IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 12th March 2011, 11:59
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране Важно за билките и хранителните добавки

Знаете ли,че съгласно директива 2004/24/ЕС от 31.03.2004 се забранява свободната продажба в Европа на традиционни билкови продукти и биодобавки от 01.05.2011г,и се забранява от 2012г да се съобщава за каквито и да е положителни ефекти от приложението на тези природни продукти
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th March 2011, 12:06
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Какво значи традициона продажба?По магазини,аптеки?
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th March 2011, 12:08
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Брил дай ми линк,моля те?Някак си не се връзва,защото моите го одобриха от зравната в бг,изследвани,безвредни са.Обявени са за лечебни във фармакоиндустрията
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12th March 2011, 13:20
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Днес при нас донесоха гражданска подписка,след това трябва да я пратим във вестник Лечител.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12th March 2011, 14:04
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Доколкото разбрах не ги забраняват изцяло, а изискват от тях да се третират като фармацевтични медикаменти, със всичките му тестове и контроли за всяка една билка поотделно... начи в една добавка ако има 20 вида билки, това са 20х разходи за контроли, което е равносилно на забрана, щото това са стотици хиляди пари, които малко или да не кажа почти никой от производителите няма да може да си позволи... честно тия ме изумяват с всеки ден
Отговори с цитат
  #6  
Стар 12th March 2011, 14:08
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Апо,ти знаеш ли какво исках да правя аз-да правя пълен анализ на това,което пия.Отказаха ми на мястото,където са най-добрите лаборатории,защото съм частно лице.В понеделник ще се видя с човек,който би могъл да ме свърже с био-химик.Но аз лично се допитах за вижъна и казаха,че ги тестват във всяка държава преди да бъдат одобрени от здравната институция като фармацефтичен продукт.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12th March 2011, 14:14
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Да, които и да е добавки немогат да се продават законно, ако не минат някви държавни стандарти, ама мисля, че тези държавни стандарти нямат нищо общо с това, което тая директива ще донесе...аз се подписах в няква онлайн петиция, която... да се н адяваме, че наистина ще помогне, наистина подобна глупост е нарушаване на човешките права
Отговори с цитат
  #8  
Стар 12th March 2011, 14:19
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Аз все си мисля,че това са предпоставки за повече рушвет
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #9  
Стар 12th March 2011, 14:29
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

То е ясно,че е за рушвети,ама чак пък да ти забраняват да си доволен от ефекта Ами то излиза,че и да пием чай ще се води лекарство На нищо не прилича това,представяте ли си само на истантни чайчета с оцветители,овкусители и подсладители....А може пък и меда да забранят,нали и той се води лечебен като е от билки.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Важнозабилкитехранителнитедобавки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:36.