IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 1st January 2011, 01:23
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nike_13
Относно Fe - или ти липсва=> анемия, или се предозираш => отравяне (повръщане, виене на свят и др. подобни) но се случва рядко.
То има значение за пълноценното разнасяне на кислорода до всяка клетка и като липсва => кислороден глад, косопада също мн се влияе от него.
Язък , че си позволих да споделя непрофесионално мнение Но пък лекар ми даде тая насока на мислене , та затова .
И за стреса се извинявам - тои е постоянно и навсякъде около нас и смятам , че е " досадно " да се споменава винаги , когато не е ясна причината за влошаване на здравето .
При мен Новата Година идва след няколко часа и отивам да празнувам - пожелавам Ви много щастие и не се връзваите на стреса :beavis_and_butthead:
Отговори с цитат
  #22  
Стар 1st January 2011, 15:31
kiara_80 kiara_80 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 9
По подразбиране

Здравейте!
Аз също съм с висок холестерол, последно общ 6.30, LDL 3.90, HDL 2.09, триглицериди 0.58. През декември миналата година общия беше 5.65 HDL 2.07. Проблемът дойде като реших да го подобря до нормални стойности, хапвах по 50гр сурови орехи на ден, суров сусам с мед, риба, много плодове и зеленчуци и никакво сладко, свинско, яйца, вместо сирене, извара и след около месец, месец и половина 6.65 . Спрях орехите и сусама и падна на 6.30. От тогава не помръдва и това е, успокоявам се с това, че HDL е в добри стойности, което според мен се дължи на това че ям много плодове, зеленчуци и подправям със зехтин.
Stankova, когато ядях млечни неограничено общия ми холестерол беше по-нисък, отколкото сега като се ограничавам. Незнам, според мен нещо го провокира да започне да расте, като стрес, застоял начин на живот, а може и антибиотиците да са оказали влияние. Те влияят на черният дроб, а там се синтезира и преработва холестерола. Изчакай месец два и го изследвай отново.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 1st January 2011, 15:59
Stankova Stankova не е на линия
Member
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 48
По подразбиране

Киара,някъде бях чела,че като се започне с чистенето на холестерола,може в даден момент да стане повече,но после спада.Затова трябва да мине доста време,поне 3 месеца,след последното изследване.Права си за застоялия начин на живот,вреди много,хубаво е да се разхождаме всеки ден,ако няма спорт.Една позната на майка ми беше на ябълки само цял месец и не го беше свалила.Но няма да се отчайваме.Не трябва и да се предаваме.Мен ме безспокои единствено,ако е наследствен,дали това значи,че каквото и да правя,няма отърване?Откакто спазвам диета за понижаване на холестерола,отслабнах с един килограм,сега съм 49кг.Ако продължавам да отслабвам обаче ще изчезна.Притеснявам се да не намаля много калция,тъй като не ям сирене,не пия почти мляко.А както зная,това също е много опасно.Да не стане-лекувам едно,а разболявам друго. Защото влезе ли се веднъж в "порочния кръг",няма излизане.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 1st January 2011, 16:01
kiara_80 kiara_80 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 9
По подразбиране

diadora, благодаря ти за тая насока на мислене. Желязото ми е 3.01 при референтни стойности 6-28(за горната граница не съм много сигурна), така че вероятно това също е оказало влияние.
От друга страна е възможно недостигът на желязо, да доведе до повишена чувствителност към стрес и да провокира хормоните, които Nike_13 е описала и оттам холестерола да се повиши.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 1st January 2011, 16:04
Stankova Stankova не е на линия
Member
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 48
По подразбиране

храни, богати на желязо

Човек има нужда от 18мг желязо дневно. Те могат да се набавят, комбинирайки различни храни през целия ден. За по-добро усвояване на желязото, е добре да се приемат храни, богати на витамин С.

Какво пречи на усвояването на желязото:
Чаят и кафето. Те трябва да се приемат 30 минути преди хранене или два часа след хранене.
Хранителните добавки, съдържащи калций. Препоръчва се да се приемат вечер.
Медикаментите, които намаляват киселинността на стомашния сок. Да се предпочитат, съдържащите магнезий или алуминиев хидрооксид.

храна съдържание на желязо
бели миди (100гр) 28мг
свински дроб (100гр) 18мг
агнешки бъбреци (100гр) 12мг
пилешки дробчета (100гр) 8мг
телешки дроб (100гр)
телешки бъбреци (100гр)
леща (250мл)
стриди (100гр)
черни миди (100гр) 7мг
черна меласа (30мл) 7мг
конско (100гр) 5мг
фасул (250мл) 4,2мг
елда (175мл) 4мг
спанак (125гр) 3мг
телешко (100гр)
свинско (100гр)
агнешко (100гр)
пуешко (100гр) 2,8мг
пресни картофи (1 картоф) 2,8
соева напитка (250мл)
сирене тофу (100гр) 1,5мг
пълнозърнест ориз (1 купичка)
пълнозърнест хляб (2 филийки) 1,4мг
зелени зеленчуци (половин купичка)
доматен сок (125мл) 1,4мг
пилешко (100гр)
риба (100гр)
яйца (2бр) 1,3мг
бадеми, шам фъстък, слънчоглед, тиквени семки (30гр) 0,7мг
плодове (1 плод или половин купичка) 0,4мг
Отговори с цитат
  #26  
Стар 1st January 2011, 16:10
Stankova Stankova не е на линия
Member
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 48
По подразбиране

Ето,дават мидите,но те покачват холестерола.Както и карантийте.Рибата,соята,ка тофите и някои др обаче стават както за холестерола,така и за Fe.Едностранчивото хранене не полезно,защото нарушава баланса и равнонесието на организма.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 1st January 2011, 16:13
kiara_80 kiara_80 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 9
По подразбиране

Stankova, хапвай обезмаслена извара (много е вкусна със зехтин, лимон червен пипер и риган на вкус), аз си вземам прясно и кисело мляко с 0.1% масленост, недей да се ограничаваш чак толкова, изключи само рисковите групи и хапвай повече плодове и зеленчуци. Можеш да опиташ с ябълков пектин, казват че е е много ефикасен и сваля бързо холестерола, аз си бях взела пективит C (пектин но на таблетки) на д-р Тошков, но на мен ми влияе много зле на стомаха и го спрях. Бях чела, че някой го е свалил за месец и то без ограничения.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 1st January 2011, 16:21
kiara_80 kiara_80 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 9
По подразбиране

Много ти благодаря за тази информация!
А иначе и аз съм наследствено предразположена, майка ми е с холестерол 9, а баща ми 7. Майка ми пиеше статини, когато холестерола и беше около 6-7 и тогава за малко падна,но общо взето незначително и след това скочи на 9.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 1st January 2011, 16:25
kiara_80 kiara_80 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 9
По подразбиране

След това прочетох на доста места за хора, които са пили статини, свалят го за кратко и след това се повишава още повече.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Повишенхолестеролпринормалнотегло
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:23.