IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2641  
Стар 16th March 2011, 16:00
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diadora
- бял ( само от ориз , бистър е като вода ) него съм го ползвала , като правя суши се слага в сварения ориз . Не знам има ли ползи или вреди от него .
Мерси за отговора. Има ли по-различен вкус? Казват, че имал по-ниска киселинност. Иначе е скъпичък, да. Тук го гледам 250-300 мл между 3,5 - 4 евро.
Аз по темата за чайовете съм много боса. Зеления не го пия, че после не мога да се укротя. Предпочитам плодовите.
Някой има ли опит с нахут? Снощи ми дадоха и се чудя какво да го правя ...
rocksteady, тук ли си? Да не забягаш някъде за житния режим. А на мен ми изникна едно пътуване точно по време на захранването и пак трябва да го мисля на място и да импровизирам
Ice Cream, къде си се покрила и ти?

За вчера менюто:
закуска - ягоди (тъкмо са наизлезли и много ми се доядоха, естествено веднага съжалих)
обяд - ориз; морковена салата
следобедна закуска - ябълка с мед
вечеря - зелева салата плюс един картоф
Отговори с цитат
  #2642  
Стар 16th March 2011, 16:19
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Менюто ми за вчера, вторник:
Сутрешните води.
7:30 - закуска: 1/4 cup овесени трици, 1/4 cup сушени боровинки, 11 бадема (във вода, триците киснати от предната вечер).
11:00 - 2 портокала.
13:00 - обяд: порция от яхнията от тиквички.
18:00 - вечеря: малко бобена салата, малко задушени на пара броколи и карфиол, около 20 маслини каламата.

Наблюдавам следното - цитрусите много не ми понасят. Ще изям каквото ми е останало и минавам на други плодове.
От броколите и карфиола така ми се поду корема, че не е истина.
Отговори с цитат
  #2643  
Стар 16th March 2011, 21:54
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

Днес доста хапнах...
з - овесени ядки със стафиди и слънч. семе
обяд - 2 филийки Вита с извара, шунка и кисела краставичка
вечеря - леща, зелена салата с пресен лук
Тъй де, за мен е доста
Отговори с цитат
  #2644  
Стар 16th March 2011, 23:42
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

lovebird, не е много като количество, добре ти е хапването. Може би ти се струва много, ако ти е станало тежко след ядене.

Цитирай:
Първоначално написано от lovebird
..обяд - 2 филийки Вита с извара, шунка и кисела краставичка...
Защо не опиташ или с извара, или с шунка, не и двете едновременно. Може да се почувстваш по-леко на стомаха. Гледай да не смесваш два вида протеин.
Отговори с цитат
  #2645  
Стар 17th March 2011, 00:05
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
...Снощи забравих да ви питам какво мислите за варените/печени царевици? Аз обичам, но не ям.....

mammaMia!, много си права - мазнините са много важни за женските хормони. Хапвай по-често авокадо и ядки (, които ти понасят) - със сигурност орехите са много полезни. В дните с мазнини - поливай зехтин Този пост и много малко риба позволява
aniK, относно царевицата - и аз съм така, обичам я, но не ям. Но пък ти ако веднъж на 2 седмици си вземеш едва ли ще ти стане нещо

Към орехи имам лека алергия - леко се изривам и поради това избягвам да ям орехи. Но бадеми и макадамия ядки са ми добре.
Този пост верно само 2 дена позволява риба - на 25 март и на 17 април. Със сигурност ще се облажа с рибка тогава
Сега месото не ми липсва (дори като горвя за мъжа ми месо ми мирише гадно, дори и пилешкото). По-скоро ми се дояжда сиренце и да си намажа на филия крема сирене
Отговори с цитат
  #2646  
Стар 17th March 2011, 00:12
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Shandi
....Някой има ли опит с нахут? Снощи ми дадоха и се чудя каквo да го правя ......
Shandi, аз опит с нахут нямам, но ето каква рецепта намерих:

Нахут със зеленчуци
•2 ч.ч. нахут
•2 бр. моркови
•1 глава червен лук
•1 бр. червена чушка

За заливката:
•зехтин
•лимонов сок
•сол, черен пипер, кимион

Нахута се накисва от вечерта. На другият ден се изхвърля водата. Слага се нова вода и се вари с 1/2 ч.л. сол за 8-10 минути, слага се капак и намаляваш котлона. Вари се до пълното му сваряване. Прецежда се и се прибавят настърганите моркови, лука и чушката, нарязани на кубчета. Разбърква се и се залива с разбитият предварително сос от зехтин, лимонов сок, сол, черен пипер и кимион.
Отговори с цитат
  #2647  
Стар 17th March 2011, 03:06
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Менюто ми за сряда:
Сутрешните течности.
Закуска: 1/4 cup овесени ядки, 1/4 cup сушени боровинки, 10 бадема.
Обяд: салата (по малко от: маруля, маслини, моркови, боб, краставици, грах, пиперки, настъргани бадеми) с балсамик.
Вечеря: 2 парчета сУши, 30 мин по-късно - няколко baby морковчета.
Отговори с цитат
  #2648  
Стар 17th March 2011, 07:00
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Аз днес спирам всякакви млечни и животински продукти и на 20ти с Шанди започваме житния. :P Честно казано не знам акво да ям... За училище съм си приготвила една кутийка с овесени ядки. На обяд мисля да хапна елда с нещо. За следобедна закуска плодчета и на вечеря зелева салата с орехи, да кажем. Много сложни тези вегански менюта...
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #2649  
Стар 17th March 2011, 13:36
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mammaMia!
Към орехи имам лека алергия - леко се изривам и поради това избягвам да ям орехи. Но бадеми и макадамия ядки са ми добре.
Ооо аз обожавам бадеми. Също не съм голям фен на орехите, а и на едни други ядки - бразилски орех май му се вика..много често ги слагат в миксове.
mammaMia!, мерси за рецептата. И аз нещо такова мислих да направя. Накрая се реших, че ще напълня няколко чушки със сместа (нахут и зеленчуци) и ще ги опека. От снощи съм накиснала нахута и тая вечер ще бъде употребен.
А на мен ми се прияжда извара
lovebird, сега и на мен ми харесва менюто ти. И съм на мнението за mammaMia! за месото и изварата.
rocksteady, как не знаеш какво да ядеш..зеленчуци, плодове, ядки, зърнени Ти по Лидия Ковачева се захранваше нали?

За вчера менюто:
закуска - 2 филии хляб с мед
обяд - кисело зеле;
следобедна закуска - грейпфрут
вечеря - сурови червени чушки с тофу и горчица
Отговори с цитат
  #2650  
Стар 17th March 2011, 15:36
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

И аз да се разпиша с вчерашното:
Преди обяд: води, чайове и между тях 1/2 банан, поръсен с трици,сусам и ленено семе :P
Обяд: 2 филийки хляб от моя (започнал е да мухлясва и се налага да го доям бързо) + 150гр гулия + 3 кисели красатвички
чай, вода
Следобяд (17ч.): 1 помело Първо изядох 1/2, но като го обелих, то стана по-малко от портокал и реших да изям и другата половина. Къде ще го пазя Сетих се аз за Shandi с нейните четвъртинки :P
Вечеря: салата (зеле, зелена, краставица, магданоз) и пилешко филе на скара

Shandi, а ти изобщо ядеш ли млечни, та изварата ти липсва? В еврейската кухня много готвят с нахут.
Момичета, как изкарвате на 3 яденета - аз без тоя плод в 16-17ч. не мога да изкарам до вечеря а и много течности пия - чай, вода
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:44.