IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd January 2008, 21:04
oneandonly oneandonly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 22
По подразбиране Помагат ли пилингът и лазерът в борбата с бръчките?

Здравейте

На 23 съм. Лятото работих в район близо до Екватора - всеки ден, на открито, в часовете, когато слънцето е най-изпепеляващо. И понеже нямам акъл не ползвах никакъв слънцезащитен крем, въпреки че хората ме предупреждаваха изрично.

Можете да си представите какво се получи - кожата ми бе изгорена зверски. В лицето бях като домат перманентно. Вследствие си съсипах хубавата кожа.

Още посредата на престоя ми там започнах да забелязвам образуването т.нар. ветрило от бръчки около очите, където кожата е най-деликатна. Минаха 7 месеца оттгова и положението с бръчките ми се влошава. Забелязвам как стават повече и по-дълбоки

Много ми е гадно, щото съм само на 23, а за 3 месеца успях да се състаря с години.

Искам да попитам опитните в този форум дали химическият пилинг и лазерният рисърфърсинг биха помогнали бръчките около очите да се заличат. В сайтовете на различни козметични студиа и клиники естествено обещават отлични резултати, но действителност наистина ли е така? Тези, които са се подлагали на подобни процедури, забелязали ли са намаление на бръчките, или това е поредната високопарна реклама?

Също така кое би било най-подходящото третиране на подобен проблем? Химическия пилинг, лазерния или SPL?

И накрая възможно ли е въобще с тези методи да се третира зоната около очите, защото знаем, че кожата там е най-тънка и нежна?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24th January 2008, 13:58
oneandonly oneandonly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 22
По подразбиране

Моля ви, отговорете.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 24th January 2008, 16:12
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Виж лазерна терапия Алума в Есте клиник, линка го вземи от темата "Координати на пластични хирурзи" в съответната група теми във форума.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24th January 2008, 17:41
oneandonly oneandonly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 22
По подразбиране

Мерси! Разгледах методът Алума. Пише, че е по-безболезнен от лазер-пилинга. От това, което разбрах няма излющване на старата кожа и умрелите клетки.

Ти можеш ли да изкажеш лично мнение от Алума?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24th January 2008, 22:32
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Ами аз почвам терапия за лицето, врата и ръцете във вторник, а ще мога да дам обективно мнение едва май месец, когато свършат процедурите и са минали още поне два месеца след тях.

Никога не съм правила пилинги, така че не мога да ти помогна с мнение или препоръка по тях. Но мисля, че в твоя случай не е лоша идея да се консултираш с доктор дерматолог - примерно Денкова от Есте клиник или с Балабанова от Клиниката по дерматология към МА. При теб увреждането на тъканите от слънцето е в дълбочина(имаче нямаше да ти се появят бръчки), и само специалист може да препоръча лечение.

Хубавата новина е, че си млада, така че тялото ти произвежда необходимите са възстановяването на кожата ти вещества, и си мисля че с малко докторска помощ ще се оправиш бързо.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26th January 2008, 01:32
oneandonly oneandonly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 22
По подразбиране

Мерси за насоките и затова, че ми обърна внимание!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Помагатлипилингътлазерътборбатабръчките
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:30.