IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #201  
Стар 23rd January 2009, 23:59
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от angel_s
Здравейте!

не знам как да започна...имам притеснения, че се разболявам или вече съм болна от булемия години наред спазвам определен режим на хранене - без никакъв хляб, тестени изделия, газирано, сладко, каквото се сетите, което е по-калорично. Ето че напоследък вече не ми се яде нищо от нещата, които си "позволявам" да ям - най-лошото е, че съм започнала да повръщам - не толкова, защото го искам, а защото страшно много ми се гади след като се наям. Започнах да си позволявам да ям и по-калорична храна, мислейки си, че тя ми е липсвала - но и нея повръщам. Чувствам се гузна, когато ям такава храна. Слаба съм и винаги съм била - преди няколко години бях качила 7 кг по здравословни причини, свалих ги и оттогава е това... сега си мисля, че трябва да отслабна малко, знам, че съм слаба, но не се харесвам достатъчно. Ще се радвам да чуя мнението ви! Благодаря!
Аз смятам, че това е типична Анорексия..
-Чувстваш се гузна, затова повръщаш.
-Гади ти се от храната.
-Съзнателен отказ от храна.
-Казваш, че си слаба, но ИСКАШ да отслабнеш, поради факта, че не се харесваш.
... Всички признаци на анорексията
Предполагам нямаш цикъл? Какви са ти мерките? (ако не е тайна)
Трябва сама да си помогнеш, защото ако сама не го осъзнаеш няма кой да ти помогне..Истината е, че тази болест е много страшна, защото е на психическа основа, тя не се лекува просто така с едно хапче, трябва болният сам да избере да се лекува..
Поговори с родителите си, обясни им това, което и на нас, потърси помощ от специалист... Помогни си!
Отговори с цитат
  #202  
Стар 24th January 2009, 00:04
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

И още нещо: ти сама си знаеш какво искаш да чуеш от нас - дали "слаба си" като най-висш комплимент ..... или искаш и друга гледна точка за да се ориентираш.
Отговори с цитат
  #203  
Стар 25th January 2009, 15:23
angel_s angel_s не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 3
По подразбиране

Здравейте!
благодаря на първо място за отзивчивостта ви!
ще се опитам да отговоря на всичко, което сте ме питали, дано не пропусна нещо. Принципно не ям много, приятелите се шегуват с мен, че ям като мишка - не е умишлено, просто толкова ми се яде. До сега не съм се чувствала зле - както написах вече 3 или 4 години се храня на този режим - без тестено, сладко и т.н. Имах проблема с повръщането преди години, тогава беше ежедневно, не знам как спря, после уж ми обясниха, че е причинено от заболяване... Но ето че отново се завърна и този път е по-различно - не ми се яде...Вчера си наложих, че няма да се ограничавам от нищо и ще ям точно каквото ми се прияде с надеждата, че няма да повръщам. Получи се - ядох и сладко и манджи и всичко, което ми поиска душата - не съм повръщала. Но още сутринта ми се гадеше и днес пак съм така... Налагам си да не се чувствам гузна, че съм погълнала някаква храна, която уж "не е трябвало". Мислела съм си и друго - че може би ограниченията са изострили апетита на организма ми към "забранените храни" - но тук пък повръщането не се връзва.
Не съм се затворила в себе си и съм споделила и с родители и с приятели - всички се притесняват, което е нормално. И аз не искам да съм така. Тежа 47 кг, висока съм 168 см, мерките - последните, които мерих бяха талия 64, ханш 90 - знам, че съм слаба, просто имам забележки по себе си, които са вече на друга основа.......
Отговори с цитат
  #204  
Стар 26th January 2009, 09:28
karamela karamela не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 283
По подразбиране

аз обаче от четенето не разбрах...ти ли предизвикваш повръщането или като поемеш храна ти се гади и повръщаш...
не мога да кажа дали си слабичка според килограми и височина ДА но според мерки си нормална....от това разбирам,че ти не се занимаваш със спорт..нямаш мускулна маса....вместо да мислиш за ядене и какво ядеш започни да спортуваш...вкарвай постепенно храните от които си се лишавала и започни да се харесваш...но това е според мен,друг може да кажае нещо различно и ако започнеш да изпълняваш всичко съвсем ще се объркаш...затова най добре е да се обърнеш към лекар специалист....
Отговори с цитат
  #205  
Стар 6th March 2009, 01:17
klotiii klotiii не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 3
По подразбиране булимия

здравейте, аз съм поредният трагичен случай на момиче болно от булимия. Започнах като на шега, но ми хареса и продължих. Когато започнах да повръщам тежах 65 килограма, да бях пълна, но никога няма да си простя че не потърсих друг начин да отслабна, начин който нямаше да ме направи зависима. Свалих повече от 10 килограма, в началото бях щастлива и доволна от това, което съм. Сега обаче след 2 години се срамувам от себе си, от развалината в която се превърнах, срам ме е от това че слагам маска пред другите, за да не разберат колко празна съм от вътре. Има много хора, които ми завиждат, за които съм много щастлива, много красива, но може би ако знаеха истината биха ме съжалили.
Бих казала, че булимията е нещо, което завладява напълно съзнанието ти. В началото мислиш, че когато поискаш може да кажеш край, но времето минава и ти ставаш все по зависим и по слаб.
Усещам как се съсивам, но всичките ми опити да спра, досега са били неуспешни. Няма и с кого да споделя, защото мисля че никой от обкръжението ми няма да ме разбере. Ако говоря с родителите си, това ще ги съсипе. А времето върви и аз се въртя в омагьосан кръг.
Моля ви дайте ми съвет, кажете ми какво да правя, чувствам се като нищожество и имам чувството, че това никога няма да свърши.
Отговори с цитат
  #206  
Стар 6th March 2009, 07:34
maika maika не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 129
По подразбиране Re: булимия

Цитирай:
Първоначално написано от klotiii
здравейте, аз съм поредният трагичен случай на момиче болно от булимия. Започнах като на шега, но ми хареса и продължих. Когато започнах да повръщам тежах 65 килограма, да бях пълна, но никога няма да си простя че не потърсих друг начин да отслабна, начин който нямаше да ме направи зависима. Свалих повече от 10 килограма, в началото бях щастлива и доволна от това, което съм. Сега обаче след 2 години се срамувам от себе си, от развалината в която се превърнах, срам ме е от това че слагам маска пред другите, за да не разберат колко празна съм от вътре. Има много хора, които ми завиждат, за които съм много щастлива, много красива, но може би ако знаеха истината биха ме съжалили.
Бих казала, че булимията е нещо, което завладява напълно съзнанието ти. В началото мислиш, че когато поискаш може да кажеш край, но времето минава и ти ставаш все по зависим и по слаб.
Усещам как се съсивам, но всичките ми опити да спра, досега са били неуспешни. Няма и с кого да споделя, защото мисля че никой от обкръжението ми няма да ме разбере. Ако говоря с родителите си, това ще ги съсипе. А времето върви и аз се въртя в омагьосан кръг.
Моля ви дайте ми съвет, кажете ми какво да правя, чувствам се като нищожество и имам чувството, че това никога няма да свърши.
Бях го пуснала из форума, но все пак повтарям http://together-ed.org/
Отговори с цитат
  #207  
Стар 6th March 2009, 12:58
eli dobromirova eli dobromirova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 1
По подразбиране Здравейте

и на мен ми е нужна помощ, ще помоля ако някой се е лекувал при някой специалист в Пловдим да ме насочи, благодаря!
Отговори с цитат
  #208  
Стар 6th March 2009, 16:44
klotiii klotiii не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 3
По подразбиране jj

Бях го пуснала из форума, но все пак повтарям http://together-ed.org/


благодаря ти, мисля че ще ми бъде от полза.
Отговори с цитат
  #209  
Стар 25th May 2009, 20:32
cotencen cotencen не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 1
По подразбиране

От около една година имам булимия,но наскоро осъзнах че трябва да спра..всички ми казват колко съм отслабнала и майка ми разбра..почувствах се виновна и реших да спра,защото не се чувствам добре по този начин и виждам че това е един затворен кръг..има и още една причина да спра..от около месец и малко нямам менструален цикъл и това ме притеснява.Не съм повръщала от около 20 дни.Искам да попитам ако някой е имал същия проблем или ако някой е запознат има ли опасност да спре да ми идва?Как да постъпя?Моля ви,помогнете
Отговори с цитат
  #210  
Стар 26th May 2009, 21:33
stefito0_ stefito0_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 10
По подразбиране

Аз съм чувала за случаи на анорексия , в които цикълът спира , но с течение на времето мисля , че ще се оправиш . Кажи на майка ти или направо иди питай лекар , вече не се криеш и се оправяи така или иначе , няма от какво да се срамуваш . Или просто кажи на лекаря , че се отнася за приятелка , на която искаш да помогнеш
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПомощБулимия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:28.