IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 11th October 2010, 22:57
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране проблем със мостове

Прелекуваха ми 4 зъба,на които се поставиха щифтове.Още при поставянето им обаче,ми направи впечат.,че посоката им е по различна от естествените-прибрани са по-навътре.Горните два-кучешкия,и втори ми бяха и единствени от тази страна.След това ми направиха керамика на цялата горна челюст с едно висящо тяло.Оттогава съм с болки в тези зъби,чувствам ги притиснати навътре,изтръпват.Висящото тяло и то стои леко по-навътре.Възможно ли е болката да идва от тази промяна в положението на пънчетата,венеца между 2 и 1 зъб също ме боли и взе да се стопява.Или да е последица от лечението,но пък няма грануломи?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th October 2010, 19:57
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Няма ли кой да ми отговори
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th October 2010, 20:39
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ..

Ами отиди при стоматолога си да те види..за да ти каже защо е така..
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st October 2010, 09:58
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Ами ходих,ама нищо не ми отговори.Затова се интересувам допустимо ли е да ти променят посоката на зъбите?В края на краищата не съм искала брекети,а мост...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st October 2010, 13:10
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ..

Опита ли за мнение при друг стоматалог??
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st October 2010, 13:30
Dasy Dasy не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Sofia
Мнения: 976
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bril
Ами ходих,ама нищо не ми отговори.Затова се интересувам допустимо ли е да ти променят посоката на зъбите?В края на краищата не съм искала брекети,а мост...
А зъбите с правилна форма и разположение ли ти бяха? Защото брекети е едно,а коронки и мостове, друго. Ти пишеш,че ти сложили щифтове,те се слагат при разрушени силно зъби,да служат за опора при изграждането им . Впоследствие се слагат корони и мостове. Щом като са ти сложили корони и мостове на цялата горна челюст ,нормално е да има друга форма зъбната дъга,ако не са ти били добре подредени твоите си зъбки преди. А и нали и в процеса на изработката им си била с временни зъби, те затова се слагат,освен ,за да не ходиш без зъби докато се направят,също и да се коригира формата им,ако нещо не ти харесва и искаш да се промени.
__________________
"Всяка минута,в която си ядосан,губиш 60 секунди щастие" - Емерсън
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd October 2010, 20:31
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Не бяха правилни,бяха изместени наляво.Сега са по-вдясно и по-тесни.А временните бяха отделни коронки.Защо обаче не преминава това неприятно усещане?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 23rd October 2010, 00:05
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ..

и аз да се оплача...правиха ми фотополимерна пломба на кътник като 5 ми липсва сравнявам го със седмия шестия сякаш ми седи по голям да ми компенсира малко липсващия..Такава яка пломба я чувствам че си ям с удоволствие на нея..
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: проблемсъсмостове
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:17.