IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 17th December 2006, 17:20
natali85 natali85 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 32
По подразбиране

а също как мога да разбера дали някой вече не е проникнал в компютъра ми??? има ли някакви признаци,знаци,знам ли....
Отговори с цитат
  #12  
Стар 17th December 2006, 20:00
Аватара на AMAZON
AMAZON AMAZON не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: U211
Мнения: 41
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mirabobi
сега ако кажеш и как става.... ммммммммм направо супер
Еми то не е като да се налива с фуния, нито да цъкнеш 3 пъти и да разбиеш мрежата! Изисква се четене, анализиране, търсене на пробойни, вземане на мерки за заличаване на следите и чак тогава действие.
Ти изобщо знаеш ли какво стои зад думичката "хакване"? Искаш да изтриеш базата? Или да свалиш сайта? Или да придобиеш администраторски права? Мисля, че първо трябва да изясниш някои неща за себе си преди да се заемеш с нещо конкретно... а изясняването идва с повече четене и по-малко говорене.
като го овладееш и успееш да приложиш (първо на своя си компютър!!!) тогава пак пиши. Сигурен съм, че когато това стане, ще можеш да зададеш много повече въпроси, но пък до един ще предразполагат към конкретни отговори, вместо към една страница лаф-мохабет.
Айде със здраве.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 17th December 2006, 20:33
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

тук никой не говори за хакване... аз като мога да направя някоя друга мизерия в нет-а не значи че съм хакер.. ни най-малко
иска се малко четене другото е лесна работа.. има толкова много програми.. просто трябва да знаеш какво целиш както се каза в горният пост.. а иначе как можеш да разбереш дали са ти влизали в компютъра има си логове които повечето предполагам незнаят, че съществуват 8) на мен преди 8 години ми бяха влезнали в компа и 1 час след тях някъква фирма за борба с "хакерите" беше влезнала и прочистила след тях.. и имах за wallpaper едно голямо писмо, какво са ми направили хакери и какво е успяла да оправи фирмата.. и съвети какво да направя това да не се повтори.
Та мисълта ми е като влезеш в някой компютър и го заразиш с вирус или вземеш пароли или каквото там си щеш не те прави хакер.. хакер си когато се научиш никой да не разбира че си бил "там"
Отговори с цитат
  #14  
Стар 17th December 2006, 21:29
Аватара на AMAZON
AMAZON AMAZON не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: U211
Мнения: 41
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Street
тук никой не говори за хакване... аз като мога да направя някоя друга мизерия в нет-а
Просто не ми се вярва някой хакер да се занимава със твоя компютър.То и децата знаят ,че Windows XP за момента е най-използваната оперативна система.И аз съм сигурен ,че и ти използваш нея, няма нужда да вкарваш паника сред другите потребители, със " мизерия в нет-а " и други страхотий.

Колкото по-функционално е РС-то ви, толкова по-голяма е заплахата от кибератака и толкова по-вероятно е да не забележите, че тя се извършва. Затова е важно да предприемете различни стъпки за защита на компютъра си, без значение дали съхранявате важна бизнес информация или игри и музика. Все повече експерти коментират опасността политическите различния и икономическите сблъсъци в света да се разразяват във виртуалната реалност във вид на кибер атаки и дори своеобразни онлайн войни.
2001 Най-застрашени са компютрите, използващи високоскоростна технология за връзка с Интернет. Основните неща, които ви трябват за такава машина са антивирусен софтуер, сканиращ трафика в реално време, и персонална защитна стена. Съществуват добри безплатни версии на различни програми, изпълняващи подобни функции. Но ако от РС-то ви зависи нещо повече от веселото изкарване на вечерта , няма да е зле да се помислите и за професионални версии . Например добри защитни стени, филтриращи трафика по широколентовата връзка могат да се закупят за около $100.
Но инсталирането на антивирусния софтуер не е панацея за всяка болка , поне не и ако не подновявате вирусните дефиниции редовно. Присъствието на този софтуер на компютъра само по себе си не е достатъчно. Очевидно? А в колко от случаите когато вирус е унищожил данни или е блокирал дейността на машината на нея е имало инсталиран антивирусен софтуер, който или изобщо не е бил стартиран или дефинициите му не са били подновявани отдавна. 2001 Тогава потребителят се замисля, че е можел да предодврати станалото с две кликвания, но е късно. И най -често няколко седмици след това отново започва да се отнася небрежно със сигурността.
Повечето потребители не си дават сметка какви биха могли да са последиците от онлайн атака - от изтриване на файлове до разинсталиране на програми и форматиране на твърди дискове.
Колкото и странно да изглежда, това лекомислие е присъщо не само на крайните потребители. Доказва го и скорошната епидемия от заразявания с червея Slammer, когато множество SQL сървъри паднаха жертва на известна още от миналото лято слабост в софтуера. Но по различни причини администраторите не бяха счели за нужно да инсталират кръпката, пусната от Microsoft още през юли 2002 година.
Разбира се по отношение на сървърите пораженията могат да са доста по - сериозни и трудни за отстраняване. Тежката икономическа ситуация, която кара фирмите и организациите, поддържащи мрежова инфраструктура, да пестят от на пръв поглед маловажни разходи, води до там, че огромна част от тях днес използват морално остарели решения за защита, ако изобщо ползват подобни специални продукти.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 17th December 2006, 23:30
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AMAZON
Цитирай:
Първоначално написано от Street
тук никой не говори за хакване... аз като мога да направя някоя друга мизерия в нет-а
Просто не ми се вярва някой хакер да се занимава със твоя компютър.То и децата знаят ,че Windows XP за момента е най-използваната оперативна система.И аз съм сигурен ,че и ти използваш нея, няма нужда да вкарваш паника сред другите потребители, със " мизерия в нет-а " и други страхотий.
не разбрах какво искаше да кажеш
Отговори с цитат
  #16  
Стар 18th December 2006, 00:09
Аватара на AMAZON
AMAZON AMAZON не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: U211
Мнения: 41
По подразбиране

Да не я разводняваме темата, считам че, всеки с елементарни познания ще се досети.
Иначе ще запиличаме като Санчо?!.....
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=4526
Отговори с цитат
  #17  
Стар 18th December 2006, 05:24
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

В общи линии е лесно проникването и използването на информацията от компютъра ти. Въпреки всичко, ако човек знае кое и как да си направи няма да има такива проблеми.
Тъй като ще пътувам след малко, като се прибера ще ти обясня по-подробно.
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 18th December 2006, 09:36
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AMAZON
Да не я разводняваме темата, считам че, всеки с елементарни познания ще се досети.
Иначе ще запиличаме като Санчо?!.....
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=4526
90 % от постовете ти са копирани от интернет, нещо изказванията ти не вървят.. както и да е..
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: проникванечуждкомпютър
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:01.