IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 16th April 2010, 07:19
mira_mc mira_mc не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 17
По подразбиране ИЗПИСВАНЕ НА БЕБЧО?

ЗДРАВЕЙТЕ! В 7 МЕСЕЦ СЪМ, И СЕГА ПОЧВАМ ДА СЕ ИЗТЕРЕСУВАМ ОТ НЯКОИ НЕЩА , А НЕ ГИ НАМИРАМ НИКЪДЕ КАТО ИНФОРМАЦИЯ??
КАКЪВ КОМПЛЕКТ ТРЯБВА ДА СИ ПРИГОТВЯ ЗА ВЛИЗАНЕ В РОДИЛНОТО? И КАКВО ЩЕ МИ Е НАЙ-НЕОБХОДИМО НА ПЪРВО ВРЕМЕ ЗА ИЗПИСВАНЕ НА БЕБЧО ??? ИСКА МИ СЕ НЯКОИ МИНАЛ ПО ТОЗИ ПЪТ ДА СПОДЕЛИ, ЗА ДА НЕ СЕ ОКАЖЕ ЧЕ СЪМ ЗАБРАВИЛА НЕЩО ВАЖНО, КОЕТО ГО НЯМА В СПИСЪКА НА МОЯТА ЛЕКАРКА!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16th April 2010, 07:32
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

За изписване на бебчо доколкото си спомням бяха необходими:камизолка,пампе рс,чорапки,дрешките-обикновено някое сладурско гащеризонче и шапчица :P

Има много красиви комплекти за изписване които включват и голяма пелена тип одеялце за повиване.

Мамите родили наскоро да ме допълнят,че може да съм пропуснала някой важен детайл.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th April 2010, 10:44
schatz1 schatz1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 73
По подразбиране

Ще ти покажа списъка,който на мен ми бяха дали,но за всяка болница си изискват различни неща,допитай се до лекаря си
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th April 2010, 13:36
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Всяка болница си има свои изисквания за това какво да носи родилката за себе си и за бебето. Най-добре да се провери в заведението, в което ще се ражда.
За изписването - аз и за двамата не съм купувала готови комплекти, а си приготвих неща, които ми харесват - боди, ританки ако е хладно), плюшено гащеризонче, шапчица, жилетка (ако е по-хладно) и оделаце/пелена. В някои от готовите комплекти има още възглавничка, ръкавички и лигавник, но те не са необходими.
При изписването от бебето се вижда одеалце и главичка
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16th April 2010, 14:13
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

За бебето най-важното е да има дрешки и калъв за изписване, шапка, ръкавички и памперси.
За майката превръзки, халат, нощница, бельо, тоалетни принадлежности и тоалет за изписването.

Моя син не беше с камизолка, а с боди бельо , което се закопчаваше отпред, и отгоре връхно боди , пак се закопчаваше отпред, шапка и ръкавички.....и накрая пъхнато в чувалчето.
:P
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th April 2010, 18:24
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

пусни търсачка "списък за родилния дом" и ще ти излязат хиляди такива, няма кво да кажем повече. къде ще раждаш?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd April 2010, 15:18
Аватара на bebe6o4e
bebe6o4e bebe6o4e не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 47
По подразбиране

Както вече са ти писали, различните болници изискват различни неща. На мен ми искаха само мокри кърпи и памперси за бебето.
Нощница също не даваха да нося и ми дадоха от там.
Ето няколко списъка:
http://www.papa-bebe.com/za%20rodilnoto.html
http://www.bg-mamma.com/articles/full/75
__________________
Рецепти
Козметика
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ИЗПИСВАНЕНАБЕБЧО
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:53.