IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 12th March 2009, 22:40
*Princess* *Princess* не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 554
По подразбиране За постенето или изобщо за месото

Здравейте !
За първи път в живота си постя и забелязах, че колкото повече не ям месо, не ме изкушава. Не ям месо вече повече от 2 седмици, а млечни продукти от една.
Знам, че животинските мазнини, т. е. месото, не са полезни.

Трябва ли да се яде месо или организма ни може и без
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th March 2009, 23:12
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Ти отвори ебати широката тема.
Лично за мен не може без месото. Има витамини, аминокиселини (те са само в животинското месо, няма ги в соята), които са нужни на организма. Аз лично не симпатизирам по никакъв начин на вегетарианството, особено така силно ограничено както при теб - без млечни продукти дори.

Животинското месо и мазнините животински пак не можеш да ги слагаш в един куп и да отсечеш, че и двете са вредни. Просто не може.

Но ако така се чувстваш по-добре... ОК. Поизчакай месец, два, година и виж как ти се отразява да рупаш само въглехидрати и зеленчуци.

На лекциите за фитнес инструктори едно от нещата, които се казват и е важно за мен е, че няма нищо ама нищо излишно за организма, само количеството е от значение. Дори захарта, дори мазнините, о за бога нали те пренасят витамините до кръвта за да бъдат употребени (най-просто казано, да не се хванете за буквата сега)!!!

Винаги съм се чудела на вегетарианците в опитите им да оправдаят липсата си на апетит към месото или природозащитничеството си с полезността на това лишение. Ми да не ядат месо, защо трябва да се пропагандират собствените си идеали така настойчиво и невярно сред незнаещи хора!?

Пак казвам - ако не ти е вкусно не яж. Но не ги прави мислейки, че правиш услуга на тялото си, а то да излезе друго...
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th March 2009, 23:47
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Пипи, вегетариантка (не веганка!, т.е. ям млечни, но не ям яйца) съм от почти 13 години!
Чувствам се прекрасно и месото изобщо не ми липсва!
Здрава, щастлива и в добра форма съм.
Не пропагандирам, но всеки сам може да прецени какво е добро за неговия собствен организъм и всеки сам може да направо своя собствен избор!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12th March 2009, 23:48
*Princess* *Princess* не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 554
По подразбиране

Започнах сега заради Великденските пости / за няма и месец /.
Права си за пропагандата на вегетарианството. Права си и за това, че важно е количеството.
С нищо не бива да се прекалява.

Аз лично принципно без месо не сядам на масата и ми беше много интересно, дали ще имам воля да се огранича. Имам ... но не бих станала вегетарианка.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th March 2009, 00:05
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Радвам се за теб Мена. За мен лично вегетарианци и месоядящи са като религиозни и атеисти. Нямам какво повече да кажа по темата, не ще убеждавам в правотата си никого.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th March 2009, 00:20
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Месото е от голямо значение за организма..иначе бебешки пюренца нямаше да има с месо и зеленчуци, а само с зеленчуци и треви.

Важно е приготвянето им и разделното хранене.
Но най-вече разумните количества и разнообразието...това е важно за организма.

Аз обичам , пържоли на грил...предимно пилешки, свинското ми е тежко, само по празниците го ям....напоследък и много взех да ям пуешко, доколкото знам то е едно от най-полезните меса.
Риба задължително ям веднъж в седмицата.
Без салата не сядам на масата.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th March 2009, 00:59
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Има една такава темичка
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Запостенетоилиизобщозамесото
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:58.