IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 21st November 2006, 20:58
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

папкай моркови.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 20th March 2007, 21:32
futbolistaDC futbolistaDC не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 3
По подразбиране

А на мен ми казаха че и комбинация от Витамин А+ Витамин Е също помага но заедно с това трябва да се виси на лост и да се спортува мн
Отговори с цитат
  #13  
Стар 14th May 2007, 10:59
coop_89 coop_89 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 9
По подразбиране Растеж

Не знам за вас но моя растеж почна когато бях на 16г. лятото.Тогава както секи друг път си цъкам баскет но почнах да използвам AIR ALERT 3 и от тогава не съм спирал да раста.Спрял съм програмата и виждам че продължавам да раста но със много по-малки темпове.Не знам да ли ще ти помогне това но пробвай
Отговори с цитат
  #14  
Стар 2nd June 2007, 14:35
ketty ketty не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 1
По подразбиране

абе хора аз съм момиче на 18 години и съм 156см.кажете ми какво да правя за да порасна.казвали са ми че спорта може да ми помогне. има ли спортове от които се расте повече?чувала съм и за хормон за растежа ама май е много вреден? моля ви кажете ми какво да правя?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 2nd June 2007, 21:52
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от грамофон
разтежа на скелата се регулира от хормона на растежа който се серектира от хипофизата, която е големина на фъстък и се набира в главата. повишаването на секрецията на хормона на растежа става при натоварване на организма.
за растеж
1. натоварване на тялото
2. поемане на фосфор и калции(мялко сирене, млечни храни) като материал за растежа и витамин д(месо) като основни работници за строежа. основно витамин д се поема от слънцето около 75 процента.
3. поемане на белтъчини, които съдържат колаген друг материал в костите и л-глутамин- аминокиселина която стимулира хормона на растежа
4. витамин А - витамин на растежа, регулира обменните процеси в епителната тъкан, участва в развитието на зъбите и скелета, в образуването на зрителния пурпур (родопсин) в ретината.
съдържа се много в животинската храна(най-много в черният дроб)
дневен прием 375мг до 1 г ти го увеличи, съдържа се и в морковите затова ги ядат за растеж но не в голямо количество
5. животинската храна се асимилира по бързо в червата и те стават по къси за сметка на това ставаш по-висок

с една дума тренирай някакъв спорт яж повече животински храни като наблягаш на месото и млякото и се моли днк информцията ти да е качествена.
по нататък можеш да поемаш л-глутамин като хранителна добвака
Ето тука си е обяснено идеално.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 4th June 2007, 16:32
Eli_ Eli_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 19
По подразбиране

моля ви кажете ми как да си увелича растат на 17 години сам и сам висока само 155
__________________
Kak sme dnes?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 8th April 2008, 11:02
naumbg naumbg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 26
По подразбиране

Ето няколко съвета и от мен:
1 Най-важно е храненето. Папайте разнообразна и качествена храна.
Можете да взимате и хранителни добавки, ако храната ви не ви осигурява необдимите хранителни вещества. Примерно рибено масло.
2 Оставяйте си повече време за сън. Хормонът на растежа се поизвежда от организма в най-големи количества имено по време на сън.
3 Не се преуморявайте. Физическата дейност ускорява процеса на обмяна на веществата и растежа на тялото спира преждевремено. Много хора спират да растат преди да са навършили 16-17 години, точно поради тази причина.
4 И накрая една малка хитринка. Ако искате да изглеждате по-високи не стойте дълго време изправени. Човек, ако стои продължително прав се смалява с 2-3 см., заради гравитацията. Сутрин след ставане сме най-високи, а през деня ръста се мени по няколко пъти в зависимост от това дали стоим, седим или лежим повече.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 17th January 2009, 11:04
Maggy15 Maggy15 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1
По подразбиране

аз съм на 15 и скоро ставам на 16.Висока съм 166.Чудя се колко се расте след това,защото не искам да си остана на тази височина
Отговори с цитат
  #19  
Стар 23rd January 2009, 21:42
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ще растеш разбира се, догодина ставаш на 24

На кратко казано - не.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #20  
Стар 20th May 2009, 00:22
JohnyBaD JohnyBaD не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 1
По подразбиране

Аз съм на 16 години. Висок съм 168-170 см във моето семейство единствено баща ми е по-висок от мен някъде 173-4 см. От 1 месец ходя на фитнес и започнах да се притеснявам за растежа си и спирането му Не изпълнявам упражнения които са известни със спирането на разтежа като клекове,изтласквания въобще всякакви упражнения със щанга (лост) освен лежанката но все пак се притеснявам. Нуждая се от съвет... нужно ли е да спра фитнеса ако искам да стана по-висок Целта ми е да стана между 175-180 см достатъчно ли е да спазвам препоръките които сте дали или трябва да спра фитнеса
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Растежнатялото
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:40.