IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 8th December 2008, 19:32
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Късно намерих темата..моята лесна и бърза "коронна" рецепта за Никулден (аз отдавна съм намразила шараните, много ми идват мазни и пълни с костички, за децата е голям проблем ваденето на костите...):

Филе от нилски или морски костур, може пангасиус или съомга (има ги запмразени в Метро), кило-кило и 1/2.
Повечко лук и чесън.
500 мл сметана за готвене (vegetal).
Малко сол и зехтин (аз само със зехтин готвя).

Лука и чесъна нарязвам на ситно на кубчета на дъното на тавата, слагам целите парчета филе риба, посолявам, поръсвам със зехтина, и заливам накрая със сметаната. Пека около 1 час на фурна на горно и долно, докато поизври сметаната. Може накрая да се поръси със сушен дивесил (ама не е задължително)...

А колко е вкусно...Амммммммммм. Който я направи да ми пише на лични да сподели

Това всъщност си е риба плакия, ако смените сметаната с настъргани домати (1 голям буркан) става не по-малко вкусно...
Отговори с цитат
  #12  
Стар 8th December 2008, 22:56
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

natalei, обещавам утре да ти споделя няколко. сега ме мързи.
яйца, сирене ядеш ли?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 9th December 2008, 09:35
Аватара на natalei
natalei natalei не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 1 512
По подразбиране

Ник ще я пробвам тази рецепта, звучи ми добре. Аз готвя със същите продукти една манджа и става много вкусна - слагам картофите + броколи/тиквички нарязани на кубчета в иенска тенджера като им прибавям копър, олио, масло и сол (подправките са по избор), задушавам ги и после им прибавям сметана за готвене и кашкавал, запичам още малко и готово. Към това може да се прибави и някакво пушено месо, за който не може без месо.

Тира, ще очаквам твоите рецепти, яйца ядем да
__________________
NIN - remix feat. myself
http://www.youtube.com/watch?v=rYoHdJHBYdk
Отговори с цитат
  #14  
Стар 9th December 2008, 10:18
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Салата (която става и за наяждане)
Сваряват се макарони(панделки, спиралки... формата по избор). Добавя се майонеза, кисели краставички, консервиран микс от зеленчуци - царевица, грах, морковчета. Всичко се забърква. Слага се в голяма купа и отгоре се "запечатва" с настърган кашкавал.
.................................................. .................................................. ...........
Прясно зеле Любимо!!!
Нарязва се зелката и се намачква със сол на вкус.
Загрява се мазнина. Когато е готова се слага 1с.л червен пипер - да зацвърчи. Прибавя се зелето и се долива хладка вода -до зелето, да не е над него.
Оставя се да ври. Когато е готово се размива доматено пюре с водичка и се добавя към зелето. Оставя се да ври още пет минути.
Като се свали от огъня се добавя пресен магданоз.
.................................................. .................................................. ............
Стар Фасул в тава(приготвям го за Бъдни вечер)
Сварява се фасулът. Запържва се голямо количество стар лук, нарязан на едро, червен пипер. Прибавят се доматен сок, дафинов лист, чубрица, джоджен.
Изсипва се фасулът с тава, отгоре се добавя запръжката и се запича.
Много е вкусно.
.................................................. .................................................. .............
Отговори с цитат
  #15  
Стар 9th December 2008, 11:36
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Бутер банички с топено сирене и ябълки
1 пакет бутер тесто; 2 ябълки;1 жълтък; топено сирене
От размразеното бутер тесто се изрязват с чинийка кръгове с диаметър около 15см. В ценъра се поставят резенчета от обелената ябълка и топено сирене. Намазват се краищата с жълтък и кръга се свива на две, а краищата се притискат с пръсти за да се залепят. Получените полукръгове се мажат с жълтък и се печат на 200градуса, да се зачервят.
.................................................. .................................................. ............
Пастет от сирене
Натрошава се сирене, разделя се на части. Едната смесваме със ситно нарязан магданоз, другата с доматено пюре . Може трета част с ситно нарязани мариновани или пекани червени чушки. Пасирате.
В чашки се реди ред зелен пастет, ред доматен пастет,ред чушков пастет, ред бяло сиренце и така се редува докато се напълни чашката.
Може да се изстуди в хладилника. Преди сервиране се обръща сместта отчашката в чинийка. Украсява се с ивички маслинки.
Същите смеси ползвам и за солена палачинкова торта.
.................................................. .................................................. ........
Пита с гъби
Половин кг гъби се задушават с масло и малко вода, да станат златисти. От 200г брашно,маргарин и малко сол се замесва тесто, което се оставя да почине около 1 час. Разточва се кора с големината на тавичката, в която ще се пече. Върху поставената в намазнената тава кора се разстилат задушените гъби. Поливат се със смес от яйца, сметана, черен пипер, сол. Пече се 10мин на 200градуса. След това се намаля температурата на 180градуса и се пече още 15 минутки.
.................................................. .................................................. ............
Отговори с цитат
  #16  
Стар 9th December 2008, 12:48
danas danas не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 1 124
По подразбиране

Салата "Капрезе" (Insalata Caprese) италианска кухня
Съставки:
6 домата
500 гр. сирене "Моцарела"
1 стрък босилек
80 ml зехтин
Чер пипер (прясно, едро смлян)
Сол

Приготвяне и сервиране:
Доматите и сиренето се нарязват на шайби с дебелина 0.5 см. В чиниите, в които ще се сервира съставките се подреждат амфитеатрално, или стъпаловидно в следния ред: домат, босилек, сирене. След като са подредени, се подправя със сол и чер пипер и се залива със зехтин.


ПЕСТО Италиански рецепти
ПЕСТО

Продукти:

50 г ядки от пиния,може да се заместят и с бадеми,
2 склидки чесън
100 г босилек, едро нарязан
150 мл зехтин
100 г настърган пармезан
сол на вкус.

Приготвяне:

Пасирайте не много фино ядките от пиния с 2 накълцани склидки чесън, едро нарязания босилек и 50 мл. от зехтина. Разбъркайте със 100 г настърган пармезан и 100 мл. зехтин. Подправете със сол на вкус .


ще ви покажа и как съм ги приготвила аз и окрасила ястията вече в готово състояние.

да ви е вкусно
Отговори с цитат
  #17  
Стар 9th December 2008, 13:34
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Данис, много вкусно изглежда ... До сега не съм яла НЕвкусна италианска храна.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 9th December 2008, 13:38
danas danas не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 1 124
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tirra
Данис, много вкусно изглежда ... До сега не съм яла НЕвкусна италианска храна.
дааа,значи имаш по пикантен вкус испанските специлалитети също са много вкусни,специално ще ти дам една рецепта,която вкъщи често приготвям,а и гостите много харесват.
деликатеса е Пълнени яйца със скариди и розов сос "salsa rossa"
Отговори с цитат
  #19  
Стар 9th December 2008, 13:45
danas danas не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 1 124
По подразбиране

ПЪЛНЕНИ ЯЙЦА СЪС СКАРИДИ И СОС SALSA ROSA

6 твърдо сварени яйца
250гр.скариди сурови

за розовия сос salsa rosa
200гр.майонеза
1 суп.коняк
2суп.л.кетчуп
2ч.л горчица
1каф.л.захар
сол на вкус
тези продукти се смесват и се получава соса.


1
отделяме жълтъците от белтъците
2
в тиган пържим скаридите с малко масло
3
смесваме скаридите и жълтъците
4
смесваме част от розовия сос със скаридите и жълтъците,да стане на каша.(може и да се пасира,аз лично правя така)
5
пълним яйцата с тази паста.



Ето и снимките,както съм го приготвила аз,и поднесла на масата.

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1073/1777828772.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1346/2062386362.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1254/1545722278.JPG
Отговори с цитат
  #20  
Стар 9th December 2008, 14:46
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

ох прияде ми се.....
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Рецепти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:20.