IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 16th February 2006, 22:34
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

публикувах в моя временен сайт снимки от един мой учебник за да видите колко се изпилява за корона и колко за фасета. Снимките са с номер 111.
http://drvenelinov.dir.bg/_wm/gallery/?df=17
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #12  
Стар 16th February 2006, 22:52
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Пропуснах да отговоря за фасетите DaVinci. За първи път разбрах за тях от FoxLife от прословутото предаване. Когато се разрових из нета разбрах, че те всъщност се наричаттака на името на една немска лаборатория, в която се правят. Няма нищо по-различно от всичките др. лаборатории, в които се правят такива възстановявания, но явно колегите в САЩ а и в Канада ползват услугите на тази лабораторя. Например Паскал Мань, който е швейцарец и работи в САЩ и е един от най- добрите специалисти занимаващи се основно с керамични фасети (защото има и фотополимерни-наричащи се бондинг или директни композитнифасети) работи с Мишел Мань, който също е швейцарец, но не са братя.
Аз лично за сега не смятам да се възползвам от услугите на лаборатория DaVinci, защотоцените им са доса високи за БГ пазара. Аз лично вземам 180 лв.за фасети и работя с една лаборатория във Варна, чиято цена е 150 лв. Работите ни са добри, но аз все още няма самочувствие на велик зъболекар, а и съм си поставил една граница от 1000бр. фасети преди, която не мога да си позволя да твърдя, че знам всичко за фасетите (е може би само теоретично).
А по повод гаранциите ние с колегата в лабораторията поемаме гаранции за това, че ако има проблеми с наша работа (изключвам случаите на чупене на орехи, отваряне на бири и др. такива случаи със зъби, каквито съм имал), поемаме цялата корекция за наша сметка.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #13  
Стар 16th February 2006, 23:05
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Аset, бих те посъветвал, ако решиш да си правиш фасета да си направиш чифт (2,4 или повече но четно число). Причината поради това е симетрията на лицето и най-вече много малко лаборатоории, дори и в София ще могат да наподобят перфектно съседния симетричен зъб. НАй-добре първо направи консулт със зъболекар и след това прецени дали те устройва това което ти предлагат.
Винаги искай от колегите да ти покажат снимки на свой случаи за да можеш да прецениш как работят. защото съвременната естетична стоматология не може без (защастие) дигиталната фотография. Доста от изследванията се правят и по снимка на усмивката или лицето.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #14  
Стар 19th February 2006, 08:50
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране за Д-р Велинов

В зъболекарския кабинет, където ходя, видях такива фасети, поставени на макет на челюст. Излизаха под предните зъби на около 1 мм. Може ли да се захапва с тях?? Няма ли да се счупят? Достатъчно ли е здраво?
Благодаря!
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
  #15  
Стар 19th February 2006, 14:39
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране фасети

Кики много ви благодаря за въпроса. Това е един основен момент. За да имат фасетите добра естетика, те трябва (в повечето клинични случаи) да покрият и режещият ръб на зъба. Най-големият проблем от това произтича при горните предни зъби, защото при всяко едно отхапване, фасетата ще търпи голямо натоварване по границата на свръзката фасета-зъб. Разбира се по този повод са правени множество изледвания и са побликувани много доклади, с които няма да ви занимавам, но важното е вътрешния ръб ( към небцето по режещият ръб) на фасетата да се проектира в зоните с най-малко напрежение (това са горния край на ръба или долу близо до основата-до венеца, към небцето). Къде точно ще се проектира ръба зависи и от дефекта на зъба- дали ще се коригира форма, позиция, счупване на ръба или дълбоко счупване или друг дефект. Това разбира се е работа на лекуващият стоматолог. Ако той е наясно с всичко това, ако използва специалните за това (дуал- или фотокомпозитни цименти) продължителността на живота една фасета е средно 20.5 год. (по данни от Американската литература). И все пак не забравяйте, че и най-добрите могад да имат неуспехи, но те (стоматолозите) са такива, защото могат да поправят нещата бързо и безболезнено (в пряк и преносен смисъл) за пациента нещата.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #16  
Стар 20th February 2006, 14:17
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране

Доктор Венелинов, къде се намира кабинентът Ви
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
  #17  
Стар 20th February 2006, 19:33
Аватара на Ginger
Ginger Ginger не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 47
Изпратете съобщение чрез MSN до Ginger
По подразбиране

дойдохме ли си на въпроса
Отговори с цитат
  #18  
Стар 21st February 2006, 22:27
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране козметика

__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #19  
Стар 22nd February 2006, 12:12
ivaivalito ivaivalito не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 7
По подразбиране

имам въпрос към доктора.А има ли такава възможност да се приспи човека както е по това предаване .И да се оправят зъбите.Защото имам кариеси а стандартните инжекции които изтръпват не ми действат .А и имам една коронка и 2 зъба ми липсват а съм само на 20 години .Просто гена ми е такъв.Каква алтернатива освен мост има да се сложи на изгарания зъб защото знам че мостовете са доста зле или поне майка ми не и го направиха добре .Мерси .
Отговори с цитат
  #20  
Стар 22nd February 2006, 13:01
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране козметика

Има общи упойки , които в България се изпълняват от лекар-анестезиолог и във Варна цената е около 40лв. /час. Аз лично не ползвам, защото за 6 год. практика съм имал само 2 случая , в които не ги хвана упойката поради големия старх. След подготовка с леки успокоителни (валидол, валерян) на второто посещение нямах пробем. Аз лично ползвам "Ubistezin" на 3M ESPE с артикаих-най-съвършенната упойка за последните 4 год. (да видим какво ще измислят след 2-3 год.) Може да я потърсите в нета за повече информация....
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:45.