IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 5th February 2006, 17:28
LINA LINA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 7
По подразбиране Начин на употреба?

Здравейте ! Искам да попитам как се нанася хининовата вода - само на кожата на главата , само на косата или ... ?
Отговори с цитат
  #22  
Стар 5th February 2006, 18:15
mariapilates mariapilates не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Sofia
Мнения: 90
Изпратете съобщение чрез ICQ до mariapilates
По подразбиране

Втрива се в корените и се масажира...Моята коса почна да расте, или поне така ми се струва : ))) Но пак...трябва постоянство..като всичко..
__________________
"Добрата физическа форма е предпоставка за щастие..." Дж. Пилатес
www.yogalatesmaria.com
Отговори с цитат
  #23  
Стар 5th February 2006, 18:27
LINA LINA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 7
По подразбиране

Мерси много! Ще кажа, дали има ефект след време.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 7th February 2006, 20:32
apova apova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 3
По подразбиране

Сапунът, както и хумата са добри измивни средства, защото едновременно с това привнасят и ценни естествени минерали в косъма. Имат един недостатък - микроскопичните им твърди частици /защото са много мазен минерал/ се наслояват повърхностно по кожата и косъма. Ако не се отмиват добре се смесват с отделените от кожата вещества и образуват тапички в корените на космите. Така косъма се подкопава и по-лесно се чупи. А при по-тънките коси се наблюдава и едно неприятно на пипане изсушаване, като коса наслоена с прах. Т.е. за да се получи добрия ефект от тези вещества косата трябва много добре да се изплаква за предпочитане с хладка вода.
__________________
Na tozi sviat vsi4ko moge, no ne vseki go moge!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 15th February 2006, 17:53
milenva milenva не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Varna
Мнения: 55
По подразбиране

За сапуна не знам, но хумата определено помага (поне на мен ми действа добре). Аз си правя различни маски с хума и каквото намеря в хладилника/шкафа... слагам задулжително оцет /много помага за блясъка на косата/, зехтин и/или бадемово масло, карамфил или канела и понякога дори нескафе маската действа около 30 мин и после трябва са се измие много добре с подходящия за теб шампоан.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 19th February 2006, 01:14
luchia luchia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Varna
Мнения: 26
По подразбиране

Аз преди време си бях удължила косата,това е голяма тъпотия,така се уврежда косъма,че после като я мяхнеш твоита е като метла,а и изисква сериозна подръжка.
Според мен най-добрата рецепта за бърз растеж на косата е-1 жълтък,няколко капки (7-10) бадемово масло(по възможност с вит.А),и 1 супена лъжичка алкохол (ром,водка,коняк).Ефекта го гарантирам,правя си тази маска 1 път на седмица,а след като я измия и с шампоан я поливам с 1 чаша вода с изстискан 1/2 лимон вътре,после е със страхотен блясък!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 24th February 2006, 01:12
tadiyo tadiyo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от desislava
Привет, сега ще ти кажа моите рецепти, които поне на мен действат .Еххх, не очаквай косата ти да лудне, но когато се грижиш за нея ,тя тис е отблагодарява.След всяко къпане, вместо балсам за коса, втривам поне половин опаковка розова или хининова вода в корените.И двете се продават в аптеките и не са скъпи.И веднъж седмично правя следната маска за коса: 1 жълтък, 2 с.л. бадемово масло и 5 стрити на прах хинина.тази смес се нанася с масажиращи движения в корените на косата и след това се разресва.Стои се около 30-45 минутки.дано съм била полезна.Късмет
А може ли да ми каже някой от къде взимате хинин на таблетки или на прах. В аптеките ми казват, че вече не се произвежда
Отговори с цитат
  #28  
Стар 24th February 2006, 01:13
tadiyo tadiyo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2
По подразбиране

От къде да взема хинин, като вече не се произвежда. ;-(
Отговори с цитат
  #29  
Стар 1st March 2006, 21:57
Aislin Aislin не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Dobrich
Мнения: 19
По подразбиране

За съжаление и на мен ми казват същото в аптеките-хинина е спрян от производство и то май от около 2 или повече години - така че си купувайте хининова вода -аз ползвам по една опаковка на седмица и не е скъпа само 0,60 ст.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 2nd March 2006, 08:53
Tsvet Tsvet не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 18
По подразбиране

и аз ползвах хининова вода към месец и нямаше май никактъв резултат,сигурно трябва повече време сега съ си взела стимулант за коса на Икаров,надявам се да има резултат
__________________
vinagi moje poveche i po dobre
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какдазасилярастежанакосата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:06.