IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 4th August 2008, 10:05
Аватара на Mycka
Mycka Mycka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Блондландия
Мнения: 2 353
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от InLoveAndLonely
Аз пък Аолин И то на прах, даже не го и разтварям, така е по-вкусен
въх бе девойко...това е силно лекарство!
пробвай на нещо по-леко,че да не дойде момента и да не ти действа и аулина

аз пия квот набарам
слава Богу не ми се налага често,но когато имах някакъв проблем с яйчиниците (изследванията ми показват че нищо ми няма,а аз усещам,че не е така) и направо се е стигало до повръщане от болка и само аулин ме спасяваше!
__________________
"I'm not here for entertainment!You don't really wanna mess with me tonight ..."
Отговори с цитат
  #22  
Стар 4th August 2008, 10:31
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране Re: Менструални болки и как да се избавим от тях?

Цитирай:
Първоначално написано от sweety_L
Цитирай:
Първоначално написано от dani_mecheva
Всеки път,когато съм неразположена адски ме боли кръста,чак ми се гади от болка.Пих NUROFEN,но вече престана да действа,а в момента съм на Aulin.Бихте ли ми дали съвет за нещо болкоуспокояващо,но да не е хапче,защото все пак не са бонбони.Благодаря предварително!
dani, раждала ли си? Ако не си, действай по въпроса!
Аз така се спасих от болките! Преди да родя беше нещо страшно. Няма да описвам картинката, че ще изгоним и малкото мъже, които имаме тук.

Това, за раждането е истина, но сигурно има и изключения, а за тях са се погрижили с точни отговори преди мен!
Ми майка ми е от изключенията - две деца е родила и нищо.
Свят ми се завива като си помисля, че и мен най-вероятно ме чака същата съдба. Засега вървя по нейните стъпки..
Отговори с цитат
  #23  
Стар 4th August 2008, 23:41
mari_and mari_and не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 288
По подразбиране

Здравейте! Леле като си помисля, че цикълът ми наближава и изпитвам ужас...болките са неописуеми...гинеколог ми препоръча противозачатъчни, до утре трябва да реша дали изобщо ще ги взимам, ама като ви изчетох, май ще се откажа...Аз пия кафетин - помага, но ако уловиш болката съвсем в началото...а за свещичките профенид се консултирах пак с гинеколог - каза ми, че може и да помогнат, но трябва да се поставят няколко дни преди цикъла - през 12 часа...неприятно е, но все пак е някакъв вариант...И последното, което ми препоръча чичо доктор, беше - бебче...аз май ще избера този вариант...
Пожелавам успех на всички - нека всеки намери своето решение със справянето с тези ужасни болки...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 5th August 2008, 06:43
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Защо си се отказала от противозачатъчните като вариант?
Тук всички ги похвалихме, що се отнася до облекчавне на болките и то значително.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 12th April 2010, 22:55
Juventinka Juventinka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Pleven
Мнения: 1
По подразбиране

значи и аз да питам за съвет! Имам ужасни болки по време на цикъл Пила съм по 2 аулина`8 нош па кво ли не и не деиства! Отивам аз при личната за направление за генеколог казвам и за кфо става на въпрос и тя ми предписа Мовалис Помага ли и кога се ползва HELP
Отговори с цитат
  #26  
Стар 13th April 2010, 10:55
livorno livorno не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Варна
Мнения: 13
По подразбиране Менструални болки и как да се избавим от тях

Мовалис е нестероидно противовъзпалително средство което се използва основно за лечение на ревматоиден артрит,болки при остеоартрити,болест на Бехтерев и др. Използва се и като средство за намаляване на болките при менструация, като мненията са доста противоречиви.Страничните ефекти са най-вече стомашно-чревни и кожни(обриви по кожата,сърбежи и др.)
Спазмите се предизвикват от контракции на матката и се свързват с високи стойности на хормоноподобни вещества, наречени простагландини. Състоянието се влошава при нездравословно хранене и заседнал начин на живот. За облекчаване на болките трябва да се използуват продукти богати на есенциални мастни киселини,калций,магнезий,ц нк и витамините В,С и Е.
Оставям ви лично съобщение.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 15th April 2010, 20:06
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране Re: Менструални болки и как да се избавим от тях

Цитирай:
Първоначално написано от livorno
Мовалис е нестероидно противовъзпалително средство което се използва основно за лечение на ревматоиден артрит,болки при остеоартрити,болест на Бехтерев и др. Използва се и като средство за намаляване на болките при менструация, като мненията са доста противоречиви.Страничните ефекти са най-вече стомашно-чревни и кожни(обриви по кожата,сърбежи и др.)
Спазмите се предизвикват от контракции на матката и се свързват с високи стойности на хормоноподобни вещества, наречени простагландини. Състоянието се влошава при нездравословно хранене и заседнал начин на живот. За облекчаване на болките трябва да се използуват продукти богати на есенциални мастни киселини,калций,магнезий,ц нк и витамините В,С и Е.
Оставям ви лично съобщение.
Оооо няма спасение от болките каквото и да правим Цял живот съм имала болки и всеки месец карам с болкоуспокояващи.За себе си съм установила че ако взема болкоуспокояващо веднага след като усетя че ще ми дойде тогава болката отшумява по лесно, а ако чакам болките да се усилят и едва тогава да взема хапче то тогава ми трябват пове4е хап4ета и ми минава много по бавно.
Колкото за на4ина на живот определено не е до него тъй като доста години спортувах активно и определено не водя заседнал начин на живот, вегитарианка съм и се храня здравословно!По скоро ми се струва 4е е наследствено тъй като всички жени в семейството ми сме с болки по време на менструация.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 15th April 2010, 20:34
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Мен ме боли рядко, обикновено след закъснение или пропуск в цикъла. Пия нурофен, защото само това ми помага , а и съм алергична към някои лекарства и гледам да не опитвам нови неща. Ако нямам нурофен половин пакетче аулин..

Обаче това , което казва susan е така - ако се вземе нещо още преди да е започнала гадната болка, тогава минава лесно.

При мен обикновено болката е само първите 2 дни и минавам с 1 хапче на ден. Но имам приятелки, които не могат така и го карат на аулин цял ден .. ужасно е.

Пробвала съм някакви бабешки начини за премахване на тая болка, но не ми действат. Изобщо. Няма друго спасение освен болкоуспокояващите за съжаление ..
Отговори с цитат
  #29  
Стар 17th April 2010, 16:35
Аватара на nada
nada nada не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Varna
Мнения: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Juventinka
значи и аз да питам за съвет! Имам ужасни болки по време на цикъл Пила съм по 2 аулина`8 нош па кво ли не и не деиства! Отивам аз при личната за направление за генеколог казвам и за кфо става на въпрос и тя ми предписа Мовалис Помага ли и кога се ползва HELP
Не съм пила Мовалис,но като видях противопоказанията му, ми се струва ,че няма да посегна към него ,ако ми го изпишат.Аз имам такъв проблем и се спасявам с една добавка,която има растителен естроген - това ми липсва и от това ми са болките.Лекарят трабва да ти постави диагноза -каква е причината за болките и тогава да пиеш това,което ти липсва.Обезболяващите не са решение!!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 17th May 2010, 06:11
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

билките помагат и лекуватщом има болки-има проблем
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Менструалниболкикакдасеизбавимоттях
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:52.