IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 25th March 2008, 12:32
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

И аз знам,че трябва да се миеш само с вода,с малко сода,като имаш гъби!

Без никакъв сапун!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 25th March 2008, 12:38
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Мхм. Има логика. Сапунът е основа, а средата във влагалището е кисела. Променяйки я предразполагаме организмите си към подобни бакетрии.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 25th March 2008, 13:07
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

аааа аз разбрах че по принцип. сори, явно моя грешка
Отговори с цитат
  #24  
Стар 25th March 2008, 13:13
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
аааа аз разбрах че по принцип. сори, явно моя грешка
Ами миенето само с вода по принцип го препоръчват, ама и аз не го приемам.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 25th March 2008, 13:44
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
А гъбите са нещо, което си го има в есествената среда на влагалището, както и едни бактерии, работата е, когато бактериите намалеят поради някаква причина => гъбите се увеличават значително. Намаляването на бактериите може да се причини от пиене на силен антибиотик (затова винаги трябва да се пие антибиотик + витамин Б) или от сапуна също. Съвета ми е да не се миеш с обикновен сапун, а да използваш специални за женска хигиена. Моята гинеколожка ми препоръча SebaMed Intimate Wash и съм си доволна.
Също да допълня - от обикновения сапун се увеличават гъбите, ако вече са започнали бактериите да намаляват, защото сапуна е направен именно затова - да унищожава бактериите (затова не си мием само с вода ръцете). А когато бактериите и гъбите са по равно количество - има равновесие и казваме, че сме добре. Работата е, че когато едните леко се увеличат се нарушава това равновесие и започват още по-бързо да унижават другите. Тези интимните сапуни, моята гинеколожка твърди, че всички (почти всички) останали са само парфюмирани обикновени сапуни. Докато този, който го споменах е медицински - него го продават само в аптеките и според нея върши работа - а именно - наистина е неутрален или с по-ниско рН май 3.7 беше нещо (не разбирам). Но за целта става, за да не се мием само с водица.
А друго средство в борбата с гъбите е промивката с вода с лайка и сода. Също върши работа.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 25th March 2008, 17:10
Аватара на 3y3ka
3y3ka 3y3ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 6 505
По подразбиране


Последно редактирано от 3y3ka : 7th April 2011 на 11:37
Отговори с цитат
  #27  
Стар 26th March 2008, 11:27
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Внимавай с ежедневните превръзки, защото от повечето също може да се появят гъбички.. Разбира се, не е валидно за всеки, но има такава вероятност (на една приятелка й се появиха точно от това). Или ползвай някакви съвсем обикновени - без аромати и т.н.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 27th March 2008, 18:32
Аватара на 3y3ka
3y3ka 3y3ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 6 505
По подразбиране


Последно редактирано от 3y3ka : 7th April 2011 на 11:37
Отговори с цитат
  #29  
Стар 5th April 2008, 20:09
mademoiselle mademoiselle не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 5
По подразбиране

PH е показател за веществата дали да киселинни или основи. Скалата е от 1 до 14. Абсолютно неутрално е 7.Колкото е по- ниски нивото на ph, толкова по- киселинно е веществото и обратно. До колкото знам оптималното ph за човешкия организъм е 5.5, защото горе- долу толкова е на аминокиселините, които са едно от основните вещества, изграждащи повечето тъкани в тялото. В този смисъл ми се вижда ниско 3.7. Но определно те подкрепям, че е по- добре мед. интимен гел, отколкото само водичка. С антибиотика трябва да се взима освен витамин В и противогъбично лекарство отделно, защото имунитета спада от болестта и антибиотика също и тогава е оптимална средата за развитие на гъбите.
А на теб 3y3ka, без да ми се обиждаш, ще препоръчам да смениш гинеколожката. Във всички професии има непрофесиналисти, но калпав гинеколог и зъболекар могат да ти създадат доста проблеми за в бъдеще.Не е нормално да трябва ти да и казваш да ти направи цитонамазка и да ти вземе вагинален секрет, тя трябва да знае по- добре от теб, че са задължителни. Също така тя по- добре от нас лаиците във форума трябва да знае за основното несъвършенство в женското тяло, а именно: близостта на влагалището до ануса. Поради тази причина (а и това, че всички носим прашки) много лесно се пренасят всякакви гадни микроорганизми, които се появяват във вид на течение и само микробиологичен тест може да установи какви са и как правилно да бъдат лекувани. Друг е въпросът, какво си причиняваме с басейните, превръзките, мъжете(които не знаем къде и на коя са го слагали) и като цяло външната среда. Затова трябва съвършена хигиена и редовни изследвания (на 6 месеца).
Освен това и мъжа и жената си имат някаква естествена флора и фауна, лекарствата действат на тях. Но като се лекуваш само ти, а не и приятеля ти не правиш нищо и да се излекуваш, пак се връщат гадинките от него. Някои жени дори имат много слаб имунитет на половата система и най- здравия и чист мъж им носи бяло течение. В такива случаи се пият лекарства и от двамата, за да им се уеднакви естествената среда.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 11th April 2008, 19:47
Аватара на 3y3ka
3y3ka 3y3ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 6 505
По подразбиране


Последно редактирано от 3y3ka : 7th April 2011 на 11:37
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Откаквиизследваниясенуждаемгинекологиченпреглед
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:54.