IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 30th October 2015, 16:20
elicast elicast не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2015
Мнения: 1
По подразбиране Японска диета - има ли риск

Здравейте, откакто родих се боря с килограмите. През последната година съм пробвала около 20 диети. При някои имаше резултат, но временен.

Ровейки се из нета за пореден път, попаднах на тази японска диета. Това което ми направи впечатление е, че в статията пише, че килограмите не се възвръщат.

Някой пробвал ли я е и дали наистина има ефект. И най-вече дали няма да си навлека някакви здравословни проблеми?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 31st October 2015, 10:12
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elicast Виж мнението
Някой пробвал ли я е и дали наистина има ефект. И най-вече дали няма да си навлека някакви здравословни проблеми?
Не съм я пробвала, но то аз почти не съм пазила диети, просто гледам да не се изкушавам и да ям здравословни храни и евентуално разделно хранене.
А за тази диета, конкретно не ми хареса ето това:
- 7 кг за 1 седмица - бързите резултати не са добри; пък отделно, че нещо не ми се вярва;
- една вечер не ядеш;
- друга пък вечер можеш да ядеш каквото си искаш ... ?
Най-добре комбинирай диета със спорт. Успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 31st October 2015, 22:54
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Подкрепям Ина!

Освен това, за да задържиш килограмите здравословната храна трябва да се превърне в твоя начин на живот, щом имаш предразположеност да качваш.
В противен случай килограмите винаги ще летят нагоре

И спорт разбира се, това е просто задължително!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11th November 2015, 18:43
mirelka123 mirelka123 не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Aug 2015
Мнения: 83
По подразбиране

Според мен е вредна, с тази диета лишаваш организма от всякакви важни съставки и не с храниш здравословно.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st March 2016, 14:55
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elicast Виж мнението
Здравейте, откакто родих се боря с килограмите. През последната година съм пробвала около 20 диети. При някои имаше резултат, но временен.

Ровейки се из нета за пореден път, попаднах на тази японска диета. Това което ми направи впечатление е, че в статията пише, че килограмите не се възвръщат.

Някой пробвал ли я е и дали наистина има ефект. И най-вече дали няма да си навлека някакви здравословни проблеми?
Виждам, че си писала отдавна, но аз от години не влизам в този сайт. Японската диета трае само две седмици и е създадена от лекари за бързо сваляне на тегло преди операция на сърцето. Там излишните килограми носят допълнителен риск. Всъщност забележи, че не се яде сол. Когато видиш такава диета, трябва да ти е ясно, че се разчита на сваляне на вода, не толкова на мазнини. Нищо й няма на диетата, не е опасна за две седмици. Но като при всяка диета, ако не се вземеш в ръце след това, килата се връщат. Можеш да я повториш, но си слагай лъжичка олио в салатите и на дъното на тавата, в която печеш месо. Или си полей яйцата. И, разбира се, слагай сол. Нормално. Твоята цел е да топиш мазнини, а не да изхвърляш вода.Единственото ми притеснение при повторение на диетата е, че яйцата стават множко. Но пък това е строго индивидуално на кого му е в повече и на кого - не.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd March 2016, 15:39
Аватара на sloan
sloan sloan не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2016
Мнения: 77
По подразбиране

7 кг за 1 няма как да бъдат 7 кг мазнини само с диета. Може е обезводняване, което не е отслабване, а вредно.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 6th June 2016, 11:01
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

А бе това със 7-те килограма е много относително. Ако тежиш 120, може и 10 да свалиш. Може даже 15. Но ако си 60-65, ще свалиш 3-5 кг. Освен това има значение дали си правил други диети преди това. По принцип, когато започнеш рестрикции в храненето, първоначално се сваля ударно, независимо каква ти е диетата. После темпото се забавя - независимо с какво продължаваш. Мога да кажа от опит, че когато правих японската, беше след друга диета и нищо не свалих - само 1 кг. Ама е важно, че не качих, а стабилизирах теглото. Разбира се, аз не се лиших нито от сол, нито от мазнина. Обаче тя е доста гладна диета и затова не ми харесва. Има диети, в които не се яде повече, но не ти стърже по цял ден стомахът. Както вече писах, тази диета е създадена със съвсем друга цел. Не пречи да я проведеш един път, но няма смисъл да се мъчиш по-дълго.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th September 2016, 16:15
Аватара на nanonini
nanonini nanonini не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2016
Мнения: 21
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sloan Виж мнението
7 кг за 1 няма как да бъдат 7 кг мазнини само с диета. Може е обезводняване, което не е отслабване, а вредно.
Напълно съм съгласна с това мнение. Колкото по-бавно се свалят килограми, ефекта е по-траен!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 2nd November 2017, 13:21
ziemlich ziemlich не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2017
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте аз почнах житената диета, и почнах да вземам паралелно с това,хапчета Lipoin на билкова основа ,за един месец свалих 5 килограма и съм много доволна.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th February 2018, 21:36
stylish_i stylish_i не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Dec 2017
Мнения: 78
По подразбиране

А тренираше ли или свали само от диетата и хапчетата
измервателни инструменти

Последно редактирано от stylish_i : 12th July 2018 на 21:09
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
диети, японска диета

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Японскадиетаималириск
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:06.