IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 13th November 2012, 00:26
ugly_duckling ugly_duckling не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 90
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от ekaterina_kokushkina Виж мнението
можеш ли да споделиш кои храни според теб са важни? Защото аз действам на принципа - имам възможност, купувам, нямам възможност - не купувам
Да естествено че мога. Човек иска или не поглъща всякакви продукти, уж хранителни но не точно. И понеже не можем да променим маркетинговите принципи и "логиката" в хранителната индустрия, можем да опитаме да сведем вредата до минимум. Аз съм си преценила, че човешкия организъм трябва да се снабдява правилно с нужните витамини, минерали, микроелементи, антиоксиданти и т.н. За мен най-качествените източници за това са водораслите - хлорела, спирулина, афа; Тях ги консумирам не като добавки, а си ги купувам като био храна на прах. Друг важен продукт за мен е ябълковия оцет - . Той няма нищо общо с продаваните киселини по магазините. Полезен е за стотици неща, /може да проверите в нета/, има огромен прочистващ ефект. Сутрин пия една лъжица разредена в топла вода и подсладена с малко мед - това е балсам за стомаха, прочиства всички токсини. Ако някой ви каже че това води до гастрит - НЕ Е ВЯРНО, важи само за фалшивия. Практикувам го от близо 4 години, проблеми със стомаха нямам и също така през това време не съм боледувала нито от грип, нито от каквото и да било друго. Други продукти - хималайска сол - има я навсякъде; Зехтин - рядко си позволявам Био зехтин, но поне гледам да е качествен и студено пресован. Салатите си ги хапвам само с био оцет, зехтин и хималайска сол. При готвене естествено ползвам олио! И според финансовите ми възможности за конкретния момент, гледам да купувам някои био плодове и зеленчуци, КОИТО НЕ СА ПОВЕЧЕ ОТ ДВОЙНО ПО-СКЪПИ от стандартните и тях си ги хапвам по един сутрин за енергия и витамини. В момента консумирам също Фалопия и Златен корен, това са био/супер храни, не ги наричам добавки, понеже са смлени на прах, а не извлек. Фалопията /Фо Ти/ я пия за регулиране на месечния цикъл, а златния корен като адаптоген - работя и си пиша дисертацията в момента /малко био помощ не ми е излишна /
Освен като храна, ползвам и органични масла като алтернатива на кремовете за лице и балсамите за коса. Преди да се "натровим" с храна, вредните съставки се филтрират от черния ни дроб, който ни пази. Но намажем ли се с парабени и други химии, те се просмукват в кръвта и......................................Повеч ето консерванти в козметиката са нефтени деривати, женския организъм ги възприема като тестостерон. Сами можете да си направите извод, какво става с тялото и хормоналния ви баланс! Така че козметиката въпреки че не е храна, вреди повече.
Храните, които изброих по-горе са освен био - супер храни, но при положение че основната ни храна е натъпкана с Е-та, мисля че супер храните са една много добра алтернатива.
Други храни /не био/ - когато си купувам млека, кашкавали, сирена и т.н. подбирам марките. Млека например вече има по БДС на приемлива цена.

Последно редактирано от ugly_duckling : 13th November 2012 на 00:31
Отговори с цитат
  #12  
Стар 27th March 2013, 17:15
Alphadog Alphadog не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 2
По подразбиране

Това с био продуктите у нас е малко съмнително. Дълбоко ме съмнява, че има стриктен контрол, който да докаже, че наистина са био. То и преди 1-2 седмици от българската асоциация "Биопродукти" казаха, че било масова практика в големите вериги да се предлагат обикновени продукти за био с 200-300% процента надценка. (то иначе тази асоциация покрай този случай научих, че я има де ). Така че предполагам, че е по-добре да се купуват от специализирани магазини.



Лошото е, че в специализираните магазини е по-скъпо. В общи линии, който има възможност, най-добре да си купува продукти от село. По селата около по-големите градове бабите и дядовците винаги са готови да продават (чичо ми така се беше договорил с една жена от Железница да купува яйца). Така се пестят много пари, но пък това отнема много време.

Последно редактирано от el1nor : 27th March 2013 на 19:06
Отговори с цитат
  #13  
Стар 8th May 2013, 13:22
monita191 monita191 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 90
По подразбиране

Аз също съм на мнение, че голяма част от предлаганите био продукти съвсем не са "био". Ето защо е хубаво профилактично да се прави пречистване на организма, което в никакъв случай няма да навреди. Напоследък все повече се използват Шуслерови соли, които спомагат за подобряване функциите на отделителната система и са чудесно средство в борбата със затлъстяването. Съществуват няколко вида от този продукт но специално за пречистване на организма се препоръчва ето тази: http://apteka.framar.bg/30029162/%D1...0%B1%D0%BB-200
Отговори с цитат
  #14  
Стар 27th May 2013, 10:55
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Години наред пазарувах от Балев,но не мога да си давам всичките пари само за ядене
Иначе консумирам доста домашно отгледана храна от майка ми,а плодовете и зеленчуците купувам от пазара,но гледам да не са някакви излъскани с прекалено правилна форма и твърде големи.Иначе за избавяне от пестиците се киснат във вода или има разтвор,с който се измиват преди консумация
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #15  
Стар 1st November 2016, 13:01
viktoriya viktoriya не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2016
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте на всички. Предварително се извинявам ако приемете този пост за рекламен.
Всъщност бих искала да поканя всички, които се интересуват от био продукти под формата на всякакви изкушения, на едно био изложение в град София. Не искам да ви "агитирам", просто най-учтиво ви моля да разгледате и ако прецените, че ви е интересно, искрено ще се радвам да присъствате. Ще има изненади за малки и големи, томболи, награди и съм сигурна, че ще си прекарате доста добре. Ще бъде един различен уикенд

Няма да правя реклама на фирмата, която организира изложението, затова ще помоля всеки, който прояви интерес, нека да отвори линка, за да се запознае подробно с това, което предстои.

https://www.facebook.com/events/107685236353823/

Благодаря предварително! Хубав ден на всички!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 14th February 2020, 15:18
rakele rakele не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2020
Мнения: 3
По подразбиране

Според мен си струва пазаруването на био храни, особено през зимата. Всички знаем с какво са блъскани плодовете и зеленчуците, най-малкото на детето не искам да давам толкова замърсена храна. Лятото вземам домашни плодове и зеленчуци от село, но през по-студените месеци поръчвам био зеленчуци и плодове от един магазин, който реално доказва произхода не продуктите със сертификат - https://www.bioselection.bg/ . Винаги има вариант за измама и с тези сертификати, но съм по-склонна да повярвам, че са наистина био, а и вкусът им наистина няма нищо общо
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Биохрани
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:31.