IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th January 2010, 07:31
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране Дневник на здравословно хранещите се 6

НОВА ГОДИНА, НОВ КЪСМЕТ И ОЩЕ ПО-ГОЛЯМ НАПРЕДЪК В ЗДРАВОСЛОВНОТО ХРАНЕНЕ!!!Стартираме новата тема без сърцераздирателни обещания, хладнокръвно и разумно, придържайки се стриктно към това, което всеки от нас си е обещал в посока на здравословното хранене/отслабване! Всякакви издънки, психически дупки и резки промени в теглото, независимо от посоката, ще бъдат наказвани с черпене на цялата ни форумска група :P

ЖЕЛАТЕЛНО е всекидневното отчитане в Спортната тема

************************************************** ***********

15 съвета за здравословно хранене
автор: Галина Толкингтън


1. Хранете се поне 3 пъти на ден. Ако може приемайте храна поне на всеки 3-4 часа.

2. Винаги закусвайте. Не е нужно закуската да бъде огромна. Едно варено яйце, резен хляб от покълнали зърна и малко сирене ще дадат достатъчен старт на деня.

3. Приемайте източници на белтъчини със всяко хранене.

4. Приемайте зеленчуци на всяко основно хранене. Към закуската може да прибавите парче плод.

5. Дръжте полезни малки закуски на работното си място или у дома. Така винаги ще имате с какво да захраните тялото си, дори когато сте заети и нямате време да излезете или да приготвите храна.

6. Научете се да планирате. Приготвяйте храна от къщи когато ви се налага да бъдете на място, където не може да си я осигурите. Така винаги ще се храните с качествена храна и няма да посегнете към лесно достъпните сладки и солени закуски.


7. Почистете дома си: изхвърлете или подарете всичко, което ви изкушава и пречи да създадете добри хранителни навици. Махнете сладоледа и пригответе замръзнало кисело мляко с плодове. Подарете печените ядки и купете сурови. Махнете захарницата от масата и сложете мед на нейно място. С времето домът ви ще подслонява все по-малко вредни храни.

8. Ограничете обработените храни, богати на рафинирани въглехидрати, транс-мазнини, овкусители и консерванти.

9. Ограничете кафето. Вместо него приготвяйте зелен чай или освежаваща вода с лимон.

10. Осигурете достатъчно количество есенциални мазнини в диетата си от риба, зехтин, ленено семе, студено пресовани растителни масла. Не избягвайте животинските мазнини, съдържащи се в месото и млечните продукти. Консумирайте натурална заквасена сметана и масло.

11. Пийте поне 10-12 чаши вода на ден. Ако спортувате, може да прибавите още течности.

12. Консумирайте храните в близко до натуралното им състояние. Избирайте пълномаслени натурални млечни продукти, прясно месо и риба, само цели и/или покълнали зърна и семена. Обработвайте минимално храните, които позволяват това.

13. Експериментирайте с храните и комбинациите между тях. Опитайте нови неща, като пиле с фъстъчено масло, ягоди с кисело мляко, дюнер със зелеви листа, мусака от тиквички и т.н. Здравословната храна не е непременно скучна.

14. Научете се да се забавлявате и да се храните здравословно. Не е нужно да страдате, защото сте в ресторант или на почивка. Поръчайте салатата със зехтин, вместо олио, рибата на скара вместо пържена и т.н. Впечатлете приятелите си с грижата за здравето си във всяка ситуация.

15. Надвийте изкушенията. Ако все пак се изкушите и посегнете към храна, която не е толкова полезна за вас, не забравяйте че постоянните всекидневни и здравословни навици, а не постоянните лишения, са пътят към здраво и щастливо тяло. Ако много ви липсва определена храна, хапнете малко и се насладете на вкуса без да прекалявате.


************************************************** ***********


ПОЛЕЗНО:
Калкулатор на калории
Таблица с калории в някои основни храни


Старите ни теми:
Денвник на отслабващите 1
Дневник на отслабващите 2
Дневник на отслабващите 3
Дневник на отслабващите 4
Дневник на здравословно отслабващите 5

Някои полезни сайтове:
BB Team
Спайдърспорт
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th January 2010, 19:44
Аватара на Abbi
Abbi Abbi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 159
По подразбиране

Честита ни нова темичка!
Започваме Новата година с нова тема!
Да си пожелаем да сме по-позитивни,по-усмихнати.
Да сме по-здравословно хранещи се ,а не само диетуващи и резултатите няма да закъснеят

А сега да се отчета
овесени ядки,ленено семе,извара
заместих обяда с тиква с орехи и канела
мандарина
шопска салата с една топка моцарела останаха ми още две и малко печено заешко

2,5л вода
1,5л чайчета

Anik да ти е жив и здрав именника!Весел празник!
swe3ty как мина контролната?
moly къде се губиш?
__________________
Ако не знаеш къде да идеш,ела на себе си!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th January 2010, 20:18
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

печено заешко? Повдига ми се от заешко, а откакто имам зайчето ми Зузи за мен е противозаконно ....


Не беше днес пречистващия ми ден Бях на имен ден, няма как.. Така, че изкарах деня така:

кафе, портокал
(сем. обяд за именника) - към 150 гр сухо свинско печено, няколко хапки от пилешко бутче, зелена салата+броколи и репички
100 гр пуешко филе, 200гр кисело мляко
по-късно - портокал

Утре аз имам имен ден и мисля да черпя само с бонбонки и кафенце хората, които се сетят за мен .. т.е никакво готвене и съответно ядене извън плануваното.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th January 2010, 20:30
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

А, да сме живи и здрави

Abbi, минааааа!!! Това е най-важното Толкова съм щастлива, не е реално. Падна ми голям камък от сърцето. Толкова много учене..такава липса на концентрация и ТОТАЛНА апатия..УЖАС. Дано поне да имам хубави оценки (ще са 2, класно по история е.)

Днес денят ми мина страхотно. Храната не беше добре разпределена (даже никак ), но беше сравнително добра. Утре ще е в по-малки количества и по-начесто..определено като ям така (като днес) НЕ се чувствам комфортно и да не говорим, че от вчера цял ден съм подута. Дори и вода не ми се пие, ужас.

06:00: фини овесени ядки, накиснати в топла вода (4с.л.) с мноого сушени плодове (стафиди,кайсии,череши,дори и 1 смокиния), мед, разбъркани в соево кисело мляко (250гр)- надцених се жестоко
06:30: 10гр черен шоколад 70%- това ме доразби..
13:00: няколко хапки бяло месо от бутче, малко задушени зеленчуци, зеленчуково-пилешка крем супа (морков,целина,лук,лимон,пи .гърди)
20:30: задушени зеленчуци (броколи,2 домата, праз) с извара~100гр

Течности: вода..~1.5л (ужас!), мляко (соево) с нес.

Реших вече да не консумирам краве мляко.. Ще го замествам понякога със соево, или ще си правя сама бадемово..

__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 6th January 2010, 20:35
Аватара на Disaster
Disaster Disaster не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 186
По подразбиране

Честита нова темичка на всички.Може и аз да се включвам от време на време.Не съм прекратила усилията,въпреки че съм несериозна Нова година - нов късмет,може пък да се справя.
Зайчетата ги обичам само печени на фурна,иначе са противни животинчета.Ако има и зеленчуци покрай зайчето става невероятно.Браво,Abbi,за вкусната вечеря
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th January 2010, 09:18
Аватара на Abbi
Abbi Abbi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 159
По подразбиране

Jaynee честит имен ден!Пожелавам ти повече усмивки и все по-хубави менюта!
swe3tynka поздравления за успешно свършената работа по контролното
Disaster имаше и зеленчуци в тавата,но аз предпочетох такива в суров вид.Наистина беше вкусно,но май и днес вечерята ще е същата.Заешкото е едно от най-препоръчваните за диети меса
А ти се включвай по-често

За днес съм запланувала
ябълка,киви,ленено семе,малко орехи
портокал
броколи,яйце,извара на тиган без мазнина+салата от моркови
мандаринка
салата зеле с цвекло и парче печено заешко

водота ще я докарам сигурно до 3л.

Мисля ,че няма да има промяна.Винаги се придържам стриктно към заплануваното.Много рядко си позволявам отклонения.

Хубав и позитивен ден на всички!
__________________
Ако не знаеш къде да идеш,ела на себе си!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 7th January 2010, 11:01
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Много хубаво меню, Abbi

Ето и моето за днес:

06:30: топла вода с мед, круша
08:00: 2 ръж. филийки на скаричка с филе, кашкавал и домат
10:30: 2 мандаринки, сушени плодове (череши,кайсии,стафиди~50гр), няколко орехови ядки (не цели орехи)
12:00: зеленчуково пилешка крем супа
16:30: 30гр суров бадем
21:00: задушени зеленчуци (броколи,карфиол,домат,праз )

Аз продължавам с въглехидратите в първата половина на деня, но просто усещам, че имам нужда. Апетитът ми за сладко е изумителен. Може пък МЦ-то да е решило да ме зарадва, или просто мозъкът ми има нужда от захар? Както и да е, ще се поглезя тук още няколко дни и се надявам 'треската' да мине. Поне не поглеждам към кроасаните, вафлите и бисквитите, които имаме вкъщи Може да забелязвате как храната ми в продължението на деня намалява, но вечерта м/у 7 и 9 ще правя тренировка (фитнес) и съзнателно ограничавам всичко около нея (протеин гледам изобщо да няма). Имам да изхвърлям вода, така че без повечко кардио не виждам как ще стане. След тренирвоката зеленчуци би трябвало да е добър вариант..нали?
Може пък зърнените да ме подуват..знам ли. Ще видя довечера и утре след тренировката как ще съм. Може утре да махна ядките и зърнените, за да видя как ще ми подейства.. Какво мислите?
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th January 2010, 11:12
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Здрвейте, мацки! Аз оцелях след вчерашната фиеста - вечерта бях направо труп, но днес съм си пушка

Jaynee, ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН! ПОЖЕЛАВАМ ТИ УСПЕХИ ВЪВ ВСЯКО НАЧИНАНИЕ!!!

Abbi, много ми харесва последното меню Аз май всеки ден ям така - на обяд нещо яйчено със салата, на вечеря - месо със салата И за довечера имам цвекло и зеле
Обичам заешко - сухо, диетично... Лошото, че зайците са много капризни за гледане (много боледуват и умират), а и голямо чистене изискват. Баща ми наскоро пак завъди заради мен, но при поредното им измиране му казах да не се занимава повече. Все още имам един цял във фризера Jaynee, спирам по темата :P
swe3tynka, наистина си се надценила с вчерашната закуската. Поздравелния за изпита!!! Какво се случва в любовта?! У вас по принцип така ли се готви или твоите храни си ги приготвяш ти - харесват ми честото присъствие на риба, задушени зеленчуци (особено праз, който не е много популярен)... Аз съм ЗА да махнеш зърнените и суровите ядки за известно време - те са много трудносмилаеми.
Disaster, включвай се по-често!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th January 2010, 11:30
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

АниК, хихи аз не се впечатлявам особено по темата, дядо ми си отглеждаше преди зайци за ядене .. То си е някакво такова вътрешно убеждение, обичам животинки какво да се прави .. все едно да изям котката си.

И все пак .. и пиленцата са малки, сладки и пухкави ама вкъщи все пилешко има

Аз досега съм на кафе и чаша много рядък айрян. След малко ще хапна портокал с много чай. Днес като цяло ще е почти без храна - само плодове, разтоварващо, най-после мога да го направя.

Утре съм на изпит, стискайте палци
Отговори с цитат
  #10  
Стар 7th January 2010, 12:04
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Еййй, ама каква съм !! Не съм ви почерпила за ИД-то днес !




Да, и .. добавям към плодчетата едно малиново шейкче (замразени малини, кисело мляко, подсладител някакъв, една ванилийка и бум в шейкъра)
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:41.