IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th June 2012, 15:52
chubrica83 chubrica83 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2012
Мнения: 21
По подразбиране От банани надебелява ли се?

здравейте, на скоро разбрах, че от банани се надебелява и не трябва да ги консумираме, когато искаме да отслабнем. това вярно ли е според вас?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th June 2012, 17:54
Аватара на Dessislava
Dessislava Dessislava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 904
По подразбиране

Бананите са сладки и калорични и не се препоръчват,ако си на диета.
Но ако се храниш само с банани,едва ли ще напълнееш
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17th August 2012, 18:59
Emma83 Emma83 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2012
Мнения: 22
По подразбиране

Чак пък да се надебелява. Богат източник на протеини са, но са и страшно полезни. Действат добре върху храносмилането и аз лично не бих ги изключила от диетата си.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th August 2012, 14:56
Kalinkata Kalinkata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2012
Мнения: 7
Wink

Чубрица, въпросът е некоректно зададен. Един среден банан (118 гр.) има 105 калории или 5% от препоръчителния дневен калориен прием (на база 2000 калории). Голям банан (136 гр.) има само 121 калории. Повечето от тях са комплексни въглехидрати, т. е. можеш да ги изгориш сравнително бързо, даже само с ходенето насам-натам през деня. Всеки банан ти носи 3-4 гр. фибри (затова засищат толкова бързо) и притъпява усещането за глад за по-дълго време. Заедно с това има нищожно количество мазнини - 0,5 гр. в един голям банан, от които до 0,2 гр. наситени, т. е. от банани само по себе си трудно ще надебелееш Полезни са и за сърцето и срещу високо кръвно, защото са богати на калий, плюс това имат прилично количество витамин С и витамин В6. Първият е антиоксидант, а вторият повишава енергията. Така че не се притеснявай особено за бананите.

По-важното е да си изчислиш колко калории са ти необходими като дневен прием, в зависимост от пола, възрастта, височината, активността и прочие. Това става с помощта на формулата на Харис-Бенедикт за базовото ниво на метаболизма, умножено по определен коефициент, в зависимост от това какъв е начина ти на живот (заседнал или активен) и дали и колко правиш упражнения или не. Тук всичко е обяснено много добре и ти трябват само няколко минутки да го изчислиш:

Колко калории ми трябват? – Как да изчислите перфектния за вас хранителен режим

Иначе се пази от храни с наситени храни и не прекалявай с алкохола, че той е по-калоричен и от мазнините - 1 грам = 9 калории
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd August 2012, 13:37
wermillion wermillion не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2012
Мнения: 25
По подразбиране

На така зададен въпрос не може да се отговори еднозначно. Ако се прекалява с консумацията на банани, определено може да се качи излишни тегло. В един банан има средно около 20гр. въглехидрати, които са чисти захари.




--------------------------------------------------------------------------------
Онлайн магазин за изискани бижута с кристали Сваровски
Отговори с цитат
  #6  
Стар 23rd August 2012, 08:54
alkaline alkaline не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2012
Мнения: 2
По подразбиране

Аз пък си ям банани когато съм на диета. Един банан ме засища и после дълго време не мисля за друга храна.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th October 2012, 20:24
ugly_duckling ugly_duckling не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 90
Smile

Аз съм твърдо "ЗА" бананите по време на диета. Бананът засища добре и поддържа тонуса, когато се консумира примерно 1 час преди тренировка. Аз редовно си хапвам банан час преди да отида на Тае - бо и нито веднъж не съм се чувствала отпаднала.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24th October 2012, 16:28
marina22 marina22 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 15
По подразбиране

Според мен от банани се надебелява но само ако се прекали
______________________
метални врати блиндирани врати входни врати метални решетки
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th December 2012, 19:50
kardibell kardibell не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2012
Мнения: 9
По подразбиране

[QUOTE=marina22;778946]Според мен от банани се надебелява но само ако се прекали

Принципно - всяко нещо, с което се прекалява, е вредно. Има една сентенция - "Яж всичко, но не изяждай всичко". В крайна сметка храната трябва да е разнообразна, прясна и домашно приготвена (не полуфабрикати и бързи закуски, кебапчета и пици, дюнери...). Баба ми почина от старост на 96 год. и до последно ядеше всичко - но по малко, глътка на ден ракия или чашка вино; хлябът задължително го препичаше леко на печката, за да му се изпари маята. Нямаше наднормено тегло, не знаеше какво е кръвно или гастрит, главоболие или "как боли сърце"... Но си постеше и никога не преяждаше, за всяко хранене готвеше - по малко, за да не остава, че не е вече хубаво втори път да се яде. Правеше всичко точно, както я е учила майка й и животът.

--------------
И-пощи на български език http://napred.bg/mail.html
Научете правилата на Гоо http://napred.bg/%D0%B3%D0%BE%D0%BE.html
Изберете различни пожелания за Великден http://napred.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B6%...%B5%D0%BD.html
Всичко за майките на едно място http://napred.bg/mama.html

Последно редактирано от kardibell : 22nd January 2013 на 06:48
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th December 2012, 11:07
monita191 monita191 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 90
По подразбиране

За да не се напълнее от бананите, те трябва да се консумират като отделна храна, а не като десерт.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Отбананинадебелявалисе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:47.