IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1231  
Стар 25th July 2013, 21:23
miksi7 miksi7 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 26
По подразбиране

Здравейте искам да попитам някои от Вас дали се е оперирал през лятото и това оказва ли влияние на възстановяването, тъй като на някой места казват, че не е подходящ сезон за правене на ринопластика, но при това положение, не се ли отнася същото и за зимния сезон?
Отговори с цитат
  #1232  
Стар 25th July 2013, 22:07
Elly Stefanov Elly Stefanov не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 204
По подразбиране

Аз се оперирах на 15-ти юни в Истанбул, казаха ми месец да не ходя на плажи да избягвам върлите жеги, за да не се подува. Аз не бих избрала и зимния, понеже съм много хремава и не го намирам за удачно да се сополивиш тогава.
Отговори с цитат
  #1233  
Стар 26th July 2013, 03:13
dan33 dan33 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2012
Мнения: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от miksi7 Виж мнението
Здравейте искам да попитам някои от Вас дали се е оперирал през лятото и това оказва ли влияние на възстановяването, тъй като на някой места казват, че не е подходящ сезон за правене на ринопластика, но при това положение, не се ли отнася същото и за зимния сезон?
Здравей miksi7! Ако трябва да се оперирам отново,бих предпочела лятото. Именно заради по-малката вероятност от настинка. Аз се възстановявах през зимата и ми беше болезнено от силния вятър(живея на остров,където зимата е влажно и много духа). И все пак зависи кой как се чувства..
Отговори с цитат
  #1234  
Стар 26th July 2013, 06:27
miksi7 miksi7 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 26
По подразбиране

Благодаря за отговорите! Май ще се окаже, че всеки сезон си има и положителни и отрицателни страни, като при лекарите едни са доволни от едни други пък не!
Отговори с цитат
  #1235  
Стар 26th July 2013, 10:44
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от miksi7 Виж мнението
Здравейте искам да попитам някои от Вас дали се е оперирал през лятото и това оказва ли влияние на възстановяването, тъй като на някой места казват, че не е подходящ сезон за правене на ринопластика, но при това положение, не се ли отнася същото и за зимния сезон?
Оперирах се началото на лятото/юни месец/,но трябваше да се лиша от носенето на слънчеви очила и това да стоя максимално далеч от слънцето.Топлото време,жегите забавят възстановяването.Отоците спадат по-бавно.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #1236  
Стар 26th July 2013, 20:59
stella91 stella91 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте!
Давам направо, имам грозен и леко гърбав нос, който мразя и ме комплексира още от детството ми! Обяснете ми повече как протича ринопластикара, после личи ли си, каква е болката, какви са актуалните цени сега?
Теглите ли кредит и има ли кредити за ринопластика изобщо, колко може да се промени един нос, има ли вариации или всеки си е индивидуален и не можеш да постигнев каквото искаш винаги?
В смисъл, възможно ли е да не могат много да променят формата освен леко да изправят гърбицата?
Дайте ми съвет, мъжа ми е против, но аз се комплексирам....
Отговори с цитат
  #1237  
Стар 26th July 2013, 21:26
Аватара на Beauty_on_Duty
Beauty_on_Duty Beauty_on_Duty не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 123
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от stella91 Виж мнението
Здравейте!
Давам направо, имам грозен и леко гърбав нос, който мразя и ме комплексира още от детството ми! Обяснете ми повече как протича ринопластикара, после личи ли си, каква е болката, какви са актуалните цени сега?
Теглите ли кредит и има ли кредити за ринопластика изобщо, колко може да се промени един нос, има ли вариации или всеки си е индивидуален и не можеш да постигнев каквото искаш винаги?
В смисъл, възможно ли е да не могат много да променят формата освен леко да изправят гърбицата?
Дайте ми съвет, мъжа ми е против, но аз се комплексирам....
И моя мъж беше твърдо против ринопластика, впредвид че носа си ми беше хубав, но аз винаги съм искала фин нос и за миг не съм съжалила, че съм се подложила на тази операция. Колкото до формата - зависи от структурата - кост, хрущяли, меки тъкани, зависи също и от уменията на лекаря който ще избереш. Ако искаш коренна промяна............това не е пластелин!!!!!!!! Цените при различните хирурзи са различни, но според мен не са правопропорционални на успеваемостта и удоволетвореността на пациентите.
Болка има - поносима, неприятни усещания - повечко.

Последно редактирано от Beauty_on_Duty : 26th July 2013 на 21:37
Отговори с цитат
  #1238  
Стар 3rd August 2013, 18:02
miksi7 miksi7 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 26
По подразбиране

Здравейте искам да попитам някой знае ли дали при отворения метод на ринопластика раничката където е правен разреза е възможно да се почиства с физиологичен разтвор или с нещо друго, за вътрешността на носа знам със сигурност, че трябва но за самия разрез където се е натрупало кръв, това възможо ли е да се прави 2-3 ден след операцията? И самите конци до колко време падат или се махат при отворения метод?
Отговори с цитат
  #1239  
Стар 3rd August 2013, 18:17
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от miksi7 Виж мнението
Здравейте искам да попитам някой знае ли дали при отворения метод на ринопластика раничката където е правен разреза е възможно да се почиства с физиологичен разтвор или с нещо друго, за вътрешността на носа знам със сигурност, че трябва но за самия разрез където се е натрупало кръв, това възможо ли е да се прави 2-3 ден след операцията? И самите конци до колко време падат или се махат при отворения метод?
Никога не махай съсирената кръв върху рана механично. Изчакай сама да си падне.
Това е правило не само в ринопластиката.

На 2-3 ден просто забрави суетата и си ходи с кървищата, тогава стават белите.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #1240  
Стар 27th August 2013, 08:56
Аватара на Bibimibi
Bibimibi Bibimibi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 30
По подразбиране

Здравейте!

Снощи след като си почиствах носа буквално издърпах един 5 сантиметров син конец, 5 месеца след операцията си и чесно казано се шашнах. Нямаше нито кръв нито болка, предполагам това е добър знак...но все пак 5 месеца минаха, колко ли още ще издърпам занапред :X
Някой с подобен шаш?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:32.