IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #231  
Стар 31st January 2011, 04:00
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Desiro Night
Цитирай:
Първоначално написано от gabi_gabriela
когато стана обийството на..

Габриело Оби вожда ! Отепаме ! Ойя ми се оплаши и обегна навътре
Е, ти пък сега, кусури ще ми търсиш.Аз ако взема да се взирам в написаното на всички,ще паднете.Аз не стига ,че изписах тук "История славянобългарска",ами сега за някаква си грешка.Много си дребнав,ве. Не е важно грешката,а какво съм искала да кажа.Това си го сложи за подпис
пфууууууууууууууууууууууу ууусън не си спал,бряяяяяяяя
Отговори с цитат
  #232  
Стар 31st January 2011, 07:08
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gabi_gabriela
Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky
Ти с какво се гордееш като българка?
С нищо не се гордея!!!!!!!!!!!!!!!
Когато съм извън БГ. и имам проблеми,посолството ми тръшка врата под ноът ми,а трябва да ми помогне.
Когато един норвежец го набият в Сл. Бряг ,посолството им,разгонва фамилията на нашата държава и тук веднага всичко изкача по ноеините.
2007г.,юли месец,работя в Сл. Бряг,когато стана обийството на шведа в дискотека "Оранч"/ние свирихме точно до дискотеката,хотел"Странджа ".
Август вече съм в Норвегия и целият персонал на хотела в който свирихме,ни обясняваше какви отрепки сме в БГ. щом сме убили човек.И са прави,не може за това,че някой се е напил,охраната да го убие от бой,като му скочи на главата и я размаже.
И тук се напиват,но охраната не ги бие.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #233  
Стар 31st January 2011, 07:34
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Живота не е бяло или черно, има и нюанси на сивото.
Където и да си, има "+" и "-", всеки си е направил собствената сметка според приоритетите.
Пини е щастлива вероятно, че живее в Австрия и е омъжена за австриец - за една жена, избрала да живее в чужда страна е добре да има на кого да се опре, и кой да се погрижи за нея ако сама не може да се справи, защото трудности има навсякъде. А и колкото и да е добре в Австрия, Дания, Норвегия или на майната си... в Европа винаги си оставаш чужденец - това са държави с история, традиции, национално самосъзнание, циганите, арабита и турците са "добре" приети, защото са по-евтина работна ръка и ги ползват за черна работа.

Куче, в САЩ има много възможности за хора с акъл и способности, но там, за да успееш трябва да бачкаш поне 12-14 ч в денонощието, няма забавление, няма живот. Някои го предпочитат, но има и такива, които се отказват и връщат.
Едно да си завършил Харвард, друго да отидеш със зелена карта или по друг начин и да трябва да започваш от 0-та.
Европа е достатъчно шарена и предлага възможности за който иска, НО винаги правиш компромис с нещо в името на друго.
Отговори с цитат
  #234  
Стар 31st January 2011, 07:41
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nike_13
Европа е достатъчно шарена и предлага възможности за който иска, НО винаги правиш компромис с нещо в името на друго.
Така е.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #235  
Стар 31st January 2011, 15:51
Аватара на Mad Dog
Mad Dog Mad Dog не е на линия
Senior Member
ПотребителВетеран
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Sofia
Мнения: 490
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nike_13
Живота не е бяло или черно, има и нюанси на сивото.
Където и да си, има "+" и "-", всеки си е направил собствената сметка според приоритетите.
Пини е щастлива вероятно, че живее в Австрия и е омъжена за австриец - за една жена, избрала да живее в чужда страна е добре да има на кого да се опре, и кой да се погрижи за нея ако сама не може да се справи, защото трудности има навсякъде. А и колкото и да е добре в Австрия, Дания, Норвегия или на майната си... в Европа винаги си оставаш чужденец - това са държави с история, традиции, национално самосъзнание, циганите, арабита и турците са "добре" приети, защото са по-евтина работна ръка и ги ползват за черна работа.

Куче, в САЩ има много възможности за хора с акъл и способности, но там, за да успееш трябва да бачкаш поне 12-14 ч в денонощието, няма забавление, няма живот. Някои го предпочитат, но има и такива, които се отказват и връщат.
Едно да си завършил Харвард, друго да отидеш със зелена карта или по друг начин и да трябва да започваш от 0-та.
Европа е достатъчно шарена и предлага възможности за който иска, НО винаги правиш компромис с нещо в името на друго.
Където и да е за да успееш трябва да бачкаш по 12-14 часа в денонощие. Средният ми работен ден от години не е бил под 10 часа..... В САЩ ако си работник или служител на ниско ниво бачкаш точно 40 часа седмично. За останалото време се плаща "овъртайм" който може да достигне до 400% от стандартната ти надница на час. Мендиджмента не получава овър тайм , но това се компенсира от едни мнооооооого сладки бонусчета към края на годината.
__________________
Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil, for I am the baddest mother fucker in the God damn valley !!!
Отговори с цитат
  #236  
Стар 31st January 2011, 15:57
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mad Dog

Където и да е за да успееш трябва да бачкаш по 12-14 часа в денонощие. Средният ми работен ден от години не е бил под 10 часа..... В САЩ ако си работник или служител на ниско ниво бачкаш точно 40 часа седмично. За останалото време се плаща "овъртайм" който може да достигне до 400% от стандартната ти надница на час. Мендиджмента не получава овър тайм , но това се компенсира от едни мнооооооого сладки бонусчета към края на годината.
И тук е така, с малката разлика, че в повечето случаи овъртайма не го заплащат, освен ако няма изричен анекс към договор, или по проект, който го налага, компенсират с допълнителен отпуск - ама за да ида да си почина на малдивите само с отпуска не се минава.
А бонусите ги има и на по-ниските нива, което е предимство!
Отговори с цитат
  #237  
Стар 31st January 2011, 16:50
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mad Dog

Където и да е за да успееш трябва да бачкаш по 12-14 часа в денонощие. За останалото време се плаща "овъртайм"
То и тук се плаща овъртайм,не само в САЩ.Ние работим също почасово.Аз имам всяка вечер по 6ч.твърди.Всичко от горе ,се плаща.Плащат ми се пътни от БГ. до тук и из вътрешността на страната.Но разбира се ние не можем да работим по 10-12ч.,защото не е такова естеството ни на работа.Но правя серия от 2ч. и след това имам пауза 15мин. и пак така.А 2ч. да се пее и свири,не е мн. лесно и само с 15мин. пауза.Верно ще кажете"Ми тя и Лили Иванова прави концерти по 2чвс,но само 1-2пъти в годината.А ние работим така свяка вечер.А това е глас и той се изтощава,да не споменавам,че дори и да съм болна,нийкой не ме пита/длъжен си да си здрав и да си във форма/.Алексата е стояла и пяла на сцената с 38температура,но подскача,усмихва се и си пее песничките,никой не го интересува.
Но ние мн. персонализирахме нещата...............Насвякъде е трудно,спор,няма.Едно за сметка на друго.
Отговори с цитат
  #238  
Стар 31st January 2011, 20:28
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gabi_gabriela
Насвякъде е трудно,спор,няма.Едно за сметка на друго.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #239  
Стар 31st January 2011, 21:33
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

леле, как хубаво сте ме разнищили докато съм била на работа
Изобщо не ми се дискутира семейното ми положение- щом кучът иска да ме смята за куха лейка тръгнала да търси брак в чужбина - нека си мисли това.
Грубо сметнато съм прекарала 1/3 от живота си в Русия ( тогава СССР), 1/3 в БГ и 1/3 в Австрия. Така че не е като да нямам база за сравнение.
Не искам да убеждавам никого да напусне БГ и да дойде да живее тук, аз споделям конкретни факти за живота в Австрия и за живота в БГ. Аз съм направила своя избор и не съжалявам за което.
Отговори с цитат
  #240  
Стар 31st January 2011, 21:39
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Пини, и аз не мога да се съглася с Mad Dog с такива обобщения. Но няма да му променя мнението...

Интересно ми стана, че спомена Русия, а не си ни разказвала нищо за живота там. На мен ми е интересна.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Демографскиятвзрив
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:10.