IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th November 2009, 03:36
Heart Heart не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 6
По подразбиране Има ли някой с корегции на дупето?

Здравейте всички!
Първа темичка ми е това, но от 2 години съм редовна читателка на форума. Благодарение на вашите съвети имам една много успешна операция на нослето, без изненади - знаех какво да очаквам от следоперативния период и т.н.
От доста верме се ровя за информация за различни интервенции на дупето, но всички мнения са доста разхвърляни и не-точно по моя въпрос.
Проблемът ми е следният - прилично слаба съм, но не спортувам активно, внимавам какво ям. Генетично имам плоско дупе (като ударено с тиган), продълговато, с голяма повърхнина. Гънките, където свършва, са едва ли не средата на бедрата ми отзад, при това от вътрешния край, чак до външния, при бричовете.
Естествено, търся хубава визия - закръглено дупе, с плавен преход към крака. Честно казано, не знам към каква процедура да се насоча, за да формулирам някакво прилично запитване към доктора...
Мислех за различни варианти - бразилски лифтинг или импланти, но във всички случаи това ще придаде обем в горната част и просто ще се получи голям задник (съжалявам за израза ) с това, което си имам отдолу. Никъде не прочетох, дали тази гънка там може да се премести по-нагоре и как, или да се изреже - какви ще са последствията (белези, вид...) и кой доктор може да се справи със задачата.
Много моля, ако някоя от вас има идеи или е решила подобен проблем - нека пише, ще чакам с нетърпение!!!!!!!!!
Благодаря, момичета, хубаво е, че ви има!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th November 2009, 06:05
Inona Inona не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 13
По подразбиране

Привет Харт,

От това, което си описала мисля, че най-подходящо в твоя случай е присаждането на мазнини. Каквото и да спортуваш, няма да можеш да докараш закръглените форми на естествено заоблените дупета. Проучвала съм импланти, ПММА, повдигане с конци и де що има техники и при наличие на достатъчно собствен материал липо-трансферът е най-доброто. Отнемат се тлъстинки там, където са в повече и се инжектират след преработка там, където липсват. Резултатите са поразяващи, виждала съм с очите си. Има и рискове мазнината да не се "хване". Много е важно хирургът да е добър и да разбира естетиката ти. Аз при Др. Толедо, един от създателите на техниката не бих се оперирала, защото не харесвам това, че на "напомпва" достатъчно гънките. Хирург, способен да ти даде бразилско дупе в Европа до сега не съм намерила, което не значи, че няма. Снимките, които бразилски хирурзи са ми изпращали също не са по-вкуса ми и не бих отишла там. Сещам се само за 7-8 хирурга, всички на американския континент, които биха се справили и само за 4ма, които се справят със слаби пациенти с плоски дупета, защото това е много по-сложно - трябва да прави идеална липосукция, неравностите са повече и да се справи с малкото наличен материал.

Белезите - зависи, от няколко, разположени в пъпа, над пубиса, над гънката на дупето и в кръста (може да се наложи да те липосуцират от циците надолу и целия гръб, абе, цяло торсо + външна част на краката.

Гънката - да, удължава се, но няма да могат да ти дадат "гетно дупе" с гънка, започваща от кръста, защото най-вероятно имаш голямо разстояние между кръста и дупето (което описваш като равно). Не е нужно да ти се увеличи кой знае колко проекцията на дупето в профил за да се удължи гънката.

Няма как да се увеличи особено долната част, там мазнината се топи най-лесно, защото седим върху нея, а и за ефекта, който искаш трябва да се увеличи средната и горна част (иначе няма гънка).

Виж тук:

http://www.buttsbymendieta.com/MEND_...ame&Prfl=&cat=

http://www.buttsbymendieta.com/MEND_...ame&Prfl=&cat=

При всички случаи след операцията дупетата им изглеждат много по-добре, дебели или не!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th November 2009, 17:51
Аватара на neli4ka
neli4ka neli4ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Belgium Brussels
Мнения: 3 567
По подразбиране

В сайта има много хубави дупета. :P
__________________
http://www.help-eli.org/
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th November 2009, 09:31
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране

Тя пита дали гънките на дупето могат да се преместят нагоре...Аз мисля че е невъзможно...Няма как да се направят нови гънки ...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th November 2009, 13:35
Heart Heart не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 6
По подразбиране

Момичета, мерси за отговорите - колкото повече мнения и предложения, толкова повече материал за размисъл
Моник, всъщност наистина искам гънките да се преместят нагоре и търся вариант за това. ...
Инона, мила, вариантът за бразилско дупе беше първият, от който тръгнах, като най-лека интервенция. Лошото при мен е, че няма да задържа резултатите - има голяма вероятност да стопя мазнинките НЕРАВНОМЕРНО и да стана на бучки
Моля, давайте предложения...
Д-р Стоянов говори за разни методи за издърпване на кожата, като се реже при кръста и се опъва.?!?!?!
Някой знае ли повече?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st November 2009, 09:42
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Гънката НЕ трябва да се мести оперативно, защото резултатът ще бъде лош (нарушават се естествените линии на тялото). Да не говорим за грозния белег,който после не може да се прикрие.
Това, за което говори д-р Стоянов, е тип боди-лифтинг (като лифтинг на лицето). Прави се при хора след драстично отслабване, а не за разкрасяване, защото след него остава голям хоризонтален белег на кръста, а и ефектът не е толкова повдигане на мускулите (от което имаш нужда), а отстраняване на излишна кожа. Също не е добър вариант.
Имплантирането на собствени мазнини е добър и сравнително безвреден метод, при него се цели увеличаване на обема в горната част, така че видимо да се промени контурът на тялото. Лошото е, че никога не може да се присади много мазнина(защото тя няма да преживее), а и изисква повторение,тъй като 50 или повече процента от мазнината ще изчезнат. Не очаквай много драстична промяна по този метод.
Повдигането с конци или с един специален имплант (съставен от силиконови шнурчета с шипчета) не дава траен ефект.
Общо взето единственият метод с ефект на повдигане и промяна на контура на дупето е поставяне на силиконови импланти под големия седалищен мускул. Но това си е една голяма операция с дълъг възстановителен период. Помисли, дали наистина го искаш.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st November 2009, 23:25
Heart Heart не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 6
По подразбиране

Diastemma,
благодаря ти за компетентния отговор.
Можеш ли да ми кажеш дали поставянето на седалищни импланти като процедура/възстановителен период/рискове е същия, както при гръдните?
Чела съм из чужди сайтове за самата операция, гледала съм и снимки, но никъде подробно не пише какво да очаквам като болки, какви са рисковете и евентуални усложнения...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd November 2009, 20:41
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране

Да, няма смисъл да се оперираш по този начин заради белега, освен ако не възнамеряваш да си праснеш една голяма татуировка отгоре
Diastemma е права и точно тя беше тази която ме разубеди да си правя подобна операция преди време, за което съм и много благодарна.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24th November 2009, 09:21
Heart Heart не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 6
По подразбиране

М-да, точно този белег ме тревожи... Но чесно, толкова съм се сбъркала на тази тема, че сериозно обмислям възможността.
Моник, мила, и аз за татуировка-камуфлаж се сетих
До към 40-45 г. ще изглеждам прилично с нея, после ще ми се смеят и кокошките, ама ...
Diastemma, въпросче имам ето за това:
Цитирай:
повдигане на мускулите (от което имаш нужда)
... спорт ли визираш, или има и друг вариант?
И, моля те, кажи за рисковете при имплантите - същите ли са като при гръдните такива?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 25th November 2009, 23:52
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

(Съжалявам, налага се да забавя малко отговора.)
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ималинякойкорегциинадупето
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:18.