IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #101  
Стар 11th January 2009, 20:04
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Страхотен дом за животинките, а и апартамента е супер. Чак завиждам. Ето така трябва да е. :D
  #102  
Стар 11th January 2009, 20:30
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dedektiv_p
Страхотна темичкаааа!
Обожавам животинките...най-голяма слабост са ми семейство котки.
Имам котарак "бебе Лъки", когато ми го подариха имах друг със същото име и мъничето стана бебе Лъки. Заедно с него си имам и 4 вида мишоци, мечтая си и за говорящ папагал, ноо.... по натам.

http://www.snimka.bg/album.php?album...=3&pid=9929668
Мога да ти уредя говорящ папагал "Жако"
  #103  
Стар 11th January 2009, 20:34
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Благодаря за комплиментите..много сте мили!

Относно болестите пренасяни от котки...пише в литературата на тема бременност и раждане и става въпрос точно за токсоплазмоза която пречиняваше някакви вреди на плода. Слава богу аз имам две деца и не съм имала проблем. Не че не ме беше страх но....винаги съм имала котка от как се помня и не мога да заспя без нея.
__________________
335 сс подмускулно
  #104  
Стар 14th January 2009, 20:17
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране Re

От къде можеш да намелиш такъв папагал? Те, доколкото знам, са доста скъпи, пък им трябва и клетка достатъчно голяма, за да се чувстват комфортно в нея. А някъде четох, че е най-добре да се вземат малки, защото в по-напреднала възрест не възприемат всеки човек да се грижи за тях.
Котарак и папагал в къщи - е това ще бъде интересно. :lol:
  #105  
Стар 14th January 2009, 20:27
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dedektiv_p
Благодаря за комплиментите..много сте мили!

Относно болестите пренасяни от котки...пише в литературата на тема бременност и раждане и става въпрос точно за токсоплазмоза която пречиняваше някакви вреди на плода. Слава богу аз имам две деца и не съм имала проблем. Не че не ме беше страх но....винаги съм имала котка от как се помня и не мога да заспя без нея.
А карала ли си токсоплазмоза? И правила ли си някакви изследвания по време на бременността или преди това? Защото и аз съм цял живот с котки и имам карана токсоплазмоза и не знам ако забременея трябва ли да правя някакви допълнителни изследвания... на всичкото отгоре освен фен на котките съм и фен на суровото месо... което айде как да е, по време на евентуална бременност бих го изключила от менюто си, ама котката си не бих изхвърлила...
Иначе доколкото знам се създава някакъв имунитет май и всъщност опасно е най- вече, ако се заразиш по време на самата бременност, особено през първото тримесечие....
  #106  
Стар 15th January 2009, 11:15
Аватара на Mycka
Mycka Mycka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Блондландия
Мнения: 2 353
По подразбиране

лелее че страшно стана...

apoklistika,ето прочети това:Когато жени са прекарали токсоплазмоза преди бременността, няма опасност за плода от вродена токсоплазмоза поради наличието на антитела в организма им.


а за повече инфо тук
__________________
"I'm not here for entertainment!You don't really wanna mess with me tonight ..."
  #107  
Стар 15th January 2009, 11:56
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Апо, моя приятелка докато беше бременна си прави такова изследване, понеже има котка...прави се заради бебето доколкото разбрах...оказа се че няма опасност бебето да се зарази и тя си гледа и бебето и котката сега без проблеми
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
  #108  
Стар 15th January 2009, 12:28
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Муска, Биби, благодаря ви.... бррр, като се зачетох в това още по- страшно ми стана
  #109  
Стар 15th January 2009, 12:42
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Статия по въпроса токсоплазмоза и бременност. Според мен не трябва да се вкарват паранои. Просто човек трябва да знае някои неща!

http://www.predainatatak.bg/news/about148.html
__________________
АЗ КАЗАХ !
  #110  
Стар 15th January 2009, 12:47
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

http://www.zachatie.org/index.php?op...=425&Itemid=36

http://zadecata.com/sb/index.php?page=0_1_4_4

Смятам да не слагам повече материали по темата. Последния линк е от статия на Лоранс Перну, авторитет по въпросите на бременоста.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Домашнилюбимци
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:37.