IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 17th January 2014, 13:11
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Пожелавам ти от сърце да се случи точно така, както си го написала
Отговори с цитат
  #32  
Стар 17th January 2014, 13:56
nadia_08 nadia_08 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 19
По подразбиране

titi1, благодаря ти, много си мила
Отговори с цитат
  #33  
Стар 17th January 2014, 15:35
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Много се радвам ако съм успял да помогна по някакъв начин с мненията си, също така се радвам когато и други хора пишат, защото винаги е хубаво да се чуят и различни гледни точки, което би помогнало на търсещият съвет по лесно да стигне до правилните заключения !

Сега искам да ви кажа, че има голяма разлика между причина и първопричина, защото в случая е важен фактора който подтиква човек да извърши дадено действие ! Няма как първопричината за една изневяра да е във това - защото мъжът си е помислил, че няма да го хванат. То това важи за всяка една изневяра, но това не е първопричината, която нас ни интересува. Първопричините/провокиращите фактори за една изневяра вие много добре ги знаете и аз ще изброя някои от тях:

- Когато мъжа и жената са далеч един от друг, примерно единият да е заминал на гурбет, командировки и т.н.

- Липсата на сексуално удовлетворение, като причините са различни:


Някой не е доволен от представянето на другия и тук жените са по засегнати от мъжете;
С времето секса може да стане скучен, еднообразен и тръпката и удоволствието вече да ги няма;
Разминаване в сексуалната активност което е нещо много често срещано, на единия да му се прави много по често секс от на другия;
Не мога да не спомена и фактора външен вид, защото колкото и да има чувства ако мъжа или жената са имали прилично тяло, но с времето доста да са се отпуснали, което няма как да не се отрази и на желанието и възбудата.


- Прелъстяването, нещо което повече важи за мъжете, защото ако някоя апетитна жена ги пожелае, тогава на мъжете наистина им е много много трудно да се възпротивят.

- Има мъжете които проста са си женкари и при тях това е като болест да бъдат със различни жени, да прелъстяват и да "завоюват нови територии" и някак не могат да бъдат сексуално удовлетворени ако правят секс само с една жена, дори и секса е да е много хубав.

- Друг фактор за изневярата е срив във отношенията, примерно след някакъв скандал в който единият е бил много наранен и много често в такива моменти той/тя търсят утеха в прегръдките на друг човек.

- Друга причина също може да е и някакъв физиологичен проблем, болест, неразположение заради които да не могат да правят секс и особено ако това в по дълъг период, а либидото не може ей така да се подтисне и не всички могат да изкарат дълго с мастурбация.


Има и още други фактори, но това са най често срещаните и ето това всъщност са първопричините за една изневяра, а това дали някой си е помислил, че няма да го хванат е допълваща причина и тя важи за всяка една изневяра.

Това, че сте провели този откровен разговор и си потърсила отговор от него, защото ти е изневерил е много разумно и е просто задължително да се направи. Сигурен съм, че след този разговор ти е доста по леко сега ясно е, че болката ще си я има, но е доста по добре.

Относно ултиматума ще опитам да се обоснова, защо той просто е неизбежен и който ултиматум не идва от nadia, а той сам си го поставя. Първо много е важно той да разбере не какво е извършил и, че са го хванали в изневяра, а какво е причинил на жената за която казва, че много я обича и държи на нея и тя е най хубавото нещо в живота му.

Ако един мъж осъзнае колко е наранил една жена с действията си, ако усети нейното страдание и болка и това нещо не му е дало сила и мотивация да спре да изневерява повече, то той не заслужава тази жена и тя трябва да преглътне болката, да го напусне и да гледа напред. Все пак не е само този мъж на света нали, а дори има и много по добри !

Сега ще ви кажа някои приоми, които са доказано ефективни в такива случаи на изневери или друга причина за срив в отношенията и ако те не могат да накарат мъжа да се промени и да не допуска повече тази грешка, то поне бързо ще разберете, дали да се борите за тази връзка или не.

Във такива случаи на разкрити изневери, ако искате да накарате един мъж да осъзнае какво всъщност е причинил и да оцени каква жена има до себе си е най добре ако имате възможност да отидете да живеете временно на друго място и да го оставите сам и не е нужно да му казвате, че го напускате за винаги, но е добре да му напомните, че това е много вероятно. Може да му кажете, че го оставяте за един период в които той да осъзнае грешката си и ако евентуално му дадете втори шанс, то той ще е последен и следващият път ще си съберете багажа за последно.

Всички от вас са чували това - "Един мъж може да оцени една жена, чак когато я изгуби" и за това ако го оставите сам за известен период в който той да разбере какво е изгубил и ако след това му дадете втори шанс, но той пак ви нарани по този начин, то тогава се настройте и не си губете времето с този човек и да се лишавате от щастието което всека една жена заслужава и което може да намерите при друг !

Друго което е добре да направите ако все пак не може да се изнесете да живеете отделно, това е да му показвате болката си, да вижда постоянно колко сте тъжна, сълзите ви, да не му говорите и тук дори е лесно, защото няма нужда от театър, тъй като вие ще се чувствате точно така и това не трябва да го скривате от него. Както казах ако един мъж осъзнае колко много е наранил жената на която казва, че я обича и общава, че повече няма да прави това и въпреки това той пак я нарани, което вече и изцяло съзнателно нараняване и по никакъв начин не може да се оправдае, тогава направо си събирайте багажа и го оставете сам.

Има една максима за която се сетих - "В живота е като в шаха. Загубиш ли Кралицата .... наслаждавай се на пионките."
Отговори с цитат
  #34  
Стар 18th January 2014, 12:56
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nadia_08 Виж мнението
... За мен жените винаги са били лесна мишена и сами ми са се предлагали. В конкретния случай еди коя си ми се обади наскоро /да му честити новата година/ и поиска да се срещнем когато имам възможност. Аз я потърсих, защото е лесно и неангажиращо. Не предполагах, че ще научиш. За мен тя е лека жена, с нея се държа императивно, /демек отвисоко и като с парцал/ Направи си извода каква жена ще се отзове на едно повикване.
Ако пак се обади? - питам го.
Никога това няма да се повтори - ми отговаря.
Ей, най-накрая ви изчетох! Преживявала съм подобни на Надя терзания преди години, нищо не открих, но се изтерзах добре и тогава осъзнах, че ... нема смисъл. Гледам си живота, да ми е весело и интересно, пък то лошото пак ме намира от време на време (колкото и да се крия). Пожелавам на Надя всичко да им е наред вече и да мисли само доброто и хубавото. Само това не мога да премълча ... страх ме е (или бягам ... не намирам точния израз) от мъже (също и жени), които се държат с някоя жена (еквивал. мъж) като с парцал ... ама каквато и да е тази жена (мъж) ... ами всички сме хора, не знам, не го разбирам аз това. То и жестокостта към животни ме плаши, ама това вече е друга тема.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 18th January 2014, 18:50
ivoslav ivoslav не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 13
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ina.ina Виж мнението
Ей, най-накрая ви изчетох! Преживявала съм подобни на Надя терзания преди години, нищо не открих, но се изтерзах добре и тогава осъзнах, че ... нема смисъл. Гледам си живота, да ми е весело и интересно, пък то лошото пак ме намира от време на време (колкото и да се крия). Пожелавам на Надя всичко да им е наред вече и да мисли само доброто и хубавото. Само това не мога да премълча ... страх ме е (или бягам ... не намирам точния израз) от мъже (също и жени), които се държат с някоя жена (еквивал. мъж) като с парцал ... ама каквато и да е тази жена (мъж) ... ами всички сме хора, не знам, не го разбирам аз това. То и жестокостта към животни ме плаши, ама това вече е друга тема.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 19th January 2014, 17:31
nadia_08 nadia_08 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 19
По подразбиране

ina.ina, как да ти е весело и интересно, ако ти се случват такива неща? Това няма как да се преглътне. Дано, както казваш всичко вече да е наред. Искам да вметна нещо към забележката ти. Знаеш, че мъжете харесват леките жени. Това за парцала е моя интерпретация. Не беше използван този израз, а само намек за това. Както в случая, бях и съм наранена и по всяка вероятност, партньорът ми е искал да ми каже нещо успокоително, нещо което искам да чуя. Аз не се хванах за конкретната дума, а търсех скрития смисъл от всичко, каквото чувам. Може би наистина е лека жена, няма си другарче и се възползва от услугите му, като стари дружки.
Сега се връщам отново към това, че мъжете харесват леките жени. Малко са тези, които ще устоят на такова предложение. Един бърз и неангажиращ секс, после "беше ми приятно, някой ден ще се чуем, чао". Така няма наранени. Но знаеш колко е специфично при нас и че аз винаги ще разбера. Ако нямаше хапчета, които да следя, аз никога нямаше да разбера и щях да бъда винаги най-щастливата и обичана, обградена с внимание и грижи.
Та това е моята преценка за ситуацията. Мисля че всеки си има своята тъмна и съкровена страна, която при никакви обстоятелства няма да покаже. Просто аз навлязох в прекалено личното пространство на моя партньор и настоях да знам истината.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 20th January 2014, 09:33
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nadia_08 Виж мнението
Та това е моята преценка за ситуацията. Мисля че всеки си има своята тъмна и съкровена страна, която при никакви обстоятелства няма да покаже. Просто аз навлязох в прекалено личното пространство на моя партньор и настоях да знам истината.
Съгласна!
Отговори с цитат
  #38  
Стар 20th January 2014, 12:06
Аватара на Polinka1
Polinka1 Polinka1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 63
По подразбиране

Имай едно наум,когато мъжете обясняват за някоя,тя каква курва била,много ги дразнела и много била зле и т.н.Така се изказват или когато "гроздето е кисело" или в твоя случай(може и да не съм права),когато искат да те успокоят.Надявам се да греша .
Отговори с цитат
  #39  
Стар 20th January 2014, 13:05
nadia_08 nadia_08 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Polinka1 Виж мнението
Имай едно наум,когато мъжете обясняват за някоя,тя каква курва била,много ги дразнела и много била зле и т.н.Така се изказват или когато "гроздето е кисело" или в твоя случай(може и да не съм права),когато искат да те успокоят.Надявам се да греша .
И аз точно това имах предвид. В случая гроздето не е кисело, щото само пада в устата на кума лиса Просто човекът искаше да ме успокои.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 20th January 2014, 13:08
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nadia_08 Виж мнението
Ако нямаше хапчета, които да следя, аз никога нямаше да разбера и щях да бъда винаги най-щастливата и обичана, обградена с внимание и грижи.
Ако мъжа ми ме обгрижва и се чувствам точно както го пишеш- най-щастлива, обичана и обградена с внимание и грижи, никога не бих започнала да ровя за неприятни скрити тайни. В крайна сметка нищо страшно не е станало, пострадало ти е егото, а не любовта.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Защомиизневерява
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:19.