IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #81  
Стар 13th January 2009, 12:09
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

сладкия салам на ели ми напомни за един подобен с локум - много е лесен за приготвяне и е много вкусен.
Необходими са 2 пакетчета локум 4 пакета обикновени бисквити (или 3 пакета чаени - става дори по-добре) и 1 кафена чаша смлени орехи. Локума се разтапя на водна баня и се обърква с натрошените бисквити и орехи...Завива се на руло с помощта на фолио и се оставя в хладилника да се стегне за 2 часа после режете и ядете....бързо, лесно и вкусно
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #82  
Стар 13th January 2009, 14:43
Аватара на daniella
daniella daniella не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Frankfurt
Мнения: 87
По подразбиране

много вкусни макарони
половин кг.кайма
1 глава лук
1 консервичка мариновани гъби(може и без тях)
1 консерва от готовите сосове за макарони,аз си слагам "боленезе",важно е да е доматен
песто
250гр заквасена сметана
и макарони разбира се,1 пакет
запържвам нарязания лук,прибавям каймата и гъбите,и запържвам добре.Добавям соса от консервата,и бъркам,докато поври малко.слагам една супена лъжица песто,сол,черен пипер,и накрая слагам сметаната,като я разбърквам около минутка.свалям от котлона и смесвам с вече сварените макарони
Отговори с цитат
  #83  
Стар 14th January 2009, 15:22
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

Рибни кнедли

Риба тон - консерва в собствен сос
Сварени картофи
Сол
Копър
Черен пипер
Яйце
Галета


Картофите се смачкват на пюре и се омесват заедно с изцедената риба и яйцето. Прибавя се сол, копър, черен пипер.
Така напрашената кайма се оставя в хладилника да престои около час. След това се оформят кнедлите и се овалват в галета (можете да добавите сусам, настърган кашкавал + бира) според предпочитанията. Пържим в сгорещено олио. След като се извадят от мазнината готовите кнедли се поставят върху дебела салфетка за да може да попият мазнината. Да ви е сладко.
Отговори с цитат
  #84  
Стар 18th January 2009, 14:01
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от natalei
Аз готвя със същите продукти една манджа и става много вкусна - слагам картофите + броколи/тиквички нарязани на кубчета в иенска тенджера като им прибавям копър, олио, масло и сол (подправките са по избор), задушавам ги и после им прибавям сметана за готвене и кашкавал, запичам още малко и готово. Към това може да се прибави и някакво пушено месо, за който не може без месо.
Toва го пробвах с тиквички вместо броколи и бекон (ние сме от тея, дето не могат без месо ) Много вкусно стана, препоръчвам го...

По идеята на Бариту направих една измислена рецепта (много бърза) с пиле и къри, щото нямах зеленчуци. Запържих пилето, нарязано на хапки с чесън, сложих сметана за готвене и къри, стана страхотен сос, мъж ми много го хареса. Поднесох го с бял ризон.

Сега смятам да направя на Нели авокадото със скариди, а за довечера ще изпържа сиренцата на Валето, кефи и рецептата за рибешките кнедли на ТедиК, ама не знам кога ще я пробвам.

Вчера си купих карфиол, някаква идея как да го сготвя? Принципно го сварявам и запичам на фурна с кашкавал, ама ако имате друга идея, казвайте, месо имам всякакво...
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #85  
Стар 18th January 2009, 14:24
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Аз карфиола го обожавам на крем супа с крутони и сиренце, но щом сте месоядни едва ли ще се впечатлите от някаква си супа
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #86  
Стар 18th January 2009, 14:25
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

на крем супа, но не съм правила никога, въпреки че я обожавам
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #87  
Стар 18th January 2009, 15:14
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Тенкс, мацки, крем супа ще направя, страхотна идея!
Предполагам, че се следва рецептата на картофената крем-супа, тоест мляко, бульон и масло, нали така? Трябва ли да добавям картофи или нещо друго?
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #88  
Стар 18th January 2009, 15:34
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

аз слагам 2-3 моркова които варя с карфиола, а после за пасирането - 1 яйце- сурово, малко краве масло, равно количество вода и прясно мляко, сол и черен пипер на вкус...отгоре поръсвам с пресен магданоз - ако няма не е фатално
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #89  
Стар 18th January 2009, 17:55
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

не пасирате ли цялата консистенция? нали това е идеяата за крем.

Лично аз след като сваря морковите леко ги запържвам в маслото и тогава ги прибавям в пасатора. Дават един по пикантен вкус.
Отговори с цитат
  #90  
Стар 18th January 2009, 18:23
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Да, всичко се пасира....Карфиола и морковите се сваряват във вода и тогава се пасират със всичко останало - масло, мляко вода и т.н...и става крем супа....мислех че е ясно
Това със запържените моркови не съм го пробвала.
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Рецепти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:30.