IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th August 2007, 18:37
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране На консултация...

Когато ходите на консултация с пластичен хирург и ако неговото мнение е различно от това, което ви е казал предният, при когото сте ходили, казвате ли му"Аз знам, че.." или "А, на мен ми казаха, че.." и да се опитате да се противопоставите на мнението му, за да бъде по-конкретен и да ви каже защо мисли точно по този начин?

Или си мълчите и си правите сами изводите?

Все си мисля, че при следващата ми консултация, ако лекарят ми каже неща, които са по-различни от това, което съм чула първия път, няма да се стърпя да не кажа какво са ми казали преди това..

Пример: На едното място където питах за липосукция, ми казаха, че правели само обикновена такава и че улразвуковата едва ли не била същата(също толкова травматична, а аз знам обратното!) и, че даже водела до изгаряне на кожата(от кога ултразвука гори кожа?! )

Ако на следващото място ми предложат точно ултразвуковата липосукция, едва ли ще замълча и да не кажа какво са ми били казали преди това, за да видя реакцията, пък и да ми се обясни по-подробно защо да речем ултразвуковата е по-добра от обикновената...

Какво е вашето мненние по въпроса?Неминуемо сте се сблъсквали с различната лекарска позиция....
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th August 2007, 09:56
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Хах... аз съм ходила при 7-8 лекаря за едно и също нещо, почти нищо от това което ми казаха или предложиха не съвпадна. Да не говорим, че двама от тях така наплюха колегите си, че чак се засрамих дето съм отишла при "некадърници".
Според мен питай всичко, кажи си всичко което знаеш и сподели останалите мнения на лекарите. Но после сама си прави изводи и следвай своята логика ако не си медик с нужните познания.
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th August 2007, 11:52
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Благодаря за споделеното!Аз точно това очаквам да се получи- всеки да има собствено мнение, което едва ли ще се покрива с мнението на останалите лекари..Това е меко казано объркващо, обаче...


Ще се радвам, ако се изкажат и други, които са ходили на повее от една консултация, за да кажат как са се случили при тях нещата
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th August 2007, 15:02
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Според мен при разминаване на мненията е добре да се опиташ да уточниш защо се получава така. Макар че съвсем точен и ясен отговор никога няма да получиш, защото такъв сигурно няма ... колкото лекари, толкова мнения.

P.S. Коректен лекар никога не би нарекъл свой колега некадърник и не би го принизявал пред пациент, за да изпъкне на негов фон (освен ако не става дума за Сердев )
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26th August 2007, 16:24
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

ОК. Идеята ми беше споделяте ли какво са ви казали по същият въпрос и преди това или си мълчите и не се противопоставяте на лекаря(тоест не вие, а да противопоставите другото мнение, което сте получили преди това)
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26th August 2007, 20:47
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Здрасти Ava-Ava,при мен напр единия доктор ми каза,че най-подходящия метод за мен е подмускулния.Аз го изслушах тъпреливо и си зададох въпросите,които ме интересуват.Др доктор говори само за надмускулно поставяне.Аз си направих изводите и сега ни най-малко не съжалявам за резултата.Тъй че всеки трябва да прецени за себе си, а не да коментира какво е казал др доктор
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27th August 2007, 12:11
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Добре е също, ако имаш видна асиметрия или би желала да промениш разстоянието между гърдите си, да го изкоментираш с лекаря, защото от личния ми опит, ако ти сама не повдигнеш ДЕТАЙЛНО въпроса как ще изглеждат окончателно гърдите ти, много от тях си карат операциите на конвейер и това е.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 27th August 2007, 15:35
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

При мен не става дума за гърди(все още). Аз лично ходя на консултации за носа си. Последното разминаване беше за това дали носа ще трябва да се чупу или не(за да си остане фин и тънък, какъвто е сега) и да не се промени, при махането на гърбичката.

На едното място ми казаха, че няма да се наложи чупене на носните кости отстрани, а на другото, че ще се наложи 100%, ако искам да се получи желаният ефект(на което съм по-склонна да вярвам сякаш)

Иначе на последната консултация стана ясно, че колкото по-малка е гърбицата и колкото по-нерадикални промени се искат, толкова резултата е по-лесно постижим(което се отнася за моят случай, слава Богу и дай Боже да няма никакви проблеми.. )
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Наконсултация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:59.