IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 22nd October 2007, 10:06
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране хормонална терапия - Duphaston

Чудех се дали да не си задам въпроса в темата за противозачатъчните, но Duphaston всъщност съвсем не е противозачатъчно средство. И така... гинеколожката ми пусна хормонални изследвания във връзка със нередовен цикъл и данни за поликистоза и се оказа, че някакъв хормон LH е завишен. Първоначалната и идея беше да ми предпише противозачатъчни, но след като и обясних, че сестра ми е получила тромбофлебит най-вероятно като страничен ефект от противозачатъчни, тя каза, че в такъв случай не може да ми ги предпише и ми предписа Duphaston. Някой пил ли го е това? Напълнява ли се от него? И изобщо някой ако има някаква информация от личен опит ще се радвам да сподели.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22nd October 2007, 10:26
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Аз съм пила Дуфастон 3 месеца,поради това че два хормона бяха в много ниско количество т.е.почти ги нямаше.И докторката ми предписа това лекарство.През това време,докато ги пиех,не напълнях въобще и цикълът ми беше супер точен.След това ги спрях,защото са хормони и имат странични реакции.И трябва да се пият само ако е абсолютно необходимо.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22nd October 2007, 10:39
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

Аз трябва да ги пия 6 месеца....но ти след като ги спря ефекта от тях запази ли се? Защото ако след това всичко си е както преди какъв е смисъла?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22nd October 2007, 10:52
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

Аз пък сега чувам, че може толкова дълго време да се пие Дуфастон. Аз съм ползвала 2 пъти – и двата пъти, за да предизвика цикъл. Единия път беше инжекция (мисля, че 2 или 3 дни ми биеха вечер по 1 инжекция), а втория път беше в началото на миналия месец – пих го 10 дни пак с цел да предизвика поява на цикъл (4 месеца нямах такъв). Подух се ужасно, имах чувството, че ще се пръсна. Гърдите ми бяха станали тройни…жалко че не си останаха такива.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd October 2007, 10:57
mmmmmmm mmmmmmm не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: София
Мнения: 350
По подразбиране

Аз пих Дуфастон доста време- дори повече от половин година. При мен проблемът беше липсващ цикъл, в следствие на рязко намаляване на теглото. Докато го пих си имах мензис всеки месец, беше ми абсолютно редовен и точен. При мен нямаше никакви странични ефекти,като напълняване, окосмяване, пъпки и т.н. Само че като спрях Дуфастона, и цикъла спря да ми идва. Една приятелка пи Дуфастон по същата причина като мен, но пък тя като го спря си имаше редовен цикъл. При нея също нямаше странични ефекти
__________________
“За да повярваш в собствения си път, не е нужно да доказваш, че пътя на другия е погрешен...”
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd October 2007, 11:20
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

След като спрях Дуфастона,трябваше да си направя изследвания за хормоните и да видя дали са се повишили,ама аз не го направих.Сега цикълът ми идва почти на датата.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd October 2007, 11:43
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

А някой може ли да ме ориентира колко струва... Май се престраших да го почвам Иначе гледах на сайта на производителя(в БГ) описание и има ужасно много начини на приемане, като дозировка, брой дни и т.н. в зависимост от проблема, за който е предписано. Аз трябва да го пия от 14 ден до 25-ти ден от цикъла по 2 хапчета на ден
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd October 2007, 12:02
mmmmmmm mmmmmmm не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: София
Мнения: 350
По подразбиране

Аз като го пих (ама това беше преди около 2 години), струваше към 15лв. Май трябваше да приемам 2 хапчета на ден- едно сутрин и 1 вечер
__________________
“За да повярваш в собствения си път, не е нужно да доказваш, че пътя на другия е погрешен...”
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd October 2007, 12:14
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Да,към 15 лева е.Аз трябваше да го пия от 1-я ден на цикъла 10 дни по 1 хапче.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14th November 2007, 17:46
Виви Виви не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Пловдив
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Да,към 15 лева е.Аз трябваше да го пия от 1-я ден на цикъла 10 дни по 1 хапче.
И мен ме интересуваше темата и доколкото разбирам - никой няма страничен ефект от приема на Дуфастон?[/img]
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: хормоналнатерапияDuphaston
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:02.