IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1361  
Стар 1st August 2013, 16:52
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Първия път, като влезнах в на Нелка профила и се шокирах, като видях 4 страници приятелски съобщение и някой даже пишат - "не мога да ти пратя ЛС, защото кутията явно ти е пълна" , и си викам това момиче не може да насмогне да отговаря сигурно, колко много я търсят за помощ.

Обаче повечето неща не само могат ами е добре да се пипат във темите, защото ето давам пример с последното съобщение в профила и, в което се пита за удачен хотел за престои в Турция, а това си е баш по темата и ако се пита тук, тази информация ще е полезна и за много други хора !

Просто призовавам хората да питат повече и във форума, защото отговорите ще бъдат полезни за всички. Аз имам усещането, че много хора не пишат даже във форума, ами виждат само автора на темата или конкретен човек и си задават всички въпроси на ЛС, а понякога сигурно не може да им се отговори само с 2-3 изречения, затова питайте във темите хора, информацията ще е полезна за всички !
Отговори с цитат
  #1362  
Стар 1st August 2013, 20:49
Elly Stefanov Elly Stefanov не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 204
По подразбиране

Да не говорим, че сме давали толкова подробна информация за докторите, цени, валута, престой и транспорт... Но на повечето хора не им се чете! Смятам, че операция, особено в чужда държава, е достатъчно отговорно, за да се потрудиш да прочетеш поднесената информация.
Отговори с цитат
  #1363  
Стар 2nd August 2013, 00:39
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Да, Пуф - мерси за вмъкването! Прав си!

Изнемогвам вече, иска ми се на всички да обясня по отделно, обаче ми се поразви професионалния и личния живот и не мога да се застоявам тук както преди...

Иска ми се да ги систематизираме нещата. стотици страници верно е много за четене.. и това ще стане, но на друг етап..
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #1364  
Стар 2nd August 2013, 09:29
Paffalot Paffalot не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 23
По подразбиране

Здравейте,

Искам да повдигна темата за калцирането. МОля ако някой може да отговори на въпроса : Необходимо ли е да се пият някакви хомеопатични, или лекарства или диета т.н. за да се избегне нежелано калциране след Ринопластика е Септопластика ?
Видях че при има хора при които се получава това калциране. Та въпроса е дали да се доверя на доктора и да не правя никакви своеволия или е добре да се само-предпазя от това ?
Може би е добре да спомена, че ми е изправяна преграта и след като си правих скоро ЯМР се вижда калциране на септума, на едно местенце.

Ще се радвам на нечие мнение

Благодаря предварително

Последно редактирано от Paffalot : 2nd August 2013 на 09:32
Отговори с цитат
  #1365  
Стар 2nd August 2013, 09:38
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

За съжаление никой не може да ти даде точен отговор!

Калцирането е естествена реакция на организма. Получава се винаги при зарастване на наранени кости. Проблема е мащаба му..

Някои хирурзи препоръчват да се избягват калций-съдържащи продукти 2 седмици преди и толкова след опеация. Някои хирурзи твърдят , че това са глупости.

И аз имам калциране. Имала съм след всяка операция - набарвам неравности по гърба на носа. Сега мисля за ново пилене, но от къде да знам, че пак няма да калцирам..?
Мисля, че зависи до организъм. Просто се моли ако си склонен, да е малко и да не личи. Защото ако е дебеличка кожата, леките натрупвания не се забелязват.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #1366  
Стар 2nd August 2013, 10:11
Paffalot Paffalot не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 23
По подразбиране

Разбирам,

в такъв случай ще се спазвам тази диета. Набърза прочетох сега че магнезия помага за усвояването на калция в организма. В някои от старите мнения видях че арниката помагала за синините и оттоците , така че това ще са нещата, с които ще се запася
Отговори с цитат
  #1367  
Стар 2nd August 2013, 12:26
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Още вчера ми дойде идеята какво е добре да се направи, хем да е по лесно на хората търсещи инфо и да има и по малко питания на ЛС. Този месец обаче ще се отдам на активна почивка и може би няма да имам това време, най вероятно септември ще го направя. Идеята е да създам една нова тема за Турските хирурзи в която няма да се коментира и в която ще събера най важната информация и ако има нова такава, ще се допълва с времето.

На Нелка искам да и кажа, че хората няма да и се сърдят ако не може да отговори на запитванията им и ще те разберат, че нямаш нужното време за това. Не трябва да се притесняваш дори и да не влизаш повече във форума, твоят принос е ОГРОМЕН и то само със създаването на темата, а пък и за многото информация, която си дала пък да не говоря. Ти се раздаде страшно много до сега, концентрирай се върху творчеството си и си живей живота и не го мисли вече толкова този форум !
Отговори с цитат
  #1368  
Стар 7th August 2013, 17:54
plammmy plammmy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 28
По подразбиране

Здравейте, нова съм във форума . От доста време искам да си направя ринопластика, но тъй като до сега учех и нямах мой личен доход си живеех само с мечтата за това. Попрегледах вашите коментари и мнения във форума, наистина ми бяха от полза, човек може да си направи изводи и да добие представа за нещата, за което съм ви много благодарна! За съжаление БГ докторите нещо не ми вдъхнаха доверие и някак започнах леко да се отказвам, докато четях за тях. Но темата за Турските хирурзи положително ми показа светлина в тунела. Проблема ми не е голям - имам лека гърбичка, нямам крива носна преграда, нито несиметричен нос, нито ми е голям носа, проблеми с дишането също нямам. Но тая гърбичка ми е трън в очите и искам да махна. Моля посъветвайте ме относно Турските хирурзи, 3 имена ми се набиха в очите Дилбер, Авшар и Илхан. Не съм ходила никога на консултация при никой пластичен. Ще ви бъда много благодарна!

Последно редактирано от plammmy : 7th August 2013 на 20:15
Отговори с цитат
  #1369  
Стар 8th August 2013, 16:51
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

При турските специалисти е по скъпо от българските (с изключение на Енчев), предполагам това го знаеш, цени от порядъка на 5000-6000. лева за първа операция, в твоят случай ще е най евтината цена според лекаря, тъй като при теб няма да е и толкова сложна операцията. В България също добре се справят с носове, като твоя, защото това е и най простата интервенция- премахването на гърбица.

Аз обаче не смея да ти казвам, кое да избереш, дали в България или в Турция, но ако имаш парите, аз лично бих избрал да се оперирам в Турция.
Убеден съм, че всеки един от тези тримата, които ги коментираме в тази тема ще се справи перфектно с твоя нос. В твоя случай може дори да им изпратиш снимки в профил, полупрофил и анфас, някои дори връщат фотошоп, как могат да ти направят носа, но и ти трябва да обясниш какво точно искаш.
Отговори с цитат
  #1370  
Стар 8th August 2013, 21:01
plammmy plammmy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 28
По подразбиране

Благодаря ти ПуфПаф и аз си мислех да изпратя снимки на някой от турските специалисти, просто се чудех дали биха ме взели на сериозно, защото все пак това си е един вид безплатна консултация по мейла. Търсих инфо за Авшар, мейл по-точно, но в сайта му има секция да пишеш и вероятно и там трябва да си прекачиш снимките. За никой друг от другите двамата специалисти не намерих инфо в нета, дали можеш да ми посочиш някакви техни кооординати ако са ти извести :P. Четох също и за някакви агенции, мисля че беше здравен туризъм, които да помогнат с комуникацията, вероятно по-този начин се оправяш в Турция, защото не се виждам нито с турския, нито с координацията там . А за носа ми, не искам някакви химери или носове от списанията, искам просто да я няма гърбичката и да имам нормален нос, който да отива на пропорциите на лицето ми. Благодаря ти още веднъж, за инфото и съвета
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
новобранец

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Турскихирурзи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:28.