IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 5th March 2009, 19:14
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Правила съм консултация - трябвало да съм приключила с бременностите , защото опънатата вече кожа ще се нацепи , ако съм бременна.Логично е
Отговори с цитат
  #62  
Стар 7th March 2009, 08:16
augusta_trayana augusta_trayana не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Велико Търново
Мнения: 5
По подразбиране

Здравейте!Аз също имам нужда от апдомино пластика,но все още не съм решила за втора бременност.И аз мисля че е няй-хубаво да се направи след приключване на бременностите,защото аз например от 67 кг (по време на първата)станах 107 кг и можете да си представите какво се случи на тялото ми Е,каузата си заслужава ама самочувствието е някакси сринато.Свалих доста от тогава(в момента съм 75 кг)но тая кожа не се прибира,а и стриите са направо ужасни...
Та,може би е рано ,но ще се радвам да науча за цените при най-добрите доктори естествено Благодаря
Отговори с цитат
  #63  
Стар 12th March 2009, 08:28
eclipse eclipse не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 33
Изпратете съобщение чрез MSN до eclipse
По подразбиране

Категорично не бих се подложила на подобна операция преди приключване с ражданията
augusta_trayana, диапазонът при утвърдените имена е 3500-5000лв. В местна болница(отделение по изгаряния и пластична хирургия) е наполовина примерно, но аз не посмях да рискувам, въпреки добрите отзиви за хирурга, и се оперирах в друг град (Варна).
Отговори с цитат
  #64  
Стар 22nd March 2009, 16:44
eli4ka eli4ka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 56
По подразбиране

Здравейте, в момента проучвам въпроса с абдоминопластиката и гледах разни клипчета на реални операции. Ужасих се от скобите, които слагат, за да приближат двата края на кожата преди да я зашият. Тия скоби кога ги махат? Изглежаше като хванато с телбод. Някой знае ли нещо повече?
Отговори с цитат
  #65  
Стар 30th March 2009, 08:40
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Аз също от доста време проучвам въпроса. "Телчетата" ги махат, когато зашият всичко-целият разрез. Това го има и при други операции, при които се налага голям разрез. Ако хирурга си разбира от работата - от тях няма да останат следи. Много ми е мерак да си направя такава операция. От година и един месец съм на диета, заради заболяването дето ми откриха (не само заради желанието ми да отслабна, което явно не беше достатъчно силно, щом от доста дълго не можех да сваля реално никакви килограми, а като се уплаших за здравето си, станах доста стриктна) и от ноември месец ходя на степ-аеробика. Имам страхотни резултати. Не зная в килограмово отношение какъв е резултата, но в сантиметри е много. И фигурата ми се промени. Но,.... коремчето е ужасно. Коремната преса съм я развила доста добре, но кожата, а струва ми се и доста сланина под нея, но точно на този участък, си стоят като паметник на дългогодишната ми глупост-да не с иобръщам достатъчно "внимание"...
Сега се самонавивам, да видя, кога ще се реша да започна с реалното проучване и пристъпване към реални действия.
Отговори с цитат
  #66  
Стар 27th April 2009, 12:28
Аватара на Далия
Далия Далия не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 7
По подразбиране

Момичета, изчетох ви, но все пак темата е нова за мен и имам няколко питанки.
След второто раждане имам чувството, че получих някакъв проблем. Кожата по корема ми се прибра, нямам увиснала такава. Но коремът си стои издут, кръгъл някак, все едно съм в 5-ти месец. Посетих лекар, който с ехограф забеляза някаква начална форма на херния. В моя случай може ли успешно да се приложи абдоминопластика?
И двете ми раждания са със секцио. След второто получих и някаква деформация на коремната стена и се промени дори формата на пъпа.
Специално за издутия като на бременна корем, се надявах, че с времето ще се оправи, че диети и коремни преси ще помогнат, но мисля, че след почти 3г. няма на какво да се надявам.
Отговори с цитат
  #67  
Стар 30th April 2009, 18:17
eclipse eclipse не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 33
Изпратете съобщение чрез MSN до eclipse
По подразбиране

Далия, според мен имаш диастаза (diastasis recti) - раздалечени мускули, евнтуално и пъпна херния. Най-добре се посъветвай с пластичен хирург какъв тип абдоминопласика е подходяща за теб. Преди доста време бях дала един линк, с най-общо описание и схеми за различните случаи:
http://www.tuckthattummy.com/abdominoplasty.htm
Ако кожата ти не е преразтегната, а има проблем само с мускулите, излиза, че си подходяща за ендоскопска операция (Endoscopic Abdominoplasty), но пък не съм чувала някой да прави такава в БГ. Най-вероятно ще ти предложат миниабдоминоплатика, при която разрезът може да е колкото секцио. Разгледай снимки в нета и виж при случаи, подобни на твоя, какво е било решението. Аз поне, така процедирах, за да се ориентирам какво е подходящо за мен и какво да очаквам от операцията. Имах твоя проблем + стрии и сбъчкана кожа около (най-вече под) пъпа - подобно на този случай:
http://www.plasticsurgery4u.com/proc...plasty_uk.html,
ама и с по-издут корем (като на бременна в 5-ти месец поне)... и резултатът след операцията е подобен на резултата при тази жена.
Отговори с цитат
  #68  
Стар 27th February 2016, 19:40
M.Vladi M.Vladi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2016
Мнения: 1
По подразбиране мнения за пластичен хирург

Здравейте! Аз съм руска, живея в Бълагрия. Възнамерявам да направи операция на коремната пластика, в Токуда клиника , д-р Атанасова. Дали някой има опит с такива операции, на този хирург?
Отговори с цитат
  #69  
Стар 14th May 2016, 09:01
Аватара на Caprice®
Caprice® Caprice® не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 61
По подразбиране

Здравейте,
ще правя абдоминопластика при Доц. Заякова. Във сайта й препоръчва това бельо- http://www.lipoelastic.com/

Приемам отзиви за него, както и препоръки за друг вариант. При мен абдоминопластиката ще е съчетана с липосукция.
Отговори с цитат
  #70  
Стар 20th July 2016, 12:29
Аватара на Siqana
Siqana Siqana не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: София
Мнения: 187
По подразбиране

Защо и двете? Абдоминопластиката не е ли достатъчна за да те избави от излишните неща?
__________________
all you need is love ...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Абдоминопластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:42.