IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th October 2008, 11:32
лъвица лъвица не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 76
По подразбиране Подуване преди цикъл

Не знам дали тук е мястото да питам, но имам спешна нужда някой да ми каже какво да пия преди цикъл за да не се подувам така и да смекча действието на ПМС-то. Ужасно зле се чувствам - физически и психчески -като подпухна като балон.
пия доста вода и въпреки това...
Чувала съм, че има някакви хапчета за пиене. Може ли да споделите опит в борбата с ПМС-то?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th October 2008, 11:51
kiana2 kiana2 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 2
По подразбиране

Незнам какво да пиеш преди цикъл,но определено ти препоръчвам да пиеш противозачатъчни.Аз бях много зле преди цикъл(болки,нерви,цялата се изпъпчвам,гърдите ме болят),направо ужас..Когато почнах да пия хапчетата всичко това изчезна,да не кажа че даже се чуствам перфектно.Просто аз съм с две ръце за хапчетата-само положителни ефекти имат при мен!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th October 2008, 12:14
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Аз пак се подувах, дори като пиех противозачатъчните.
__________________
Благосвовен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th October 2008, 13:49
kiana2 kiana2 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Celine
Аз пак се подувах, дори като пиех противозачатъчните.
Това е защото задържаш вода и чувството определено не е приятно.В такива случаи май помага ако пиеш чайове от разни билки напр.бял равнец
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th October 2008, 14:11
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Да се включа и аз. От гинеколози зная, че подуването преди цикъл не е само заради задържането на течност в организма, а и от хормоните, които в този момент правят мускулите много отпуснати и всъщност коремната мускулатура като се отпусне е много видимо - веднага проличава коремчето. Колкото и да не си даваме сметка, всяка жена, която по някакъв начин държи на външността си и следи как изглежда, веднага усеща това състояние - сякаш е подута и корема се закръгля. Казвали са ми, че ако регулирането на цикъла с противозачатъчни не помогне в такъв случай, то нищо не може да помогне. По скоро малко би повлияло пиенето на по-малко вода и ограничаване в храната, но не винаги и не при всяка.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th October 2008, 14:29
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kiana2
Това е защото задържаш вода и чувството определено не е приятно.В такива случаи май помага ако пиеш чайове от разни билки напр.бял равнец
Да да знам че е така, това исках да кажа че не ми помагат хапчетата за това.
А това белия равнец е толкова ужаснооооооо гадно на вкус. Пробвала съм го.
Във форума имаше и една друга тема - за газове преди цикъл
__________________
Благосвовен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27th October 2008, 16:11
Butterfly1 Butterfly1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 66
По подразбиране

Ами мацко според мене нищо не можеш да направиш, освен да изчакаш цикъла да ти дойде... тогава всичко се оправя! Нямам нито една приятелка, кято да не се подува и оплаква от ПМС, сигурна съм, че това се отнася и за всички жени! Просто трябва да си търпелива и да не му обръщаш чак толкова голямо внимание....
Отговори с цитат
  #8  
Стар 27th October 2008, 22:12
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от NatalyTake
По скоро малко би повлияло пиенето на по-малко вода и ограничаване в храната, но не винаги и не при всяка.
Напротив, повече вода, по-малко солено, кисело, пикантно и т.н. задържащи вода в организма храни.
Днес съм в това състояние Чакам с нетърпение да ми дойде, за да се "спихна". Напоследък имам все повече такива непроятни ПМ явления - този месец например ми излязоха пъпки. Чудя се дали не е свързано с начина ми на хранене - много малко мазнини и въглехидрати, които са доста важни за женските хормони
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th October 2008, 21:56
mari_and mari_and не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 288
По подразбиране

Здравейте! И аз съм една от всички ... с подуване и мноооого нерви преди цикъл... А пък като дойде - болки и пак болки... ужасно е Ходих по лекари, пия какво ли не, но... спасение няма... Седмица преди да ми дойде, така се подувам, че имам чувството, че съм балон... хубавото е, че след като за месеца всичко отшуми идва чаааак на другия месец :P
Така е, мацки, трябва да носим кръста си ...
Желая на всички по-малко подути коремчета и повече усмивки!
PS: Внимавайте с белия равнец - колкото е полезен, толкова е и отровен...пие се не повече от 300-400мл. на ден, разделен на няколко приема...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Подуванепредицикъл
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:32.