IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #131  
Стар 7th October 2008, 13:51
galyusha galyusha не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 24
По подразбиране RESTYLANE

Цитирай:
Първоначално написано от Mena
Цитирай:
Първоначално написано от diastemma
Случайно да знаеш - съдържа ли други съставки освен хиалуронова киселина? И дали има допълнителни връзки между хиалуроновите вериги (cross-link)?
diastemma, въпросът е много добър!
Всички продукти Restylane съдържат САМО хиалуронова киселина, 20mg/ml , без никакви други съставки. Тази хиалуронова киселина е неживотинска, стабилизирана!
При методът cross-linking, с който много от производителите се гордеят, ХК е кръстосано свързана, за да се постигне дълготрайност на продукта, като обикновено това свързване е около 20%, т.е всяка 5-та дизахаридна единица в ХК е модифицирана, като протеините могат да са интегрална част в тези кръстосани връзки. Най-образно казано при cross-linking в резултат се получава една изключително променена, модифицирана ХК, която е много различна от нашата естествена ХК, и организмът естествено реагира срещу нея като към чуждо тяло, още повече натоварено с протеини, които могат да доведат до нежелани реакции на имунната система.
За да се избегнат тези нежелани реакции ХК в Restylane е стабилизирана по уникален, патентован от производителя метод, за да се получи продукт с максимална дълготрайност на ефекта при минимална модификация.
В Хиалуроновата киселина в Restylane нивото на стабилизация е много ниско (под 1%), и въпреки това тази ХК е доказано ефективна за получаване на продукти със желаните качества- дълготрайност на ефекта и биосъвместимост с нашия организъм.
Съжалявам за малко сложното обяснение, помъчих се да го направя възможно най-просто и разбираемо, но ако мога ще се опитам да го направя и по-ясно.
ЗДРАВЕЙТЕ!
А ИМА ЛИ НЕЩО, ОТ КОЕТО ДА СЕ ПОВЛИЯВА ТОЗИ ФИЛЪР, ИНЖЕКТИРАН ВЕДНЪЖ В УСТНИТЕ, ЗА ПО-БАВНОТО МУ РЕЗОРБИРАНЕ. АЗ СЪМ С ТАКЪВ, НО МИ ПРАВИ ВПЕЧАТЛЕНИЕ - КАТО, ЧЕ ЕДИН ДЕН ИМАМ УСТНИ, ЕДИН ДЕН - НЯМАМ .. СТРАННО МИ Е И НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА ОТ КАКВО СЕ ВЛИЯЕ, КОЕ СПОМАГА/ПРЕЧИ- ЕФЕКТА ДА Е НА НИВО ВСЕКИ ЕДИН ДЕН
Отговори с цитат
  #132  
Стар 11th October 2008, 10:05
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Mena ... имаш ли идея как я стабилизират, на какъв принцип? (Кръстосаните връзки също са вид стабилизация, затова питам.)
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #133  
Стар 11th October 2008, 10:07
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Каквото и да си говорим за полиакриламидните филъри (т.е. хидрогели) - разграждащи се, неразграждащи се - препоръчвам да ги избягвате!
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #134  
Стар 11th October 2008, 21:03
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Ди, този въпрос и аз съм го задавала на производителя
Ще ти кажа какъв беше отговорът:
Стабилизирането на хиалуроновата киселина е патентована техника, и като такава е защитена за времето на патента и не може да се прави публично достояние.
Филърите произведени от такава ХК са единствени и неповторими на пазара точно защото са произведени от стабилизирана, т.е. минимално променена ХК (под 1%), и затова се наричат "Златен стандарт" в производството на филъри, именно защото другите производители не знаят как да постигнат стабилизирането на ХК. Те я модифицират до 25-30% чрез процеса на кръстосано свързване и така я правят много различна от нашата естествена ХК.
Отговори с цитат
  #135  
Стар 11th October 2008, 21:09
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

По някакъв начин хиалуроновата киселина може ли да създаде проблеми в тялото или всичко отшумява ?
Отговори с цитат
  #136  
Стар 11th October 2008, 21:19
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

Чета ви , нещо ми преплетохте мозъка , може и да сте отговаряли на въпроса ми .
Отговори с цитат
  #137  
Стар 12th October 2008, 13:28
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Значи да питам някой биохимик
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #138  
Стар 12th October 2008, 19:12
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Да разбирам ли че в интегралния протеин има по-висока доза белтък? И всъщност на това да се дължи бавното разграждане? и всъщност ХК е тази която го задържа а той е в завишена доза......? И щом има опасност организма да го отхвърли......или аз не съм разбрала за какво точно иде реч в патента?......
__________________
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай никому!
Отговори с цитат
  #139  
Стар 12th October 2008, 19:59
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Патентът защитава самият процес "стабилизиране", чрез който се обработва в минимална степен естествената ХК, за да има тя достатъчна дълготрайност след инжектирането й, и заедно с това да е максимално идентична с нашата собствена ХК.
ХК е по принцип много нетраен полизахарид и в естествения си първоначален вид се абсорбира след няколко часа в кожата. За да се предотврати това се налага нейното модифициране.
През 1996г. се появяват първите Хиалуронови филъри, и те са произведени именно от стабилизирана ХК.
http://www.restylane.com/Templates/Page.aspx?id=20459
Стабилизирането е уникален процес не само защото променя под 1% първичната ХК, а и защото чрез него тя запазва способността си да свързва молекули вода и така да поддържа създадения обем до абсорбиране и на последната молекула ХК в кожата.
http://www.restylane.com/Templates/Page.aspx?id=20461

Ди, ако някой биохимик открие тайната, бъди сигурна че ще стане мнооого богат!
(освен ако не го осъдят да не използва откритието си преди това)
Отговори с цитат
  #140  
Стар 12th October 2008, 20:07
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Шадоу, при кръстосаното свързване на ХК, именно протеини са голяма част от свързващия агент, и това предизвиква нежелани странични реакции в по-чувствителни организми, още повече че ги носи ХК, която е променена до 25-30% при процеса на кръстосано свързване и поради това кожата може да я възприеме като чуждо тяло, а не като ХК.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Mиниенциклопедиянафилърите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:39.