?
Отговори с цитат
  #1313  
Стар 24th July 2013, 00:10
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Има доста по-трайни филъри от ХК. Волума на Алерган трае 2 години. Изненадвам се, че Авшар не ги знае тези неща.


Не искам да коментирам. Аз лично съм разочарована. Не че на Рими носът е лош - наистина е хубав. От отношението на Авшар съм разочарована..

Нека изчакаме да видим какво се случва след месеци.
Аз лично съм за връщане на определен процент от сумата. Все пак Авшар е единствения хирург от турските, който си позволява да обещава 100% отлична успеваемост. Още почеве при ревизия!
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #1314  
Стар 24th July 2013, 00:11
rimi rimi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2012
Мнения: 373
По подразбиране

Ами ще чакам то аз нямам друг избор. Сега поне не стои зле носа. Изглеждам прилично. Само дето вечно ще съм в очакване че нещо ще се случи.А не съм първа младост за кога ще се оперирам вече не знам. Нелка беше споменала че след 45 вече не се препоръчвало ринопластика. Не съм ги навършила още но не ми остава много до тогава.
Отговори с цитат
  #1315  
Стар 24th July 2013, 00:12
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Elly Stefanov Виж мнението
Нелка ми беше казала, че можеш да съдиш хирурга, само ако е увредил функцията на органа и тогава се свиква лекарска комисия, което си е загубена кауза. Незнам в Турция как седят нещата.
Загубена кауза е, защото всички медици имат неофициално споразумение да се покриват.... Не само в Бг.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #1316  
Стар 24th July 2013, 00:15
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rimi Виж мнението
Ами ще чакам то аз нямам друг избор. Сега поне не стои зле носа. Изглеждам прилично. Само дето вечно ще съм в очакване че нещо ще се случи.А не съм първа младост за кога ще се оперирам вече не знам. Нелка беше споменала че след 45 вече не се препоръчвало ринопластика. Не съм ги навършила още но не ми остава много до тогава.
Това съм го чела някъде, до колко е истина не знам,... Но ти точно изглеждаш на около 30, даже изпаднах в мини шок, като каза, че си около 40... До тургура на кожата е, не е до възръста. Дали е еластична, дали добре ще се прибере..
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #1317  
Стар 24th July 2013, 00:20
rimi rimi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2012
Мнения: 373
По подразбиране

Нелка добре дошла, значи както казваш може и да имам късмет, защото кожата за сега се прибра много добре. А ти какво мислиш за тази съединителна тъкан може ли да се образува там такава.
Отговори с цитат
  #1318  
Стар 24th July 2013, 00:43
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rimi Виж мнението
Нелка добре дошла, значи както казваш може и да имам късмет, защото кожата за сега се прибра много добре. А ти какво мислиш за тази съединителна тъкан може ли да се образува там такава.
Хммм... "Експертите" твърдят, че ХК се разгражда напълно... Ние, клиентите, с личен опит, твърдим, че никога не се разгражда напълно... Т.е. наистина е възможно да се образува съединителна тъкан. На места.. На кои места, си зависи от тялото. Освен това съединителната тъкан е мекичка, не е като кост...

Не знам, Рими. За мен отговора на Авшар си е чисто замазване на очите. Не е трайно решение това. Или поне да смени филъра. Редиес примерно образува калцирания! Т.е. би бил по-подходящ. Идват ми на акъла поне 2 специалисти, които работят с филъри, които биха ти дали експертно мнение, но не искам да те пращам, защото това би изисквало още финанси... А Авшар си е длъжен да те поеме финансово изцяло. Но според мен нова ринопластика... би рискувала повече, от колкото е нужно в случая ти.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #1319  
Стар 24th July 2013, 09:13
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от want Виж мнението
И това че има една несполучлива операция, не го прави автоматично некадърник Всеки лекар има такива , просто те не са нито богове нито магьосници. Кофтито е когато се случи на нас ....
Аз дори не мога да я определя като несполучлива ревизията на Рими. Още повече предвид какво беше..
Да, има дефект. Грешката на Авшар е, че ти е дал 100% гаранция за иделен резултат. Ако ти беше обяснил внимателно рисковете на ревизиите, сега щеше да си повече от доволна..
Както се случи с мен . Аз съм доволна не защото моя нос е по-добър от твоя. Напровтив - аз имам повече несъвършенства. Просто Дилбер ме предупреди изрично, че: 1. При 4 операция процента на удовлетвореност е спаднал на 60%. и 2. Моята дебела кожа и излишество от месо не позволява фин и малък нос. Човек , като е наясно с реалните обстоятелства, не изпада в депресии после.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #1320  
Стар 24th July 2013, 12:26
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Четейки на Нелка поста и се сетих и за друга причина (и то тази ми се струва най вероятната), защо доктора не е казал нищо директно на контролният преглед - какво може или не може да се направи.

Той явно знае, че и да може да се оправи с още една операция има вероятност, не само да не се получи желаният резултат, ами и да стане по зле носа, защото все пак този нос е рязан доста пъти преди това. Необяснимо остава обаче, защото просто не го каже това, то е и в негов интерес, просто да каже: "би могло да се оправи, но няма гаранция и отделно може да стане и по зле, защото това е поредната ревизия."

Аз за мен обаче си намерих обяснение, защо не ги казва тези неща и това е защото той сам се е поставил в тази патова ситуация, тъй като преди операцията е гарантирал сигурен резултат и сега явно му е неудобно да каже: "би могло да се оправи тази вдлъбнатина с операция, но няма 100% гаранция, а може да стане и по зле".

Ако не беше обещавал 100% сигурни резултати, сега нямаше да я водим тази дискусия и той нямаше да изпада в такава патова ситуация !

Аз не съм наясно ако се направи още една операция в нейният случай, трябва ли да се реже много носа и да се човърка, би било добре някой хирург да бъде откровен и да каже колко са големи рисковете от нова операция и шансовете за успех !

Ако нещо се обърка и стане по зле, това вече ще я съсипе rimi
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
новобранец

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Турскихирурзи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:25.