IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #161  
Стар 28th January 2011, 10:26
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rocksteady
Здравето се съхранява със здравословно хранене, достатъчен сън и движение, но и със спокойствие, а не вглеждане и в най-малкия детайл. Дори и това, че някой е предпочел ябълка вместо вафла е достатъчна крачка по пътя към здравословното хранене.
Да ама това не е съвсем така... Нещата са доста индивидуални. И да слагаш общ знаменател е не грешка!!!

Има хора, които са предразположени към някои заболявания. При други хора пък е нарушена функцията на някоя система или орган - в този случай и да ядеш нещо "полезно" - то може да влияе отрицателно. При едни може определена храна да се отразява добре на здравето, при други може да не се отразява. Макар тази храна да спада към здравословните храни. Така стои и въпроса с непоносимостите към някои продукти. Така че доста общо си се изразила. Както правилно - така и неправилно... Това важи и за стреса. Различните хора различно реагират на стреса. Някои се спряват по-добре, други по-зле. Индивидуално е както при различни храни, така и при различни източници на стрес да реагира различно организма.

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
То ако всички болести се лекуваха само с храненето, нямаше да има болни.
Никой не твърди тук че здравословното хранене = лечебно хранене... Както ти каза нещата са комплексни. Дори храната да лекува куп заболявания, според мен да се разчита само на нея е несериозно.

Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky
Колкото и да се опитваш да откажеш захарта, има някои неустоими неща...като Беерентортичките на Кертнерщрасе във Виена.
Вътре пълно с горски пресни плодчета /нямат вкус на замразено!/ с някакъв сметанов крем и отсрани съвсем лек тънък черен шоколад за коричка. Неустоимо! Трябва да си пълен изрод да откажеш такова нещо!
Те така хората пробват, пробват за "неустоими неща" да видят какво ще им хареса и накрая се оказва, че са се оляли здравата. От такава гледна точка мога и аз да ги нарека пълни изроди.
Отговори с цитат
  #162  
Стар 28th January 2011, 10:27
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender
Да ама това не е съвсем така... Нещата са доста индивидуални. И да слагаш общ знаменател е не грешка!!!
ПОПРАВКА: И да слагаш общ знаменател е грешка!!!
Отговори с цитат
  #163  
Стар 28th January 2011, 10:57
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Има много хора, които ежедневно ядат боклуци, защото им все тая.
Има много хора, които ежедневно ядат боклуци, защото и не подозират, че го правят.

Затова нека темата остане за тези, които искат да се информират
Отговори с цитат
  #164  
Стар 28th January 2011, 10:58
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

mindbender, прав си. В грешка съм, че слагам под общ знаменател всички. Темата за здравословния начин на живот е толкова оспорвана, именно защото всичко е индивидуално, а аз по-скоро говорех за себе си, обобщавайки.

Прочетох дългия пост на marisabela, който за пореден път доказва, че тялото е машина, която е така създадена, че да се лекува сама. Според мен това е истината, но в днешно време начинът на живот е толкова напрегнат и толкова далеч от здравословното и от всякъде "дебнат" изкушения. От там идва и моето мнение, че не е хубаво да изпадаме в крайности, защото ако аз бях на мястото на marisabela 5 дни щях да се храня 100% здравословно и "чисто" и на 6тия щях да изям една кофа шоколад, примерно. Точно, защото познавам себе си и знам колко силна е волята ми, особено за такива крайни неща, не мисля, че е добре да се захващам с тях. По-добре да стоя в "захарната" среда, отколкото през няколко дни да изпадам в различни крайности. А хора, които са достатъчно узрели, за да предприемат такава крайна стъпка, са за възхищение.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #165  
Стар 28th January 2011, 20:22
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

rocksteady,трудно е само в началото.Сега минавам като товарен влак покрай сладките щандове,просто даже не ги и поглеждам.Аз се учудвам на себе си,не очаквах да издържа толкова време Даже си казах-абе ай сега да видя кой е по-силен и за колко време ще издържа и се получи.Сега като изям един банан и направо ми става толкова сладко,че сякаш придобива друг вкус.Трудно е да го обясна,биха ме разбрали само хората,които не барват "сладките убйци"

Първите дни даже имах пред очите си 3 сладки неща,които според мен са неустоимиииииии,едното го отворих на работа и хапнах от него 2,3 хапки и си казах-ъъъ,ще го дам на приятелката до мен,която никога не отказва на ядене.Другите 2 стояха в една чанта,ако случайноооо закъсам. Е,след 2 седмици отворих чантата и ги изхвърлих в боклука без ни най-малко съжаление.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #166  
Стар 28th January 2011, 20:29
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny

Формирането на култура на хранене при децата не става само с говорене, а с даване на личен пример.
Децата иамт желание и нужда от въглехидрати - може ли и на тях да им откажем? Според мен е много по-важно да се избягва комбинациятата мазно-сладко ( избягва, а не съвсем да задраскаме от живота на детето), а не всички продукти които по някакъв начин съдържат захар.
Просто трябва да предлагаме алтернативи на детето - вместо вафла- ябълка. Вместо пържени картофки- картофи на фурна, и вместо хамбургер - сготвено ястие вкъщи, което има апетитен за детето вид.
И как ще му го предложиш това сготвено ядене в междучастието примерно?Та нали в училище набиват такива калорични бомби в големи количества.Аз съм за училищната столова с максимално подбрана храна за растящия организъм и съм за това да има специално учебен час за кулутура и здравословно хранене.Децата трябва да са наясно какво поглъщат ежедневно.Трябва да имат съзнание и както Пини каза да им се дава личен пример в семейството.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хранатакоятониубива
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:23.