IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 1st November 2006, 22:58
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Цитирай:
Друг вариант,само че доста по агресивен е Дистракционната остеотомия..Коригиране на захапката или положението на брадичката ,като цялата челюст се премести по-напред..За целта се прерязва косо в областа на 6-7 зъби от двете страни и новото положение се фиксира с метални планки...
С риск да бъда досадна и изцяло от дидактична гледна точка - Явор описва метода "долночелюстна остеотомия", което е метод за корекция на захапката. Челюстта се реже зад зъбите, а не в областта на 6-7 зъб, изтегля се напред и се фиксира с титанови пластини. Ако проблемът с малката брадичка се крие в много малката долна челюст, това е методът за корекция с най-добър естетичен и функционален ефект. Дали проблемът е в големината на долната челюст, може да определи стоматолог-ортодонт чрез анализ на странична рентгенова снимка на главата.

"Дистракционната остеогенеза" е различен метод, и определено не се използва за издаване на брадичката напред.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #12  
Стар 1st November 2006, 23:02
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

А в интерес на истината почти не съм видяла инфектирана оперативна рана в устата. При операция на устния ъгъл на едно дете частта откъм устната лигавица зарастна добре, но частта откъм кожата се инфектира!
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #13  
Стар 1st November 2006, 23:31
Beauty
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Отговори с цитат
  #14  
Стар 2nd November 2006, 01:04
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diastemma
А в интерес на истината почти не съм видяла инфектирана оперативна рана в устата. При операция на устния ъгъл на едно дете частта откъм устната лигавица зарастна добре, но частта откъм кожата се инфектира!
Ако ги няма въпросните зъби се прави и до там ..лично съм присъствал на такава извършена от Доц.Емил Георгиев и д-р.Факих....
Може да има и други имена,но така е известна също...А за Дистракционна остеогенеза съм чул при удължаването на крака(Глория например)....
И мисля ,че прекаленото задълбаване не е за тоя форум..Опитах се да го обясня по-разбираемо и неангажиращо
Иначе ми е ясно,че при малка челюст единственото,което би се постигнало с инплант в брадичката е задълбочаване на лабиоменталната гънка и по-неприятен профил,приличащ на този на Баба Яга...без брадавицата обаче
поздрави
Отговори с цитат
  #15  
Стар 4th November 2006, 23:27
yEf yEf не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 4
По подразбиране 10х

Мерси за инфото.. :))

Цитирай:
Първоначално написано от Beauty
Аз също не искам да се заяждам в никакъв Винаги става малко тъпа ситуация във форума,когато някой нов случай,пък и самата процедура изобщо не ми е ясна,че да споря! :lol: потребител,влиза тук и без да е направил/а нито една консултация,търси решение във форума...лично мнение.Да се потърси съвет при някакво колебание-да,разбирам,но да се правят тук консултации...хм,все пак операциите са сериозно нещо и всеки,който дава категорични напътствия,носи морална отговорност.Хора,верно че сме печени тука,ама ходете първо на лекар,пък после елате да си говорим! :lol: :lol:
Не търся решение,търся съвет от хора с опит,или хора,които са се интересували,за да мога да преценя ситуацията и да реша евентуално дали въобще да се захващам..:-/Решението е нещо,което ще взема след дълги проучвания.А проучванията ми 100% ще включват форуми,тъй като мисля,че те никак не са за подценяване.Те първа се замислям наистина СЕРИОЗНО и това е първата ми стъпка.Въпрос на избор.Нормално е,според мен,когато човек има някви идеи в главата да се допита до познати,приятели и след това евентуално да търси професионална помощ.Така че..не смятам да прибързвам.

Цитирай:
Първоначално написано от Beauty
ПП.А защо не се поинтересуваш от оформяне на брадичката,чрез липофилинг,по-безвредно и безрисково ми звучи?
Колкото до липофилинга/ paste-нах го от един сайт:)) / :

МОДЕЛИРАНЕ НА ЛИЦЕТО С ЛИПОФИЛИНГ /КОЛЕМАН/
Това е един изключително популярен и много модерен метод за така нареченото моделиране на лицето по желание на пациента! Разработен от американския естетичен хирург Колеман. Метода се състои в това, че със специално разработени от Колеман инструменти се взема мастна тъкан и малка част колаген от друга част на тялото, където обикновено тези тъкани са в повече /например корем/. Този така наречен мекотъканен коктейл се обработва по специфичен начин и след това се инжектира пак с помощта на каннюлите на Колеман в области на лицето, ръцете или други части от тялото за промяна на тяхната форма. По този начин могат да бъдат направени скули, да се запълни така нар. “вгъната брадичка” или да се оформят нови устни.

Предимствата на метода са, че се използва собствен материал, който не алергизира и не причинява проблеми с приемането на материала от организма. Обработените по този начин райони, но лицето или тялото само след 7 - 10 дни са нормални на вид и много подмладени. Кожата е изпъната и бръчките са изчезнали. Трайността на ефекта в повечето случаи е около 10 – 15 год.


**
Не съм сигурна,че процедурата е подходяща за хора,със слабо изразена,малка брадичка,но благодаря за предложението.Ще проуча.

Другото,което трябваше да поясня в началото е,че захапката ми е ок.Преди няколко месеца свалих брекетите и трябва да ви кажа,че адски ми помогнаха.Преди брекетите горната ми челюст беше хвръкнала доста напред.След едно продължително лечение придружено с доста мъки,резултатите са видни.Захапката е нормална.Но хармония пак липсва.Малката брадичка обаче, съм я наследила от майка ми - нейната също е слабо изразена..

Ментопластика или.. "долночелюстна остеотомия" ...твъъърде сложно и дръзко.Ако само долната челюст се коригира,ще се получи обратна захапка,а пък и двете-ъпсурдно.При Пеньо - ефект вероятно ще има,но в моя случай - не мисля.

Както и да е,благодаря на всички.
Молбата ми си остава - повече информация никому не е излишна.
Аз ще продължа да питам тук и там, след което евентуално ще се допитам и до специалист.Ама и до там пътят е дълъг,щото трябва да намеря подходящ,грамотен СПЕЦИАЛИСТ.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 5th November 2006, 21:09
Beauty
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

8)
Отговори с цитат
  #17  
Стар 6th November 2006, 08:44
yEf yEf не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 4
По подразбиране аха

Цитирай:
Първоначално написано от Beauty
Не ми схвана мисълта относно консултациите с лекари,но както и да е...решението дали да предприемеш някаква интервенция,според мен се взема в следствие на това,дали въпросния проблем ти тежи до такава степен,че ти създава голям душевен дискомфорт,с който ти е трудно да живееш,а не от съвети на познати и приятели какви са методите и дали да го правиш.Идеята ми беше,че най-точна информация за възможните варианти при теб,ще получиш именно при лекарите,пък после вече допитвайки се,ще избереш най-доброто за себе си!Нали виждаш какви уклончиви съвети ти се дадохме в темата,а и после (според реакцията ти ми се стори) ти самата не чу нещо,което да ти е от полза... дори и тук да има хора,които разбират,не могат да ти поставят "диагноза",без да са те видели и прегледали.Добронамерено ти казвам това! :D Успех!
:-] Мерси за пожеланията за успех:)
Сега вече разбрах какво имаш в предвид.
Ами..да ти кажа определено нехармоничният ми профил ми създава душевен дискомфорт.И то не малък.Мисля,че е нормално.
Съветитеее - не са като без хич.По-добре с тях,отколкото без тях,нали така;)А и не мога да очаквам кой знае какво,в крайна сметка..
Амм..има нещо обаче,с което вероятно може да ми помогнете повече.
Освен Нефертити и Есте клиник,някой ако може да ми каже други.Както и адресите.Смисъл..трябва ми връзка с лекари.Колкото се може повече.И подбрани,естествено.Знам,ч е субективно,но..всеки специалист вероятно си "оставя пръстите" малко или много..искам да кажа,че има стил.И тук вече клиена избира подходящия.То ако е спец би трябвало да направи нещата в твоя стил,ама..абе,знам ли..Трябва ми връзка със специалисти.Който може и иска - да помага.Мерси!
__________________
АкО ВинАги уЦЕЛвАш ЦЕЛта,тО тЯ е иЛи прЕкалЕно БлИзкО,иЛи пРеКалЕно ГолЯмА...
Отговори с цитат
  #18  
Стар 26th November 2007, 05:15
cveti_v cveti_v не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: София
Мнения: 39
По подразбиране

Здравейте на всички!
Да споделя, че съм се подлагала на операция за уголемяване на брадичката и съм доволна от резултата. Тогова взеха решение да ми сложат "изкуствен хрущял" който обаче се стопява с времето и бих искала отново да се оперирам. Операцията ми правиха във Военно-медицинска академия и участваха д-р Емил Георгиев и проф. Полихронов. Мисля, че на мен го направиха за първи път, преди това не е имало такъв случай. Всичко мина добре. Разреза беше през устната кухина. С пълна упойка. Но след като се събудих адски болеше. Ако сега повторя ще взимам по-начесто обезболявящи...макар, че много повече и по-дълго ме боля ваденето на мъдреците-зародиши преди това.
Ако някой си е правил такава операция моля да пише, защото се чудя кой би могъл да ме оперира втори път. Ако пък някой има въпроси, моля да заповяда!
Цвети
Отговори с цитат
  #19  
Стар 26th November 2007, 12:00
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ако си доволна от Георгиев, какво те спира и втория път да е при него операцията?
Отговори с цитат
  #20  
Стар 26th November 2007, 15:37
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cveti_v
Мисля, че на мен го направиха за първи път, преди това не е имало такъв случай.
Първи път за конкретните лекари ли имаш предвид?
Сигурно са ти направили това, което съм описала по-горе: ментопластика с преместване на част от собствената кост на брадичката напред, което е най-доброто решение по скромното ми мнение.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Имплантнабрадичка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:17.