IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #111  
Стар 8th February 2010, 21:19
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Негативните неща, които четох не се отнасяха за естествените пробиотици, каквито има например в истинското кисело мляко, а за фармацевтичните заместители. Не съм се изразило ясно, извинявам се. Ако попадна пак на статията, ще я цитирам. За мен лично, за предпочитане е човек да си набавя витамините и полезните бактерии от храната, а не от синтетични добавки.
Отговори с цитат
  #112  
Стар 9th February 2010, 08:25
Аватара на dudu
dudu dudu не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 17
По подразбиране

Аз също имам проблем с подуване на корема-сигурно е от "висококачествената" храна,която ядем... По принцип пия сутрин на гладно 1-2 лъжички смляно ленено семе и то ми помага много...
Отговори с цитат
  #113  
Стар 21st February 2010, 15:03
mila-mila mila-mila не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 2
По подразбиране

Nякой да сподели как си излекува корема,кой му помогна,аз имам същия проблем,приличам на бременна (без да съм ).
dudu,лененото семе не е много за предпочитане да се пие постоянно,защото така червата свикват и после не могат да се справят сами с перисталтиката,стават мързеливи.Това ми го каза гастроентеролог,защото близо 4 год.пих лаксит (който е от ленено семе)на М.Тошков заради запек,по-добре употребявай овесени ядки. .
Отговори с цитат
  #114  
Стар 23rd February 2010, 22:11
fitnessline fitnessline не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: Казанлък
Мнения: 3
По подразбиране

Привет и от мен.Има хора с непомосимост към глутен ,но мисля че се установявя само с изследване,знам че има доста хора които страдат от това без и да подозират.Иначе ензимите са супер за колит и раздразнени черва,има вече и за вегетариянци ,лично аз харесвам бромелина най-много(извлича се от ананас),папаина също..Преди години когато нямаше такова разнообразие -мезимфорте предписваха за целта,съдържа свински панкреатин.моя приятелка го пиеше и казваше че и е много леко от него и се чувстваше добре.но сега вече има море от ензими.пробиотиците са супер също.ленено семе или масло ,овесени трици ....майка ми имаше гастрит и го излекува с ленено семе ,всяка сутрин дъвчеше по една лъжица ленено семе .
Отговори с цитат
  #115  
Стар 17th March 2010, 18:04
iscreta iscreta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 1
По подразбиране дано да съм полезна

При подут корем най добре действа карсил от 100 мг.Това е билков препарат, които се пие няколко месеца.
Отговори с цитат
  #116  
Стар 19th March 2010, 11:05
mika123 mika123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 8
По подразбиране

Аз се справих с този проблем като започнах да закусвам всяка сутрин (е почти всяка) овесени ядки, мюсли и подобни. Също така да ям основно пълнозърнест хляб Вита, Бонус...Всеки ден най-малко по една ябълка и салата.
И така се отървах от този досаден дискомфорт и болките в стомаха. Но трябва постоянство - това е най-трудното.
Отговори с цитат
  #117  
Стар 19th April 2010, 18:36
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Хайде и аз да се включа в темата. От няколко дни корема ми е подут и болезнен.Започнах една диета,не знам дали тя оказва влияние или това че ще ми идва.Но за пръв път се сблъсквам с този проблем и е ужасно неприятно.

За утре съм си записала час за преглед и ще споделя какво е казал доктора.Обзета съм от черни мисли,дано не е нещо сериозно
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #118  
Стар 19th April 2010, 20:57
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Мацка , добре си направила , че си си взела час за преглед при специалист Не , че много разбирам , но по пътя на логиката имаш проблем с храносмилането или някакво възпаление най-вероятно
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #119  
Стар 19th April 2010, 23:30
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mika123
Аз се справих с този проблем като започнах да закусвам всяка сутрин (е почти всяка) овесени ядки, мюсли и подобни. Също така да ям основно пълнозърнест хляб Вита, Бонус...Всеки ден най-малко по една ябълка и салата.
И така се отървах от този досаден дискомфорт и болките в стомаха. Но трябва постоянство - това е най-трудното.
Всичко е много индивидуално и човек трябва да се наблюдава кои храни му причиняват дискомфорт.Лично аз ако закусвам по твоя начин ще имам стомашни болки цял ден , но ако ям кроасан с кафе нямам никакъв проблем.
Отговори с цитат
  #120  
Стар 20th April 2010, 08:18
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от i_ani
Мацка , добре си направила , че си си взела час за преглед при специалист Не , че много разбирам , но по пътя на логиката имаш проблем с храносмилането или някакво възпаление най-вероятно
Да Ани,и аз така мисля Днес ще разбера какво ми има.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Подуткоремщесепръсна
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:42.