IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 30th June 2006, 15:15
bily bily не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 3
По подразбиране лазерен пилинг?

Здравейте момичета и момчета:) :D
Много бих се радвал ако някои който си е правил лазерен пилинг сподели впечатления.Интересува ме дали наистина помага за белези от акне, моите не са много дълбоки, но все пак микродермабразиото не ми помогна въобще.Ако някой си го е правил нека каже как е, дали боли много след това, за колко време се възстановява, при кой си го е правил и дали наистина д-р Мая Тачева е добра в премахването на белези?
Благодаря ви предарително :) :D
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st July 2006, 11:45
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране

Видях в някакво списание д-р Мая Тачева, много я хвалеха за премахване на акне, не знам къде и кабинета, ти знаеш ли?
Аз имам същия проблем, не е за микродермабразио, но все пак може да се направят пилинги. Имаше нещо във форума за билков пилинг, някой много го похвали. "Антоанета" - салон, мисля
Не знам какъв ти е проблема, но все пак първо при лекар...
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st July 2006, 12:15
bily bily не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 3
По подразбиране

Да,знам и го кабинета ходил съм при нея на Руски паметник е точно до аптеката където е спирката на тролеите, има и табела даже ако не се лъжа.
Аз си правих този билков пилинг но той само ми премахна пъпките но не е за белези, а иначе ми каза че след лазера трябва да имам чистак нова кожа) като на бебе) така каза, незнам до колко е вярно, за това исках да питам ако някой си го е правил и дали наистина ефекта е такъв
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th July 2007, 09:02
Аватара на Stefiela
Stefiela Stefiela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 677
По подразбиране

Колко време след лазарен пилинг си седиш в къщи - кога се възстановява кожата ?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th July 2007, 09:18
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Ето тук има коментар по темата.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 23rd August 2007, 13:15
Levee Levee не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 21
По подразбиране

Привет,
отдавна не съм влизала и чак сега виждам темата.
Аз си правих лазерен пилинг при Д-р Мая Тачева и мисля наесен да повторя, защото ако са по-дълбоки белезите една процедура никога не е достатъчна.
Много съм доволна и от отношението и от самата процедура. Доста е скъпо обаче, ама като нямаш друг избор....
__________________
Падам, ставам, продължавам да танцувам...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 23rd August 2007, 15:53
Аватара на Stefiela
Stefiela Stefiela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 677
По подразбиране

каква е цената?
колко време се възстановява кожата след това?
боли ли?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 23rd August 2007, 16:12
Аватара на karilka
karilka karilka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 94
По подразбиране

Аз пък не съм доволна от отношението и "професионализма" в кабинета на д-р Мая Тачева. Вярно, първо не съм правила лазерен пилинг, но е достатъчно че не съм доволна от лазерната епилация. Има специализирани дерматологични клиники - МА, ВМА, и пр. , където е най-добре да се направи тази процедура.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 23rd August 2007, 17:07
Аватара на Stefiela
Stefiela Stefiela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 677
По подразбиране

Интересувам се от самата процедура , а не от мястото и от лекаря.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24th August 2007, 16:40
Levee Levee не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 21
По подразбиране

Около седмица преди процедурата ти изписват ацикловир- това е профилактично срещу херпеси. Освен това и антибиотик, ако имаш някакви активизирани възпаления - пъпки и други гадости. нещо локално за мазане - например имекс.
В деня на процедурата е добре да си осигуриш кой да те откара до вкъщи. Първо ти вкарват упойка - множество убождания под повърхността на кожата. Упойката е зъболекарска. Неприятно е, но се търпи. Мажат и с някакъв лидокаинов крем. Трябва да мине известно време докато хване упойката, но честно казано не разчитай много на нея....
Подготовката трае някъде около час, може и малко повечеНе знам точно какво представлява самия апарат зда пилинг, но усещането е доста неприятно. Едната лекарка извършва самия пилинг - това е изгаряне на най-горния слой на кожата, а другата обдухва мястото със сешоар, но със студен въздух. Мирише гадно на опърлено кожа. Продължава около 40 минути, но това зависи от зоната, която се обработва. Отначало се търпи, но на края аз една издържах.
Веднага след процедурата те намазват много дебело с лекарство - забравих му името, но е противовъзпалително, срещу изгаряния - те ще ти кажат да си го купиш преддварително и те превързват. Гледката не е много приятна
Болката минава след около 2 часа, спах съвсем спокойно първата нощ.
На следващия ден трябва да ти махнат превръзките.
На мен ми тече много лимфа, казаха, че било нормално.
Като махнат превръзките се мажеш дебело с въпросния крем 3 дни. Никакво миене. Приготви си стари калъфки за възглавница. Това е най-неприятната част - където се опреш цапаш, а ако си избършеш крема във възглавницата почва да опъва изгорялата кожа.
На 3-тия ден вече можеш да се миеш - заедно с първия душ пада и изгорената кожа. Отдолу кожата е розова като на бебешко дупе
Не боли, от време на време посърбява, но е поносимо.
Лекарите ще ти напишат схема точно на кой ден и час с какво трябва да се мажеш.
По принцип ако не се притесняваш от червенинта може да излизаш още на 4-5 ден. Аз изчаках 7 дни, че имаше много слънце навън.
Пилинга го направих в четвъртък вечерта. На работа отидох в понеделник следващата седмица. Тези, които не знаеха за процедурата ме питаха дали не съм била на ски. Т.е. червенината е напълно поносима, но може и да позамажеш с малко фон дьо тен.
После още месеци наред си се мазотиш с указаните от лекарите кремове. Червеното изчезва постепенно, като сле 2 месеца вече няма и следа от него.
Мисля, че не съм пропуснала нещо важно, ако има въпроси - питайте
__________________
Падам, ставам, продължавам да танцувам...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: лазеренпилинг
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:17.