IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Хранителни режими > Диети


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1181  
Стар 15th February 2009, 23:26
just_a_girl just_a_girl не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 311
По подразбиране

За грейпфрута ми е ясно. Ям редовно просто защото ми е вкусно и е свежо. Но за чая от глухарче в комбинация с грейпфрута не знаех и затова викам да се допитам до вас. Поразрових се още малко и видях, че този чай го използват при дезинтоксикация или просто за прочистване един вид, не ми стана мн ясно..


Билколечение: Глухарчето съдържа вещества, конто повишават способността на черния дроб да елиминира отпадните продукти и токсините от организма. То подпомага отделянето на вода и на крайните метаболитни продукти от кръвта чрез бъбреците.
• Добавяйте листа от глухарче в салатите или ги гответе, както приготвяте спанак.
• Изливайте чаша чай от глухарче всеки ден, като варите 60 г пресни листа в 50 мл вода.
__________________
Hills to climb, sights to see, seas to cross, friends to make, hands to shake, the world is yours... I want more!
Отговори с цитат
  #1182  
Стар 16th February 2009, 07:19
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от just_a_girl

Билколечение: Глухарчето съдържа вещества, конто повишават способността на черния дроб да елиминира отпадните продукти и токсините от организма. То подпомага отделянето на вода и на крайните метаболитни продукти от кръвта чрез бъбреците.
• Добавяйте листа от глухарче в салатите или ги гответе, както приготвяте спанак.
• Изливайте чаша чай от глухарче всеки ден, като варите 60 г пресни листа в 50 мл вода.
Звучи доста полезно
Отговори с цитат
  #1183  
Стар 16th February 2009, 08:28
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Но къде да ги намираме тези листа?! Аз съм яла салата и си е ОК. С удоволствие бих си правила, ако имах листа.
Отговори с цитат
  #1184  
Стар 16th February 2009, 08:37
just_a_girl just_a_girl не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 311
По подразбиране

Ами аз влязох в една аптека и от там си купих. Опаковката е 0,80 лв. И даже сеги си пия първата чаша чай. Приятно е на вкус само малко докато го варих арумата му е странен, леко натрапчив. Иначе е ок. Мисля една седмица да го пия да видим как ще се чувствам. Пък и е чай, не е като някое лекарство или др препарати. Не мисля, че ще има негативен ефект върху тялото.
__________________
Hills to climb, sights to see, seas to cross, friends to make, hands to shake, the world is yours... I want more!
Отговори с цитат
  #1185  
Стар 14th March 2009, 16:54
LoveInParis LoveInParis не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 12
По подразбиране

Имам един въпрос относно лунната диета.
Може ли да се хапват плодове?
Защото аз съм от 8 до към 4-5 на училище и ще ми е ужасно трудно да издържа само на вода.
Говоря максимум за 2 плода през цялото денонощие, ще се опитам да се огранича до един
Отговори с цитат
  #1186  
Стар 14th March 2009, 19:21
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

Мила, не съм наясно, но не се измъчвай така!
Би трябвало нещо лекичко да е позволено.
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #1187  
Стар 24th March 2009, 14:19
Аватара на allie
allie allie не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: София
Мнения: 109
По подразбиране

споделете нещо за варените гевреци. аз си хапрам 1-2 пъти седмично сутрин, мисля, че е много по-добре Корни или подобни закуски. някой знае ли колко калории има в 1 геврек?
ааа и още нещо се сетих : какви са хранитените стойности на салата от кълнове (тези в китайските ресторанти, без олио и оцет)?
предварително благодаря
Отговори с цитат
  #1188  
Стар 24th March 2009, 14:46
Аватара на marie_claire
marie_claire marie_claire не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: София
Мнения: 682
По подразбиране

allie, определено геврекът е лош избор за закуска. Това е тестен продукт, а знаеш че от тестените изделия се пълнее и са абсолютно несъвместими със здравословния режим.
Незнам какво точно предлагат в китайските ресторанти, но иначе кълновете са много полезни.
Отговори с цитат
  #1189  
Стар 24th March 2009, 14:46
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

И аз ги обичам но това си е тесто все пак Тъй че едва ли е много полезен. Пък и доколкото знам в закусвалните слагат или олио или свинска мас в тестото, понякога и двете за да спестят от разходи
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #1190  
Стар 24th March 2009, 16:38
Аватара на allie
allie allie не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: София
Мнения: 109
По подразбиране

дам, май наистина сте прави, че има и по-полезни решения, но мисля, че не пречи в моя случай. опитвам се да не е всеки ден, както беше преди. а за кълновете се чудя дали мога да ги намеря някъде пакетирани неподправени, защото не обичам оцет и олио.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросивсякаквизасемкибонбонкикалориивсичко
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:13.