IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 12th September 2010, 21:12
Bellegrin Bellegrin не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: Sofia
Мнения: 44
Изпратете съобщение чрез ICQ до Bellegrin
По подразбиране Диета с бебешки храни

Здравейте момичета ,
Искам да питам дали някоя от вас е пробвала такъв режим на хранене само с бебешки пюрета и какъв ефект има. Четох доста из нета и до колкото разбрах има доста бързи резултати. Почитателки на диетата са Лейди Гага и Дженифър Анистън. Ще се радвам ако има някой който би могъл да сподели нещо по темата.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th September 2010, 22:46
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

интересна тема, ще я следя

Макар и личното ми мнение да е, че бебешките храни не са никак подходящи за отслабване звучи ми като някаква холивудска измишльотина с цел пи ар ... каква е "диетата" изобщо, знае ли се?
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th September 2010, 22:57
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Не съм запозната с диетите на споменатите дами, но основната задача на бебешката храна е да е лесноусвояема (затова е смляна) и питателна, за да могат да наддават бебетата по-бързо . Ти не искаш това, предполагам .
Организмът ти няма да хаби почти никаква енергия, за да усвои пюретата (няма влакнини и т.н), което повишава калоричността (т.е. по-добре изяж ябълката цяла, отколко на пюре или пък да изпиеш само сока (което е най-лошият вариант))..Да не говорим, че ще си забавиш и метаболизма.
Рабира се, ако ядеш по две пюренца на ден, вероятно ще поотслабнеш, но няма да е заради вида храна, а заради количеството и то пак с куп лоши последствия. За отслабване с гладуване теми има 1001.
Има я другата крайност - от приятели фармацефти съм чувала, че разни младежи купуват бебешки пюрета с мисълта, че ще качат мускулна маса . И това май не е особено добра идея .
Каквото и да ядеш, най-добре е да е с мин. термична или друга обработка (като изключим месо, яйца ), защото така се качва и гликемичният индекс на храните, което още повече ще възпрепятства отслабването, разрушават се витамини и др. полезни вещества, мазнините стават наситени и т.н.
Накратко, аз съм против диета на пюре, ако целта е заслабване .
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12th September 2010, 23:14
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

Много шум се вдигна покрай тази диета.. Но то за бебета не са полезни готовите пюрета (за бебета е да, но кой знае какво има вътре все пак...) и за повечето майки по-добър вариант е сами да направят пюрето. откъдето следва, че щом имаш наличните плодове и зеленчуци (и не само) какъв е смисълът да ги правиш на пюре?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th September 2010, 00:10
wanja wanja не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 99
По подразбиране

Възползвайте се от сезона. На пазара има толкова хубав, пресен, слънчев зарзават...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th September 2010, 10:13
Bellegrin Bellegrin не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: Sofia
Мнения: 44
Изпратете съобщение чрез ICQ до Bellegrin
По подразбиране

Един от стилистите на Диор е смъкнал 3 кг за една седмица и има примерен режим който мисля да спазвам от днес
Закуската ми беше едно бурканче от 125 гр. пюре от банан , ябълка и праскоква - 75калории .
За обяд съм си взела пиле с моркови и картофи а за вечеря бурканче с различни зеленчуци . Грамажа на тях им е 190 гр. и като калории са по 110.
Не ми пречи да се пробвам за една седмица и да видя какъв ефект ще има .
Аз нямам и какво толкова да свалям по скоро съм любопитна )))
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th September 2010, 11:34
Аватара на garga_smela
garga_smela garga_smela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: варна
Мнения: 576
По подразбиране

По какъвто и да е начин да приемаш само по 300 калории на ден ще свалиш. Но това, какво ще свалиш вода, мускули, мазнини е друг въпрос, а колко е здравословно също.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th September 2010, 21:11
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

И все пак си поддържам становището, че е далеч по-полезно да ядеш пресни плодове и зеленчуци / месо вместо тези консервирани пюрета.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th September 2010, 11:12
Аватара на lilsh
lilsh lilsh не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 70
По подразбиране

В предаването по ТВ7 "Супер дебели срещу супер слаби" една от журналистките има рубрика, в която пробва различни диети. В една от сериите пробва и тази бебешката. Накрая май отслабна с 1 кг, но през цялото време казваше колко е ужасна на вкус бебешката храна и като цяло как не си струва. Поне се разбра защо бебета се мръщят като ги хранят с пюрета от магазина.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14th September 2010, 15:28
kennypark kennypark не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 14
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Izabo
Не съм запозната с диетите на споменатите дами, но основната задача на бебешката храна е да е лесноусвояема (затова е смляна) и питателна, за да могат да наддават бебетата по-бързо . Ти не искаш това, предполагам .
Организмът ти няма да хаби почти никаква енергия, за да усвои пюретата (няма влакнини и т.н), което повишава калоричността (т.е. по-добре изяж ябълката цяла, отколко на пюре или пък да изпиеш само сока (което е най-лошият вариант))..Да не говорим, че ще си забавиш и метаболизма.
Рабира се, ако ядеш по две пюренца на ден, вероятно ще поотслабнеш, но няма да е заради вида храна, а заради количеството и то пак с куп лоши последствия. За отслабване с гладуване теми има 1001.
Има я другата крайност - от приятели фармацефти съм чувала, че разни младежи купуват бебешки пюрета с мисълта, че ще качат мускулна маса . И това май не е особено добра идея .
Каквото и да ядеш, най-добре е да е с мин. термична или друга обработка (като изключим месо, яйца ), защото така се качва и гликемичният индекс на храните, което още повече ще възпрепятства отслабването, разрушават се витамини и др. полезни вещества, мазнините стават наситени и т.н.
Накратко, аз съм против диета на пюре, ако целта е заслабване .
Това, което правиш с пюретата не ти забавя метаболизма (и може би имаш предвид катаболизма, понеже той отговаря за разграждането на вещества и от него се получавам междинните метаболите, което ще се отрази, но не толкова много, и на анаболизма), защото ти фактически извършваш същата механична преработка, докато дъвчеш храната (бебетата нямат зъби).
Бебешките пюрета са питателни само за бебетата, защото са в количества като за бебета, а ако ядеш такива количества значи виж коментара на Izabo.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Диетабебешкихрани
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:18.