IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 12th March 2008, 22:27
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране Бенка...

Мили дами! Имам приятелка, която иска да премахне бенка от лицето си кръгла с размер на грахово зърно. Записа си час за тази интервенция при д-р Георгиев, но все още изпитва страх и не е сигурна в решението си. Всички знаем, на какво мнение са старите хора по въпроса и въпреки, че доктора смята, че няма да има проблем, аз незнам как да я успокоя. Доста се рових във форума, но явно не попадам на информация, която да и препратя за четене. Моля за повече инфо, ако някой си е правил такава процедура, за да сме по осведомени. Може би и това ще и даде нужната увереност или взимането на крайното решение.
Благодаря Ви предварително,
защото без Вас незнам какво щях да правя и без този форум разбира се, който отгаваря на всички въпроси които могат да ни хрумнат!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th March 2008, 00:06
stelka stelka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Варна,Германия
Мнения: 65
По подразбиране

Аз си махах 2 бенки-от нослето и от корема преди около 3 месеца. Направих го в Германия,но имам позната,която си е махала и в БГ. Слухът,че ако се махне една бенка,може да се предизвика рак,са глупости.Ходих при специалист/кожен лекар.Всяка от бенките ми- по лицето и тялото,се снима със специален уред,чрез който на компютър се определи коя бенка изглежда опасна и е по-добре да се отстрани. За да се каже,че една бенка е рак,то тя трябва да се отстрани първо,след това да се изпрати за анализа,и чак тогава може да се нарече рак.Тази,която имах на корема,беше голяма и черна,затова трябваше да се махне.Тази на нослето си я махнах по мое решение,защото ме дразнеше С една дума-няма страшно да се отстрани оперативно която и да е бенка,стига да е направено от специалист,а не да си ги човъркаш сам ,Кажи на приятелката си,да не се притеснява.Ако имаш още вапроси,тук съм
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th March 2008, 08:09
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Благодаря за информацията мила! Ще я накарам днес да прочете твоето инфо и да се реши вече, защото има записан час в клиниката на д-р Георгиев. Той нямаше никакво съмнение на консултацията за това бенката да е опасна, но си има и по наплашени хора...
Благодаря още веднъж!
И още един въпрос тя се притеснява много от белега. При теб какво е положението?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th March 2008, 15:26
stelka stelka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Варна,Германия
Мнения: 65
По подразбиране

Както вече казах,ако бенката е опасно,тя ТРЯБВА да се махне,така че не разбирам кое я притеснява..относно белега-аз на коремчето имам савсем лек белег,който с времето забелязвам че намалява.На лицето ми изчезна напълно.Докторът ще и каже какво мазило да си купи и да се маже.А също и трябва да избягва солариум известно време,за да не пигментира мястото.Мисля че е взела правилно решение за бенката,и дори и да остане леко белегче,предполагам няма да е по-зле от самата бенка.Стискам палци,успех
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th March 2008, 15:57
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Благодаря ти много мила!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th March 2008, 18:35
Аватара на daniella
daniella daniella не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Frankfurt
Мнения: 87
По подразбиране

Аз също съм си махала бенка.Беше под ухото и голяма колкото грахово зърно , много тъмно кафява.Постоянно и растяха косми отгоре.Махнах я и след година белега почти се заличи,а в момента е вече почти невидима чертичка ,но на мястото където беше пак ми никнат по 1-2 косъма,които скубя.Иначе си спомням ,че трябваше да не мокря мястото една седмица,докато не ми свалят лепенката
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th March 2008, 20:15
stelka stelka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Варна,Германия
Мнения: 65
По подразбиране

Да,мястото не се мокри,докато не се махнат конците-докторът ще и каже всичко предварително
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th March 2008, 20:54
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Описанието до тук махнатите бенки ми прилича на тъй нар. Целуларен невус. Премахват се с локална упойка и се изрязват или се горят с лазер. При наличие на шев /визирам горно изказване/ Шев се прави при допълнително изрязване около невуса в диаметър.Което говори за не безобидния МЕЛАНОМ Това е вида бенки които са опасни и се препоръчва много навременна намеса, тъй като не се знае кога може да активира ракови клетки.Това разбира се може да стане и след много години но това значи че има такава възможност за образуване на злокачествен тумор.За това при дийагностика и подозрение за такъв меланом се прави хистологично изследване и навременно оперативно изрязване с по-голям диаметър. Но това за което се говори че ще се маха ми звучи безобидно и по-скоро неестетично от колкото опасно.Особено ако пигментацията на бенчицата не е тъмно черна Аз си махнах миналата седмица два броя.Един фиброн и еди невус.Предстои ми още да махам тия дни.Невуси и то точно с големината на грахово зърно с кафява пигментация.
За белега:
Крем СИНХРО, или ИМУНО от козм. фирма ГЕРНЕТИК. Това е хомеопатична мед. козметика която действа на клетъчно ниво, или вит.Е но в БГ не съм го засичала да се продава на унгвент, крем или под тази му форма за мазане.
Успех и спокойно Няма страшно!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11th July 2008, 00:12
Jenny^^^ Jenny^^^ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 693
По подразбиране

И аз имам проблем с бенките. Имам доста и продължават да ми излизат. Някой има ли идея на какво се дължи това и примерно как може да се спре?
Преди 2-3 години ходих на лекар и ми каза,че при по-белите кожи се появяват повече, но определено ме дразнят, а и започвам да се вкарвам в паранои като чета статии,че са опасни и че не трябва човек да се излага много на слънце.
__________________
Only one thing makes a dream impossible: the fear of failure.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 31st July 2008, 21:52
noname noname не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: uchenik
Мнения: 1
Изпратете съобщение чрез AIM до noname Изпратете съобщение чрез MSN до noname Изпратете съобщение чрез Yahoo до noname
По подразбиране Re: Бенка...

Здравейте! Имам бенка на лицето, която бих желала да махна. Може ли да ми кажете съответно къде мога да я премахна и дали е опасно. И ако може някой да ми каже малко повече информация за премахването на бенки ще му бъда благодарна! Благодара ви предварително!
__________________
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бенка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:37.