IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 16th January 2014, 15:22
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Относно изневярата, гледам по съвсем различен начин на този въпрос. И казвам ВЪПРОС, защото за мен не е проблем, както го разсъждават повечето хора. Ако си мислите, че оженвайки се за един мъж той никога няма да ви изневери, е в грешка сте всичките. Тогава по-добре не се женете и не правете сериозни връзки. Ако това ви наранява просто не го следете и не правете проверки. Както има една приказка - "да би мирно седело, не би чудо видело" . Един проблем, ако не знаеш за него, не е проблем нали, не го страдаш, не го мислиш. Тогава просто не правете проверки и не следете.
Междудругото изцяло и напълно съм съгласна с поста на Лили ана.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 16th January 2014, 18:29
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Де да можеха всички да мислят така, нямаше да има толкова нещастни и наранени хора. Но всеки си има неговата душевност.
Аз пък не мога да оправдая изневярата, особено при изключително силна връзка, при много голяма любов.
Не може да казваш на някой, че е единственото ти щастие и в същото време да ходиш да се въргаляш с друг.
Ако чувствата са си отишли, ако са минали години съжителстване и отношенията са охладнели, тогава като че ли по-мога да го приема, но в техния случай НЕ!
Като се замисля според мен вариантите са два, или господина както Пуф каза не може да бъде само с една жена, или пък се притеснява от разликата в годините и поддържа огъня и другаде, за да не се окаже сам в един момент. Има типове, които не могат да си представят живота без жена до себе си, това поронва най-малкото мъжкарското им самочувствие.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 16th January 2014, 20:28
ivoslav ivoslav не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 13
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
Що ми се струва, че когато описва предишните си връзки все жените са пачи, пък той мъченик?!?!?!?!

Родителите ми са ме възпитали така, че да уважавам това, което съм имала/имам. Ако една връзка се е оказала неуспешна виновните са двама. Аз нямам много вяра на хора, които твърдят, че всичките им бивши връзки са прекратени, защото партньорът е бил кофти (независимо дали говорим за жени или мъже). Имал си връзка с даден човек по собствено желание и плюеш на собствената си сура, когато плюеш него/нея. (това беше лирично отклонение по повод на миналите връзки на гаджето ти). Мъжете разчитат на майчиния инстинкт на жените и им пробутват истории за велики мъки при предни връзки.

Защо ти изневерява? Защото е решил, че няма да го хванеш. Хванала си го, но го е направил пак, защото е решил, че нЕма начин да го хванеш втори път.... ще го направи и трети път и четвърти и т.н.


Отговори с цитат
  #24  
Стар 17th January 2014, 00:42
nadia_08 nadia_08 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 19
По подразбиране

Сега, да ви кажа какво стана. Първо много внимателно прочетох вашите мнения, дори няколко пъти ги четох и те много ми помогнаха. После се прибрах и поисках да говорим. Ако сте следили всичките ми постове, става ясно че аз винаги ще разбера за евентуална негова забежка. На него също му се изясни това. Настоях да ми каже причините за изневерите и че когато ги науча, ще олекне на мен, а вероятно и на него. Той ми каза следното: Не е лесно да водиш дълги години един начин на живот и изведнъж да се промениш. За мен жените винаги са били лесна мишена и сами ми са се предлагали. В конкретния случай еди коя си ми се обади наскоро /да му честити новата година/ и поиска да се срещнем когато имам възможност. Аз я потърсих, защото е лесно и неангажиращо. Не предполагах, че ще научиш. За мен тя е лека жена, с нея се държа императивно, /демек отвисоко и като с парцал/ Направи си извода каква жена ще се отзове на едно повикване. Ако пак се обади? - питам го. - Никога това няма да се повтори - ми отговаря. С нея се виждаме рядко, сега е в ...., а лятото работи сезонно. На 50 години е. Сексът с теб напълно ме задоволява, няма какво повече да искам. Сега гледам на теб по много по-различен начин. Когато ми каза, че ме напускаш, осъзнах че няма да го преживея лесно. Никога досега не си давах сметка за това. Ти си специална жена за мен и с теб се чувствам най-добре във всяко едно отношение. Най-хубавите си дни прекарвам с теб. Избирам да бъда само с теб пред това да съм сам с много жени, когато си поискам. Категоричен съм, че друг такъв случай няма да има. Страхувам се, че един ден, когато няма да бъда пълноценен мъж, ти ще ме изоставиш.
В общи линии, това беше със съпътстващи въпроси от моя страна.
Моят извод от всичко, което ни се случи е, че никоя жена не бива да се оставя на сивото ежедневие, не бива да се занемарява, трябва да е интересна и загадъчна по възможност, мила, усмихната, ведра. Трябва да има интрига в една връзка, трябва огънят да се поддържа, трябва да дава и да изисква любов.
За тази нелепа ситуация намирам вина и в себе си. С огромната помощ на ветерана Pufpaf, осъзнах какво се иска от мен. Благодаря ти специално, Pufpaf за личното съобщение. Вече книгата е поръчана
Сега остава времето да покаже какво ще се случи. Всичко което ми написахте, е от огромно значение за мен. Добре се наревах пред вас Хубаво нещо било човек да споделя с непознати Всъщност си мисля, че всички ние си извлякохме поука от тази история. Мисля че темата не е приключила и има какво още да си кажем Благодаря на всички от сърце!

Последно редактирано от nadia_08 : 8th September 2014 на 10:11
Отговори с цитат
  #25  
Стар 17th January 2014, 00:57
nadia_08 nadia_08 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
Що ми се струва, че когато описва предишните си връзки все жените са пачи, пък той мъченик?!?!?!?!

Родителите ми са ме възпитали така, че да уважавам това, което съм имала/имам. Ако една връзка се е оказала неуспешна виновните са двама. Аз нямам много вяра на хора, които твърдят, че всичките им бивши връзки са прекратени, защото партньорът е бил кофти (независимо дали говорим за жени или мъже). Имал си връзка с даден човек по собствено желание и плюеш на собствената си сура, когато плюеш него/нея. (това беше лирично отклонение по повод на миналите връзки на гаджето ти). Мъжете разчитат на майчиния инстинкт на жените и им пробутват истории за велики мъки при предни връзки.

Защо ти изневерява? Защото е решил, че няма да го хванеш. Хванала си го, но го е направил пак, защото е решил, че нЕма начин да го хванеш втори път.... ще го направи и трети път и четвърти и т.н.
Напълно съм съгласна с теб. Ти се оказа права за това: Защо ти изневерява? Защото е решил, че няма да го хванеш. Хванала си го, но го е направил пак, защото е решил, че нЕма начин да го хванеш втори път
Отговори с цитат
  #26  
Стар 17th January 2014, 09:46
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Важното е ти да си в мир със себе си. А това, че той лепи определения на друтата жена е малко нелепо... е да де аз я лупнах ма то тва щот е "лека".... ма както и да е. Давайте напред и дай Боже да не му се обаждат повече от тея леките, че милия е с много слаб ангел...
Отговори с цитат
  #27  
Стар 17th January 2014, 10:20
nadia_08 nadia_08 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
Важното е ти да си в мир със себе си. А това, че той лепи определения на друтата жена е малко нелепо... е да де аз я лупнах ма то тва щот е "лека".... ма както и да е. Давайте напред и дай Боже да не му се обаждат повече от тея леките, че милия е с много слаб ангел...
И аз това му казах, lily.ana, ма се направи че не го чу
Отговори с цитат
  #28  
Стар 17th January 2014, 11:06
Аватара на Polinka1
Polinka1 Polinka1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 63
По подразбиране

Радвам се за Надето,че се е успокоило. Искам само да споделя за идеята за поставяне на ултиматум-Не е вариант!Недей поставя заплахи ,защото когато ги притиснеш мъжете те направо ти се противопоставят дори подсъзнателно ,ако щеш,да ти отвърнат и така би го тласнала да го направи пак,с цел да си извоюва своето.Ние сме женички,трябва да действаме с лека ръка,колкото и да е трудно,показвай,че си по-добра и на него в един момент ще му светне лампичката.Но, имай едно наум за него и за това,доколко можеш да си позволиш да понесеш!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 17th January 2014, 11:43
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Полинка, права си за ултиматума.
Може би не съм се изразила правилно.
Идеята ми беше, че щом не може да се примири с обстоятелствата /ако продължава да кръшка де/ не е добре за нея да страда, да се измъчва, а напротив, трябва да постави картите открити и да разбере ще получи ли от човека, това което иска. Ако усети, че няма как да стане, да вземе решение, но не може така да се измъчва и да преживява всичко това!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 17th January 2014, 12:21
nadia_08 nadia_08 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 19
По подразбиране

Ами, той не го приема вече като ултиматум, понеже разбра, че аз браня своите чувства, че имам право на щастие и е съгласен да го наблюдавам колкото си искам. Уверен е, че всичко ще бъде наред между нас. Преживяното беше ужасно и за него и все още е. Каза че след всичко това, няма и да си помисли да изневери.
Аз дълго време ще се измъчвам и ще остана непримирима. Ще имам винаги едно на ум и винаги ще подлагам на съмнение каквото и да каже.
Но знаете, че човек е устроен така, че да забравя. Ако не беше така, всички ние бихме полудели от какви ли не емоции. Всичко ще отшуми и ще остане в някое умишлено забравено място в съзнанията ни.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Защомиизневерява
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:06.