IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 25th July 2006, 06:55
Атина Атина не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 102
Изпратете съобщение чрез ICQ до Атина
По подразбиране стрии

Здравейте мили дами.искам и аз да споделя своя опит по темата.трябва да ви кажа,че съм говорила с двама-трима хирурзи-единият от които практикува в Германия/ако това има някакво значение/.бяха категорични,че процедура,при която стриите да изчезват напълно няма.обаче,ако стриите не са много дълбоки,дори и да са стари може да опитате с ампулите на Лирак за заличаване на стрии,но трябва да се вкарат с ултразвук-не да се намазват с ръка.ефектът е матиране на стриите и оцветяване-виждат се в много по малка степен-само като се разтегне кожата.но пак искам да подчертая-трябва да не са дълбоки.това е моят съвет.а и също-за да се предпазим от получаването на нови неприятни браздички по тялото-мазане със лосиони и кремчета за тяло-поне два пъти на ден.аз съм използвала и кремчето на Avon против стрии.кожата става по гладка и стегната.но няма особен резултат по отношение на заличаването.така че,според мен мазането може да бъде с всякакъв лосион.
Отговори с цитат
  #62  
Стар 26th July 2006, 17:11
Marlla Marlla не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 16
По подразбиране

Колкото и да се отчайва понякога човек,като попадне на нещо от сорта на'камфорът стяга бюста"и няма как да не се пребие от бързане да отиде до близката аптека Благодаря ви за малката таина,мисля да опитам,но бихте ли ми казали-колко често могат да се правят тези компреси,предполагам,че не бива да се прекалява,както и с всичко останало..нека някой,който го е изпробвал-да сподели или по-точно,нека каже някои,който има въпросната китайска енциклопедия,моля ви!Как всъщност се казва тя-има ли я на пазара все още или е скъп спомен в библиотеката от нечия маика или баба?
Отговори с цитат
  #63  
Стар 2nd August 2006, 11:01
slan4iceto slan4iceto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 27
По подразбиране loli

А защо само един месец в годината се мажеш с този крем с восъка?Не може ли постоянно за подържане на постигнатото?Как точно се разтопява?Просто слагаш съд на котлона,в него питата восък и като се разтопи се слага маста или се слагат двете съставки..да не би на водна баня,за да не загорят?Моля те,обясни,че искам да го направя както трябва.На друго място освен на пазара в Лозенец къде го продават?На пазара "Г.Кирков" ми казаха,че освен меден друг восък няма..а от какво е този восък?
Отговори с цитат
  #64  
Стар 3rd October 2007, 16:19
yolk yolk не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 46
Изпратете съобщение чрез ICQ до yolk
По подразбиране Re: d

Цитирай:
Първоначално написано от mays
... А сетих се има едно мазило , което аз оше го имам и е в хладилника-Cocoa Butter
става и за груба коja на лице, за лакти, колене и ханш и пети сигурно..Обогатено s Вит Е .
пише че изглажда , омекотява суха коja, за петна и неравности и за белези.явно и на стрий леко действа.Мирише приятно .213гр.Кокосово масло e .... Но си го донесох от САЩ за 6$...
Точно от същото масло стриите по гърдите ми изчезнаха напълно! Бяха целите като в мрежа, с безброй стрии и от това масло изчезнаха тотално! Бях си го купила от САЩ случайно, не с цел мазане на стрии, а за омекотяване на кожата, после като забременях се оказа безценно и за щастие успях да намеря сайт, който да доставя до българия този продукт. Имат и други мазила за стрии с кокосово масло, доставката ми струваше към 16$ и имайки предвид ниската цена на мазилото - 6$ си заслужава, особено ако си поръчаш няколко неща или си поделиш доставката с някой.
http://www.etbrowne.com/products/Col...ollectionID=27
По задника ми останаха стрии, но това е, заради моята несериозност и късното започване на мазането
Отговори с цитат
  #65  
Стар 4th October 2007, 10:47
erika erika не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 13
По подразбиране

Момичета, чували ли сте нещо за крем Retin-A (tretinoin)? Препоръчаха ми го срещу новообразувани стрии. От няколко седмици го издирвам по аптеките но се оказа, че не се внася в България. Някой да знае от къде може да се купи и дали сте ползвали?
Отговори с цитат
  #66  
Стар 4th October 2007, 15:20
eclipse eclipse не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 33
Изпратете съобщение чрез MSN до eclipse
По подразбиране

Не знам защо хората продължават да се заблуждават, че стриите се заличават с мазила. Така или иначе избледняват. Изобщо не вярвам за какаовото масло, защото и аз имах няколко стрии на гърдите, които в момента са направо невидими, но са си там и се виждат при определена светлина.
Ретин-А съм ползвала преди 10 години за пъпки и имаше ефект, за стрии, както казах, се съмнявам. За твое успокоение си вземи нещо (аз последно съм купувала на Регал), много хвалят крема на Мустела за пресни стрии, но за мен ефекта на всичките е един и същ, и се постига и без тях.
Отговори с цитат
  #67  
Стар 4th October 2007, 18:24
Аватара на joliy
joliy joliy не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 1 230
По подразбиране

Ерика, аз ползвах Retin-A веднага след операцията ми, понеже кожата на гърдите страшно се беше опънала и се виждаха наченки на стрии. Наистина тези нови образувания се заличиха, но имах и някои стари, които въпреки мазането си останаха.
Кремчето наистина не се внася в България, на мен ми издириха с триста зора от някакъв склад едно останало, на което дори годността му изтичаше тази година. Исках и още, ми казаха, че било последното.
Но може да се купи от чужбина. Само не знам дали там не искат рецепта.
__________________
“Може би любовта е онзи процес, с който внимателно те връщам към самия теб. Не към онзи човек, който искам да бъдеш, а към човека, който си”
Отговори с цитат
  #68  
Стар 28th January 2008, 10:22
eli4ka88 eli4ka88 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Бургас
Мнения: 211
По подразбиране

Този восък,който го продават на пазара е пчелен,а има медицински восък от аптеките...какъв восък ми трябва за този мехлем.Решила съм да го пробвам и аз,докато са ми още пресни стриичките.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Стрии
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:15.